+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Padilla Series '68.

  1. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Padilla Series '68.

    Padilla Series '68.
    Cygara Series 68,stworzone przez Ernesto Padille.
    Produkowane są w Hondurasie.
    Cygara te, są zwieńczeniem cygarowej trylogii,poświęconej upamiętnieniu pamięci Ojca.
    Ojciec Ernesto to Heberto Padilla ur. 20 stycznia 1932,zmarł 24 września 2000,przeżywszy 68lat.
    Był ważną postacią dla współczesnej Kuby, wywodził się z rodziny uprawiającej tytoń na plantacjach w Pinar del Rio.
    Poeta,krytyk Castro i wielbiciel cygar.
    Ową trylogię zapoczątkowały cygara Padilla Signature 1932, drugą częścią były cygara Padilla Signature 1948.
    Cyfra 68 w nazwie tych cygar, nawiązuje do dwóch faktów.
    Pierwszy odnosi się do roku w którym Heberto Padilla,dostał areszt domowy za opublikowanie zbioru poezji, będącego krytyką wobec ucisku, jaki przedstawiał reżim komunistyczny pod przewodnictwem Castro.
    Heberto Padilla był zwolennikiem rewolucji,wspierał Castro,ale nie mógł się pogodzić z tym co Castro zafundował swoim rodakom.
    Drugi, odnosi się do ilości lat 68, które przeżył jego Ojciec.


    Robusto o klasycznych wymiarach: 5 cali x 50.
    Cygaro jest zawijane w Hondurasie,ale w 100% z tytoniu pochodzącego z Nikaragui.
    Owijacz to liść Corojo, zbierany z wyższych poziomów rośliny.
    Wypełniacz składa się z tytoniu uprawianego w Nikaragui, na bazie kubańskich nasion, pierwszej generacji.
    Tytoń pochodzi z farm w rejonach Jalapa i doliny Condega, który jest jednym z najlepszych obszarów uprawy tytoniu w Nikaragui.
    Obecnie cygara kosztują około 6-7$/szt.Pakowane są w eleganckie pudełka zawierające 20szt cygar.

    Doskonale wykonane cygaro, owijacz w kolorze colorado z lekką, wyraźną domieszką czerwieni.
    Liść oleisty, z widoczną fakturą żył, brak wyczuwalnych twardych lub miękkich miejsc.
    Aromat przed odpaleniem, był delikatny słodki, ziemisty, smak to wyraźna słodycz kakao, ziół i herbaty.

    Pierwsza tercja.

    Od pierwszego pociągnięcia, cygaro produkowało sporą ilość dymu, który wypełniał całe gardło.
    Smak był słodkawy, złożony z kilku niuansów okraszony pozostawiającą na języku i podniebieniu pikantnością, dym gładki, bardzo delikatny dla gardła.
    Doskonały ciąg oraz równe spalanie.
    Po pierwszym calu, cygaro łagodnieje, od przypraw, aby zrobić miejsce na przyjemne nuty kakao i palonego cukru.


    Uczucie w ustach jest lekko suche, jakby wypełnione sypkim kakao.
    Delikatna ziemistość, okraszona ziarnami kawy, oraz słodkością kakao.

    Druga tercja.
    To wciąż mieszanka kakao i suchej ziemi z dołączającymi przyprawami oraz wyraźnym pieprzem pozostającym na języku i podniebieniu, po wypuszczeniu dymu z gardła.
    Wyczuwalne była dawka słodyczy oraz delikatna gorycz.
    Wyraźnie ziemisty zapach dymu z cedrem, kawą i palonym cukrem, dość delikatny, łagodny dla nosa i otoczenia.
    Ciąg oraz spalanie wciąż doskonałe,pomimo,że trafiały się małe uwypuklenia linii spalania.


    Trzecia tercja.
    Cygaro wydziela dym, który ma więcej pikantnej słodyczy, coś jakby goździk, cynamon, wciąż jest łagodny i gładki dla podniebienia.
    Pod koniec palenia, smak cygara momentami stawał się bardziej pikantny i lekko cierpki.

    Ziemistość ziaren kaw dawało o sobie znać, ale wciąż utrzymywał swoją subtelność i przeplatał się z ziemistym,kakaowy,suchym posmakiem.
    Pikantność ląduje na ustach i języku, natomiast suchy posmak uderza w podniebienie i tył gardła.
    Zapach dymu jest jeszcze słodszy i ziemisty niż rzeczywisty smak.
    Podobało mi się to cygaro, wodząc pamięcią w przeszłość.
    Przypominam sobie, że cygara te jako młode, były zdecydowanie pikantniejsze, troszkę szorstkie, bardziej i wyraźniej gorzkie a w tym przypadku miałem kontakt z zupełnie doskonale złożonym cygarem z gładkim dymem i delikatnymi smakami.
    Dym był gęsty i momentami było go mnóstwo.
    Popiół dość jasny wymieszany z czarnymi pierścieniami, był dosyć mocno trzymający się cygara.


    W ciągu tygodnia dwukrotnie przypomniałem sobie to cygaro,które kupiłem w 2007r i zakopałem dosyć głęboko.
    Pierwsze palenie po kilku latach przeleżanych w humidorze



    Było podobne do drugiego, różnił je brak cierpkości i goryczy, przekonało mnie do tego ,aby rozważyć zakup kolejnego pudełka tych cygar.
    Drugie palenie utwierdziło mnie,że warto kupić pudło i zatrzymać je na dłuższy czas.
    Dzięki za poświęcony wasz czas.

  2. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Nysa/Warszawa
    Posty
    187

    Odp: Padilla Series '68.

    czas poświęcony w słusznej sprawie dzięki za recenzję

  3. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Padilla Series '68.

    Cyfra 68 w nazwie tych cygar, nawiązuje do dwóch faktów.
    Pierwszy odnosi się do roku w którym Heberto Padilla,dostał areszt domowy za opublikowanie zbioru poezji, będącego krytyką wobec ucisku, jaki przedstawiał reżim komunistyczny pod przewodnictwem Castro.
    Mały dopisek,kilka źródeł podaje inne daty aresztowania,ponieważ był areszt domowy oraz więzienie z torturami.
    Sam Ernesto Padilla,cyfrę 68 przypisuje dacie opublikowania zbioru poezji
    Fuero del Juego-Poza grą, o którym pisałem wcześniej.

    Znalazłem w sieci ten zbiór,ale po hiszpańsku.
    http://www.literatura.us/padilla/fuera.html

  4. Odp: Padilla Series '68.

    Świetne cygaro i świetna recenzja

    Adam

  5. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Padilla Series '68.

    Znalazłem w sieci ten zbiór,ale po hiszpańsku.
    http://www.literatura.us/padilla/fuera.html

    Szkoda, że nie znam hiszpańskiego.

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Padilla Miami Toro
    Przez bles w dziale Prezentacje cygar
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 17:36
  2. Padilla Artisan Habano
    Przez jasiu1234567890 w dziale Nikaragua
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-12-2010, 01:19
  3. Padilla Miami Robusto
    Przez jasiu1234567890 w dziale Nikaragua
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 11:00
  4. Padron series 2000
    Przez ar3k30 w dziale Gdzie kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-06-2009, 21:47
  5. Avo Signature series.
    Przez Jacek Uchryń w dziale Dominikana
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-06-2009, 12:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów