+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Gurkha Evil Robusto

  1. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Gurkha Evil Robusto




    WRAPPER: Brazilian
    BINDER: Dominican
    FILLER: Nicaraguan
    RING GAUGE: 50
    LENGTH: 5

    Cygaro wygląda bardzo apetycznie- intensywny zapach, ciekawy pierścień. Gładka, równa i sprężysta pokrywa ozdobiona jest delikatnym rysunkiem żyłek. Palony egzemplarz jest sprężysty, pod palcami nie czuć pustych i miękkich miejsc. Cygaro podane w ten sposób powoduje że chce się je palić. I to bardzo.
    Zapach cygara po wyjęciu z celofanu jest intensywny, ziemisty, potrafi zakręcić w nosie. Wrażenie smakowe przed odpaleniem - identyczne.



    Dziurkacz naostrzony, zapalniczka nabita, można zaczytać. Stopa ładnie przyjmuje ogień, linia żaru jest równa (ok 2 cm po odpaleniu pojawia się mała krzywizna, ale po chwili sama znika). Początkowy smak to mocne ciemne espresso i lekka pikantność. Espresso dość szybko znika, pojawia się za to torf, mocny tytoń i pieprz. W drugiej tercji aromat staje się ciężki ziemisty i dość pieprzny, szczerze, to po takim blendzie spodziewałem się troszkę innych doznań. Pod koniec 2 tercji zaczynam być lekko zmęczony, tak smakiem jak i mocą, palę jednak dalej. Ostatnia tercja jest zbliżona do drugiej, może bardziej intensywna na skutek wyższej temperatury cygara.
    Moc od samego początku, aż po ogarek - na wysokich obrotach. Dym "suchy", nawet nie próbuje się nim zaciągać.
    Mój osobisty problem polegał na tym, że z jednej strony chciałem już kończyć, ale nie mogłem... Paliłem i paliłem... Magia cygar? Chyba tak...



    Polecam, może gdy ja paliłem tę Gurkhę nie byłem gotowy na coś tak krzepkiego, ale cygaro jako takie mi podeszło.
    Ciekaw jestem większych formatów z tej linii.

    pozdrawiam

    PS. Nie wiem, czy dobrze umieściłem recenzję, jako kraj pochodzenia w różnych miejscach znajdowałem Nikaraguę lub Dominikanę. Jeśli Dominikana to proszę przenieść wątek.

  2. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Gurkha Evil Robusto

    Dzięki Jaśku.
    Tak zachęciłeś tą recenzją,że ...Iwona w spożywczaku, nabyła sztukę 6,90$+7% tax
    ...co do samego cygara...okrywa jest brzydsza od dzieci diabła,ale to nic.
    Ostatnio edytowane przez Jacek Uchryń ; 22-04-2012 o 04:12

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Gurkha Grand Age
    Przez bles w dziale Honduras
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2017, 15:24
  2. Gurkha
    Przez guest w dziale O cygarach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-09-2009, 00:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów