+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Zapalniczka żarowa vs. tradycyjna. Może jednak zapałki?

Widok wątkowy

  1. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    288

    Odp: Zapalniczka żarowa vs. tradycyjna. Może jednak zapałki?

    Z tym sie zgodzę że zapałkli mają lepszy klimat ale klimat rozpalania to ja mam w fajce Warto nadmienic ze na ostatnim spotkaniu krakowsko-śląsko-wrocławskim na urodzinach Rafała chyba Darek miał podwójną zapalniczkę. Z jednej strony jet a z drugiej zwykły płomień. To rozwiązanie wydaje się najuniwersalniejsze. Rozgrzać stopę jetem a odpalić ogniem.
    Ja i tak przy jecie zostanę bo jak napisałem nieco wyżej po odpowiednim rozgrzaniu w stożku cieplnym poprostu nie trzeba już ognia przykładać.

  2. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Katowice, PL
    Posty
    689

    Odp: Zapalniczka żarowa vs. tradycyjna. Może jednak zapałki?

    Cytat Zamieszczone przez klepitko Zobacz posta
    Warto nadmienic ze na ostatnim spotkaniu krakowsko-śląsko-wrocławskim na urodzinach Rafała chyba Darek miał podwójną zapalniczkę. Z jednej strony jet a z drugiej zwykły płomień.
    Radek, Radek...


    Masz rację - rzadko trzeba przykładać zwykły płomień. Do fajeczki za to jest w sam raz.


    pozdr.

    r

  3. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    288

    Odp: Zapalniczka żarowa vs. tradycyjna. Może jednak zapałki?

    Tak czułem że coś pokręciłem

  4. ex member. Guest

    Odp: Zapalniczka żarowa vs. tradycyjna. Może jednak zapałki?

    No to się dowiedziałem, komu zawdzięczamy zeszłoroczny kryzys gazowy. A kto wie, czy i nie przyszłoroczny ...

    Jeśli chodzi o mnie to najbardziej lubię odpalać cygaro zapałkami i gdy tylko palę w domu, co nieczęsto się zdarza (tak jakby w ogóle, palenie przeze mnie cygara zdarzało się często ...), zawsze sa to zapałki. Jeśli palę w knajpie to bywa już różnie, ale też ze wskazaniem na zapałki. Zdarza mi się zapalić w kawiarnianym ogródku, czy innym, dzikszym jeszcze, terenie i tu zapalniczka żarowa bywa niezastąpiona. A jeśli żarowa to z wyrzynarką, bowiem palę głównie formaty od małego robusto do wielkiego toro – jakaś pomniejsza korona tylko wyjątkowo. Tradycyjnego Ronsona, jeśli już zdarza mi się użyć, to czasem do okazjonalnej cygaretki.

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Zapalniczka żarowa - co polecicie ?
    Przez AdamLuczak w dziale Akcesoria
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 16-12-2020, 09:47
  2. Zapalniczka Aristo 17187
    Przez Dzik w dziale Akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-01-2010, 21:37
  3. Zapalniczka Xikar
    Przez pc2 w dziale Akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-10-2009, 12:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów