+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2
PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Co wpływa na decezję o zakupie nowego cygara

  1. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Reda
    Posty
    387

    Odp: Co wpływa na decezję o zakupie nowego cygara

    1, 5, 7

    U mnie przodują doświadczenia empiryczne, dopiero na dalszym planie oparte na sugestii. Rzadko kieruję się sugestiami sprzedawców, bardziej samym opisem cygara oraz opiniami kupujących (tak jak można je przeczytać np. w Topcubans).

  2. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Co wpływa na decezję o zakupie nowego cygara

    Cytat Zamieszczone przez Dzik Zobacz posta
    1, 5, 7

    U mnie przodują doświadczenia empiryczne, dopiero na dalszym planie oparte na sugestii. Rzadko kieruję się sugestiami sprzedawców, bardziej samym opisem cygara oraz opiniami kupujących (tak jak można je przeczytać np. w Topcubans).
    Dziku pięknie, tyle tylko ,że zanim dostąpisz doznań empirycznych to trzeba nowe cygaro kupić .
    Czytając,dalszą część twojego postu to wyciągam wniosek ,że jednak
    pkt2,oprócz tych co wymieniłeś, też ma jakieś znaczenie.
    Panowie ja nie dociekam,nie drążę ot tak li tylko z ciekawości,
    próbuje jedynie wykrzesać namiastkę dyskusji a zarazem pewnej refleksji jak działamy i co nami kieruje przy zakupie tak specyficznego towaru jakim są cygara.

    Zapraszam również pozostałych kolegów do zabrania głosu w dyskusji .
    Ostatnio edytowane przez Jacek Uchryń ; 24-02-2009 o 02:37

  3. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Reda
    Posty
    387

    Odp: Co wpływa na decezję o zakupie nowego cygara

    Pisząc - empiryczne- miałem na myśli doświadczenia z marką. Wiadomo, że jeśli kupuję coś z linii, z której nigdy nic nie miałem okazji zapalić, to sięgam po recenzję na forach lub opinie konsumentów. Tekstami w czasopismach lub rankingami się nie sugeruję.

  4. Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    51

    Odp: Co wpływa na decezję o zakupie nowego cygara

    U mnie decyzje o zakupach cygar niekubańskich, których wcześniej nie paliłem są podyktowane w większości doświadczeniem z palenia produktów tej samej marki, później sugestią sprzedawców/znajomych/mediów...

    Będąc szczerym, to realnie sprawa ma się trochę inaczej - robiąc zakupy on-line zawsze dodaję do koszyka cygara, których wcześniej nie paliłem... Myślę, że na chwilę obecną miałem okazję spróbować 95% Havan wyprodukowanych po 2005 roku (a 98% cygar palonych przeze mnie to Kubańczyki)... Tym sposobem każdą nowość staram się kupić, spróbować, a jeśli pasuje to nabywam większą ilość na leżakowanie (niestety, z cygar nowo poznawanych prawdziwą przyjemnośc sprawia mi coraz mniejsza grupa)...

    Pozdrawiam

  5. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    11

    Odp: Co wpływa na decezję o zakupie nowego cygara

    Chyba 7 i 5 ale i cena (trzymam się raczej środkowej półki, bo szlag by mnie trafił, gdybym rozsmakował się w cygarze, na którego kolejny zakup mnie najnormalniej w świecie nie stać
    Na ogół (jeśli to nie jakiś super rzadki rarytas) - jeśli to całkiem nowe "coś" - kupuję 3 sztuki, bo nie zawsze od pierwszego kłębu dymu "zaskoczy" i jeśli w wewnętrznym referendum wynik brzmi 3 x TAK - trafia na listę zakupów. I wtedy dopiero zaczyna mieć znaczenie polowanie na promocję...
    Nożoholik

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Sezonowanie i przygotowanie nowego humidora
    Przez Kwiatt w dziale Humidor
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 07:42
  2. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku
    Przez Jacek Uchryń w dziale Koncert Życzeń
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-12-2009, 04:20
  3. Kupno nowego nieznanego tytoniu.
    Przez Jacek Uchryń w dziale Fajka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 18:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów