+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Partagas Habaneros

  1. Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Ruda Śląska
    Posty
    366

    Partagas Habaneros

    Partagas Habaneros

    Recenzowane cygaro to mój drugi „habaneros” z parti cygar bezpośrednio od polskiego dystrybutora Habanosa czyli Premium Cigars- pierwszego spaliłem na spacerze zaraz po „lądowaniu” u mnie jakiś rok temu i z tego co pamiętam nie za bardzo mi podeszło, wiec postanowiłem aby następne sobie odpoczęło.
    Habaneros obecnie zwijany jest ręcznie, ale do roku 2002 był robiony maszynowo. Obecnie na światowym rynku, można kupić te cygara pakowane w pudełka ze sklejki po 25 szt, a do roku 2006 także były pakowane w kartoniki po 5 szt. Partagas jest marką "Multi-localną" dostępną we wszystkich krajach w których Habanos S.A. ma swojego oficjalnego dystrybutora.

    dane techniczne:

    Format:
    Belvederes ( short panatela) 39 x 125
    Pokrywa zwijacz i wkładka : Kuba


    Wygląd i zapach cygara:

    Cygaro nie wygląda najlepiej pod względem zwinięcia- jest jakieś takie pomarszczone i zbyt gąbczaste ale na szczęście pokrywa ma jednolity kolor w odcieniu colorado claro raczej sucha, bez plamek które się ostatnio ”Kubie „ dość często zdarzają, z lekkimi żyłkami . Zapach typowo kubański i przyjemny – cedrowy. Spoglądając od stopy można założyć tezę, że oszczędzają na liściach wkładkowych i stąd też moja obawa że ciąg będzie raczej papierosowy
    Pierścień także jest typowo kubański: czerwień biel i „stare” złoto

    Otwarcie cygara:

    Cygaro otwarłem nożycami do cygar bez uszczerbku dla głowy co czasem się dzieje gdy używam nożyc szczególnie przy większych formatach. Pyknięcie na „sucho” obaliło moją tezę o ciągu „papierosowym” .

    Odpalanie raczej równe nastąpiło skrawkiem cedrowym z innego cygara.

    Pierwsze pociągnięcia były bardzo mocne i ostre, jednak po ok. 5 mm moc ustąpiła ale pikantność została choć nie w takim stopniu jak przy odpaleniu. Po jakimś 1,5 cm cygaro nagle - zgasło! Kolejnych odpaleń – tak odpaleń , ( gasło aż pięć razy!), dokonywałem już Jetem. Samo spalanie dość krzywe, nawet po kolejnych odpaleniach i wyrównywaniu spalało się jak chciało. Popiół ciemno szary z czarnymi elementami ( szczególne patrząc od stopy, co sugeruje że tytoń jest niestety raczej pierwszej świeżości luźny, strzępiący i sypiący się.

    Smak : No cóż nie za bardzo przyjemny, ostry i gryzący szczególnie w pierwszej tercji.
    W drugiej tercji odczułem lekką słoność i odrobinę nut drzewnych szczególnie cedrowych, ale kolejne odpalenia niweczyły próbę zbudowania się aromatu na rzecz ostrości i ogólnego „niesmaku”
    Trzecia tercja to generalnie niesmak i „gryzota” , a gdy chciałem zakończyć degustację cygaro jakby samo powiedziało „dość” gasnąc po raz piąty.

    Wiem że cygaro to raczej nie należy do rarytasów kubańskich, nawet moje roczne leżakowanie nic nie dało. Jak dla mnie jest to kolejna kubańska porażka o średniej mocy.
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0607.jpg
Wyświetleń:	393
Rozmiar:	49.7 KB
ID:	883   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0609.JPG
Wyświetleń:	447
Rozmiar:	53.5 KB
ID:	884  
    Saludos Amigos!

  2. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Partagas Habaneros

    Hm,krzywo palący się,gryzący i gasnący Partagas.
    To jak czytanie o własnych przygodach z małymi cygarami tej marki.
    Często miałem podobne,złe doświadczenia.
    Myślałem,że to takie moje przekleństwo, ale widzę,ze nie jestem sam...
    W sumie to dobre cygara jeśli trafi się na dobrą partię.
    Niedawno paliłem super partagasa,którego miałem 2,5 roku.
    gdy je otrzymałem były okropnie niedopalenia,a teraz był bardzo poprawny w smaku,cała techniczna strona to Kuba w "tańszym wydaniu"...

    Co do marki Partagas,
    To należy ona do grupy Global Brands,dlatego niejako z urzędu jest dostępna w Polsce i wszędzie tam gdzie kto chce.
    Multi Local Brands to Bolívar,Fonseca,Punch,Quintero,Vegas Robaina. Marki,które często są wykorzystywane do regionalnych edycji i nie są wszędzie dostępne,a jeśli nawet to nie w pełnym wachlarzu formatów.
    Partagas jest pozycję wyżej i ma zaszczyt być, wykorzystywany do produkcji edycji limitowanych.

    Suma summarum,to zapaliłbym jakiegoś malucha
    Dzięki za prezentację.
    Ostatnio edytowane przez Jacek Uchryń ; 14-02-2010 o 11:55 Powód: popr.

  3. Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Ruda Śląska
    Posty
    366

    Odp: Partagas Habaneros

    Oh sorki , pomyliłem sie kurde bela z nazwą, ale chodziło mi o to ze jest dostępna wszędzie - przecierz napisałem
    Saludos Amigos!

  4. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Partagas Habaneros

    Ja tak tylko dla porządku o tych przynależnościach.
    Właśnie siedzę i piszę krótki tekst ,dlaczego tak często mamy problemy z małymi cygarami i dlaczego, to zawsze w moim przypadku jest Partagas,tego nie wiem.

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Partagas 1845.Najnowsze dzieło General Cigars.
    Przez Jacek Uchryń w dziale O cygarach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-04-2012, 01:28
  2. Partagas Serie D Especial EL 2010
    Przez bles w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 12:45
  3. Partagas Serie D No.4
    Przez Jacek Uchryń w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 21:36
  4. Partagas Serie D No.5
    Przez Jacek Uchryń w dziale O cygarach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 09:52
  5. Partagas Festival 2010.
    Przez Jacek Uchryń w dziale O cygarach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-11-2010, 00:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów