W hołdzie dla Firmy General Cigars, która stworzyła markę cygar
Macanudo Maduro.
Chyba każdy zna tą markę, wielu swoją przygodę zaczynało właśnie od Macanudo.
Po mimo wielu lat na rynku, cygara te cieszą się nieustającą popularnością.
Najlepsza sprzedaż
Cigar.com nr 6.
Cigarsinternational.com nr 7.
Holts.com nr12.

Moja przygoda zaczęła się do cygara Duke of Devon 5,5x42, ten sam rozmiar, co Hampton Court. Potem był Hyde Park i kilka innych.

Diplomat po raz pierwszy zapaliłem przed obecnymi świętami.
Dlaczego tak późno sam nie wiem, jakoś się nie trafiało,postanowiłem więc nadrobić tą zaległość.

Macanudo Maduro Diplomat.
Długość 4,5 x 60 figurado

Diplomat owinięty jest bardzo ciemnym brązowym liściem Maduro z kuszącym oko oleistym połyskiem.
Wydaje się, że cygaro jest wykonane bardzo dobrze.
Pomimo nie banalnego formatu, zwinięte jest doskonale, brak zgrubień czy miękkich miejsc ściśle przylegający owijacz, to oznaki wysokiej jakości Macanudo.
Przed zapaleniem.
Owijacz nie pachnie intensywnie, ale w miarę przyjemnie.
Czułem, ziemisty zapach z drzewem cedrowym oraz odrobinę słodkości.
Ciąg na sucho wydawał się dobry, smak ziemisty z nutami przypraw.

Po odpaleniu cygaro wydaje z siebie bardzo aromatyczny i relaksacyjny dym.
Jest słodki i przyjemny.
Dym jest wyjątkowo gładki i ma dobrą dawkę o smaku,który
nie jest bardzo bogato złożony.

Pierwsze pociągnięcia były ciepłe z wyraźnym smakiem ziarna kawy i z wszystkim, co jest wokoło pogryzionego ziarna, ziemia, wytrawna gorycz ta, która też jest w naturalnej czekoladzie.
Czułem również przyprawę korzenną tą,co dodaje się do pierników,lekki pieprz
a może goździk oraz bardzo dobrej jakości gorzką czekoladę,którą oblewa się gorący piernik.

Druga tercja cygara, cechowała się wzrostem smaku gorzkiej czekolady i niuansów suchej ziemi z ziaren kawy oraz pieprzu, doszedł również lekko słony smak.
Jak się okazało w drugiej tercji cygaro dość mocno się przytykało.
Zbyt mały kawałek cygara odciąłem.
W sumie to nie odcinałem w ogóle, lecz najmniejszym dziurkaczem z zapalniczki leciutko je otworzyłem, tym samym niestety dostarczyłem sobie dawkę rozrywki, która polegała na przetykaniu cygara wykałaczką.

Trzecia część cygara to nuty cedru oraz bogaty wachlarz przypraw.
Generalnie to bardzo wysokiej jakości średnie cygaro.
Buduje się systematycznie krok po kroku,nie uderza i nie przytłacza ,smaki nie skaczą z kwiatka na kwiatek, budują się zwiększając to zmniejszając swoją ilość i obecność w palecie.
Generalnie jest to wytrawne cygaro, suche, gorzkawe, lekko pikantne i czasami okraszone słodyczą, aby się nie znudziło.

Diplomat ma również inne dodatkowe atuty jak dobre spalanie i solidnie trzymający się popiół.
Czego można więcej wymagać od cygara?