+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2
1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Pózniejsze początki.

  1. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Pózniejsze początki.

    Złapałem się ostatnio ,na stwierdzeniu że skleroza mnie dopada
    Przypomniałem sobie jak to kiedyś było,gdy pisaliśmy o naszych pierwszych kupionych,wypalonych cygarach i chciałem sobie przypomnieć a jakie było pierwsze pudełko cygar,które kupiłem.
    No i stał się problem,nie mogłem przez długi czas skojarzyć ,co to za marka była .
    Błądziłem między Macanudo a Montecristo Media Noche,trochę się nagimnastykowałem aby odpowiedzieć sobie na to pytanie.
    Udało się, to było Macanudo a drugim był Onyx Media Noche to było już później.
    Następnie ,co mnie skłoniło do tych zakupów?
    Macanudo-renoma marki,Onyx-walory smakowe-najpierw było cygaro potem pudło. Onyx wygrał z Fonseca od Matasy- Manuela"Manolo" Quesady,Fonseca to bardzo dobre cygara,ale wtedy Onyx dzierżył palmę pierwszeństwa w dostarczeniu lepszych wrażeń.
    Jednak dziś,bardziej sobie cenię różnorodność Fonseki-Fuerte, Classic, Habana Selección
    Fonseca Vintage Lonsdale tubo-to jedno z pierwszych moich cygar.
    Ciekaw jestem jak tam u was z pamięcią.
    Czy pamiętacie swoje pierwsze kupione pudełko cygar i co was do tego zakupu skłoniło?

  2. exmember Guest

    Odp: Pózniejsze początki.

    Pierwsze pudełko? Prawdziwe, pierwsze cedrowe pudełko cygar pamiętam doskonale. To było pudło Habana Gold robusto. Cygara lekkie, o przyjemnym posmaku, robione w Hondurasie, ale dość łagodne, dające obfity, chłodny dym. Kupiłem je, bo przeczytałem, że mają nadzwyczajną jakość. I miały rzeczywiście, w początkowym okresie palenia cygar bardzo mi smakowały i nie były męczące. Teraz wydają mi się zbyt łagodne, zbyt delikatne. A pierwsze pudło Kuby przyniósł mi Mikołaj. Vegas Robaina unicos.Widac byłem bardzo grzeczny )))

  3. Odp: Pózniejsze początki.

    Moje pierwsze pudło to była Cohiba Maduro 5 Secretos
    10 szt

    Wtedy uważałem je za najlepsze cygara w ogóle.
    Uważałem też że nie mam czasu na większy format.
    Obie opinie zrewidowałem

    Adam

  4. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    239

    Odp: Pózniejsze początki.

    Ja też pamiętam doskonale moje pierwsze pudo cygar!!
    a chyba nawet 2 w niedługim po sobie czasie...;-)

    a były to cygara....kanaryjskie!

    Flor de Canaria! będąc na 2 tygodniowym urlopie na Kanarach zapodałem sobie najpierw 3 pak a potem już jechałem po pudełkach;-)

    uważny widz zobaczy je jeszcze puste w klubie na barze..;_)

    smakowite cygaro na początek - nie męczoce i takie "pełne słońca";-)

    po długim obcowaniu z Guanta i Independence (tak tak - to zeszłe milenium jeszcze!!;-) był to na prawdę miły smak!

    teraz też bym chętnie ich znowu pokosztował...ale tylko na miejscu!!;-)

    później z kolejnych "ważnych" pudełek były:
    -El Credito No 4 - na Hanię!
    -God of Fire by Carlito - otrzymane na zeszłoroczne urodziny od wielu życzliwych osób!

    "więcej pudeł nie pamiętam....ale żadnego nie żałuję"!!;-)

    hej
    Rafał

  5. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Reda
    Posty
    387

    Odp: Pózniejsze początki.

    No ja z kolei zacząłem od wysokiego C- pierwszym pudłem (wcześniej kupowałem tylko na sztuki) było pudło Monte 2 ze sklepu w SUI. Nie bylo to tak dawno temu, bo dokladnie rok minął od tego wydarzenia i została mi ostatnia sztuka w humidorze. Później były pudła, zazwyczaj rozbierane, VR Unicos, VR Famosos, Partagas s.D4, Hoyo de Monterrey Epicure no.2, a ostatnio Romeo y Julietta Short Churchills... nietrudno się po tym zestawieniu domyślić jakie formaty lubię najbardziej.

  6. Colonel Kurtz Guest

    Odp: Pózniejsze początki.

    Mi nietrudno będzie sobie przypomnieć, bo pierwsze pudło było zaledwie 3 miesiące temu. I podobnie jak u Dzika były to Monte 2. Tyle, że moje były z Top Cubans. Na ówczesnym etapie mojej cygarowej drogi taka ilość posiadanych cygar i wydanej kasy spięły mnie na tyle, ze większą część pudła opchnąłem (głupi ja, dolar jeszcze wtedy nieźle stał...)

    Potem były RyJ Coronitas en Cedro do codziennego palenia, kupione w HK a ostatnio Cohiba Maduro Secretos - mały box z Akanu.

    Więcej pudeł nie pamiętam.

    PS. Śniło mi się dziś, że w moich humi pojawiła się pleśń. Co za koszmar
    Ostatnio edytowane przez Colonel Kurtz ; 06-02-2009 o 18:59

  7. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    11

    Odp: Pózniejsze początki.

    O rety!
    Nie pamiętam - tak dawno to było, ale pamiętam, że były to jakieś panatele kupione w trafice w Hamburgu, które dłuuugo leżały jak relikwia i oczywiście wyschły na wiór, bo o humidorze mi się nie śniło, więc więcej było samozaparcia w paleniu ich niż przyjemności...
    Nożoholik

  8. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Pózniejsze początki.

    Moim pierwszym zakupionym cygarem w pudle / paczce było Mr. B Magnum Candela a później Don Tomas Maduro Robusto. Ówcześnie przyświecała mi myśl o zgromadzeniu tzw. cygar codziennych, w przystępnej cenie a przyzwoitych. Teraz jednak moje myślenie o cygarach na codzień zupełnie sie zmieniło i takie pojęcie w zasadzie nie funkcjonuje. Jednakże staram sie kupować na raz przynajmniej około 10-ciu cygar danej marki i formatu. Właściwie pojedyńczych sztuk juz nie kupuję. Po prostu wiem co zamawiam, okres testów i zakupów eksperymentalnych w zasadzie sie zakończył.

  9. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    315

    Odp: Pózniejsze początki.

    Pewnie, że pamiętam... kupuję tylko pudłami lub bundlami ale to pierwsze pamiętam i miło je wspominam (pozostały mi z niego jeszcze 3 cygara)...
    było to meksykańskie Santa Clara 1830 No I... kupione CiT

  10. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Odp: Pózniejsze początki.

    U mnie pierwszym pudłem cygar jakie kupiłem była oczywiście Oliva O Robusto Tubos. Pudło 10 szt.

    pozdrawiam

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów