+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 52 z 125
PierwszyPierwszy ... 2 42 50 51 52 53 54 62 102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1243

Wątek: Paliłem dzisiaj....

  1. Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Ruda Śląska
    Posty
    366

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Dziś poszło pierwsze z panamskich cygar:
    Costa Robusto
    Całkiem przyjemne ,średnio zbudowane z nutkami kwiatowymi i cosik jakby oranż
    Spalanie równe ale jakoś chyba troszkę za szybkie, a może po prostu tak mi smakowało
    Saludos Amigos!

  2. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    288

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    A toś Lechu ciekawostke zapalił

  3. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    u mnie wczoraj wieczorem po męczącym dniu Gran Habano Corojo #5 Rothschild.
    Ale to dobre było.... ;D
    niestety momentami przygasało, zrzucam to na karb podwyższonej ostatnio wilgotności w moim humidorze~ 75% zdecydowanie za dużo.

    pozdrawiam

  4. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Katowice, PL
    Posty
    689

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Wczoraj po męczącym tygodniu Monte Petit Tubos i El Rey Del Mundo Demi Tasse.
    Podładowałem baterie

    r

  5. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Podjąłem wyzwanie i chyba poległem . Dziś postanowiłem wypalić cygaro Don Lecho, najstarszy produkt Lecha, jaki leżał u mnie w humidorze. Historyczny egzemplarz skręcony podczas FOSCA 17 maja 2008. Ono było przede wszystkim zbyt przezroczyste smakowo
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	200911073969.jpg
Wyświetleń:	370
Rozmiar:	84.5 KB
ID:	449  

  6. ex member. Guest

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Wczoraj, w pięknych okolicznościach przyrody (Hubertus) wypaliłem HdM, w formacie krótkiego robusto. Wyleżane w humidorze ok. roku. Piękne spalanie, niesamowity smak. To doskonale, bardzo gładkie, cygaro, na niezbyt długą (choć, z drugiej strony, nie krótką) chwilę przyjemnosci.

  7. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Już prawie trzy godziny jak skończył się ten dłuuugi ,ciężki tydzień uff i dobrze.
    Chciałem zakończyć go czymś nieznanym a ciekawym,
    wybór padł na Bolivar Legendarios SWISS Regional Production 2008 od Ryszarda.
    Kawał cygara o rozmiarze słusznym 6x50,nawet ładna prezencja wizualna.
    Cygaro o dwóch obliczach,pierwsze bardzo przyjemne,gładkie dość delikatne,zachęcające do wspólnej podróży w krainę smaków i aromatu, obfity dym,ziemiste smaczki dość stonowane i łagodne, ale cóż jak róża to i kolce,drugie oblicze to szaleństwo ostrości ,cierpkiej skóry ,pieprzu i sam Jahwe wie czego tam jeszcze było więcej.
    No, tego się nie spodziewałem,nie było to do końca łagodne zakończenie tygodnia, jęzor do tej pory nie daje mi zapomnieć o legendzie Legendariosa.
    Cygaro z dreszczykiem jak ktoś lubi emocje,a jeszcze nie ma tego cygara to polecam sam bym przytulił jeszcze kilka nowych sztuk.

  8. exmember Guest

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Po obiedzie Por Larranaga Panatelas. Ależ wdzięczne cygarko . Lekkie, smaczne, no rewelacyjne na małe palenie. A teraz Juan Lopez Petit Corona. To już inna klasa i smak. Lubię Juan Lopeza za wyrafinowany, lekko słonawy posmak czegoś pierwotnego.... Nawet się nie silę na opis, cygaro wybitnie refleksyjne, ogromna przyjemność z palenia, dym ciężki, obfity, konstrukcja palonego cygara bezbłędna.

  9. Dołączył
    Oct 2009
    Przegląda
    poznań
    Posty
    15

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    no i poszło pierwsze po długiej cygarowej pauzie zacząłem od tego co było najbardziej intrygujące - nr.1 wg. Cigar Afcionado na rok 2008 - Casa Magna Colorado robusto.

    Wygląd- perfekcyjny, jak podręcznikowa definicja porządnego cygara. Piękna błyszcząca pokrywa,żadnych pęknięć, nierówności... no i ten pierścień Poezja. Otworzone wyrzynarka - nie ma mowy o pęknięciu kapturka, ciąg bez problemu.
    początek dosyć niemrawy - smak dosyć ulotny, czujesz gdzieś w oddali ale na chwile, po czym znika, chwilowe wrażenia. Popijanie kawą nie była na tym etapie zbyt dobre - przy owej delikatności zagłuszała smak.
    Moc bez przesady, również dla nozdrzy, po paru wdechach nos się przyzwyczaja, raczej średnio mocne. Żeby było śmieszniej, Pc2 który zawsze palił o wiele bardziej krzepkie sztuki ode mnie, to cygaro definiował jako mocne - co tylko dowodzi że co kubki smakowe, to opinia
    Początek może niemrawy, ale jak ono się rozwija - z każdą chwilą smakuje coraz bardziej, co jest dla mnie novum, gdyż zazwyczaj cygara osiągają punkt kulminacyjny gdzieś w połowie, po czym smak zaczyna się psuć... tutaj aż do ostatnich 2 cm nie chciało się go puścić z każdym centymetrem coraz mniej potrzeba wysiłku na "łowienie" aromatu.

    Jaki smak? Po lekturze opinii innych, raczej odpuszczę sobie definiowanie go, muszę się ograniczyć do prostackiego - dobre było Na pewno nie pikantne ,nie ziołowe - dlatego mi smakowało

    czy zasługiwało na owe miejsce? Nie paliłem konkurentów więc się nie wypowiem, ale fakt, było "tylko" bardzo dobre, jeśli się nastawić owym rankingiem na boskie objawienie można się zawieść, bo to tylko świetne palenie, które po porażkach ostatniego miesiąca w tej dziedzinie przywróciło mi wiarę, że palenie cygara może być dziką przyjemnością



    Zmiana lokalu, zmiana cygara. JLP tym razem, ale takie jakieś niezwykłe... ogromnie apetyczny jak na te maszynówki wrapper, w kolorze niemalże maduro. W porównaniu do swoich jaśniejszych normalnych kolegów niemalże o niebo lepsze, niemniej po poprzedniku smakowało jak zwykły papieros... palić najpierw gorsze, później lepsze . niemniej różnica między tym niezwykłym a zwykłym bardzo wyraźna.

  10. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Na ostatnim wspólnym paleniu z Jaśkiem - klasyka kubańska. Ja: cohiba robusto, w końcu okazja była.
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20091108a.jpg
Wyświetleń:	347
Rozmiar:	96.7 KB
ID:	463  

+ Odpowiedz w tym wątku

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów