Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie ciekawostki cygarowe i nie tylko…

W konkursie udział brać mogą wszystkie osoby,jeśli się bawić to wszyscy razem.

Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która pierwsza udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania lub ich największą ilość.

Czas trwania konkursu 7 dni do 31.10 lub do czasu nadesłania pierwszej kompletnej prawidłowej odpowiedzi ma moje PW tytuł Konkurs-odpowiedzi.
Odpowiedzi nadsyłamy dopiero od poniedziałku 26.10 .

Nagroda zestaw cygar z humidora anonimowego darczyńcy

wysyłka cygar nastąpi z terytorium Polski.

Autorami pytań nr 9 jest Maro nr 10 Bruno.
Mam nadzieję, że fakt ten nie będzie przeszkodą dla nikogo, aby autorzy tych pytań mogli wziąć udział w konkursie.
Mają aż/zaledwie 10% przewagi nad pozostałymi.


Pytania
1.Podaj nazwę,wymiary najnowszego modelu produkcji cygara Ashton VSG i co szczególnego odróżnia go od obecnie sprzedawanych.

2.Podaj imię i nazwisko kobiety, która miała istotny udział przy wykonaniu blendu do słynnych cygar Cohiba Behike.


3.Na Kubie w 1905 roku wprowadzono termin "Marka Independiente", podaj nazwy przynajmniej pięciu takich marek oraz jakie kryteria trzeba było spełnić, aby móc używać tego określenia.

4.W której dekadzie XIX w i kto jako pierwszy na Kubie użył pierścieni do oznakowania swoich produktów.


5.Najnowsza produkcja rodziny Fuente, to specjalna limitowana edycja cygar, która w swojej nazwie nawiązuje do tytułu filmu, odpowiedz jaki tytuł nosi ten film oraz jaka to marka cygara?

6.W roku 1999 w Republice Dominikany wyprodukowano 50.000 szt. cygar zwane potocznie „rounds”. Proszę podać, rozmiar, nazwę własną oraz markę tego cygara.

7. Jakie dwa zbieżne fakty historyczne łączą marki Don Pepin, La Riqueza, Padron, Oliva.

8. Na terytorium USA jest kilka obszarów gdzie uprawia się duże ilości tytoniu
przeznaczonego do produkcji cygar.
Jednym z nich jest stan Kentucky w którym wyhodowano tytoń w roku2007, który dopiero w 2010r.zostanie po raz pierwszy użyty do produkcji premium cygar.
Proszę podać nazwę tego tytoniu i region oraz na bazie jakich nasion powstał ten tytoń.

9. Kto jest autorem wiersza, którego fragment podałem poniżej?

Wkrada się przez otwarte drzwi
Niczym twoja dłoń w mojej ręce,
Budząc wspomnienia.
Aromat dobrego cygara,
Który szepcze mi na ucho jakieś tajemnice,
A serce drży z nieoczekiwanej radości
I oczy wypełniają się łzami
Od tego zapachu dobrego cygara.



10.Widoczny na zdjęciu budynek nazywany jest przez mieszkańców miast cygaro.

Proszę podać nazwę budynku oraz miasto, w którym go wybudowano.