+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Temat,problem...

  1. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Temat,problem...

    Z urzędem/agencją celną w tle.
    Ostatnio jest tak,że mam cholernie złą passę.
    Jakaś zła karma rzuciła mi się pod nogi i to na wielu płaszczyznach.
    Od kilku dobrych lat,wysyłam paczki do Polski,kiedyś wierzyłem i wysyłałem małe pakunki via poczta,sporo z was doświadczyło tego.
    Po historiach z skradzionymi przesyłkami,rozwalonymi (strixa)po perturbacjach Konesera z pocztą,itd.
    Przestawiłem się na polonijną firmę kurierską,paczki leciały,paki płynęły i zawsze było gites.
    Aż do 15 listopada.
    Wyobraźcie sobie, jestem poza domem i dostaje telefon od Iwony,że paczka wysłana w środę już w poniedziałek doleciała trzy dni robocze.
    ale się ucieszyłem,że tak ekspresowo się sprawa potoczyła.
    Niestety,radość trwała zaledwie kilka sekund,ponieważ druga część zdania brzmiała urząd celny otworzył paczkę...
    W paczce było prawie 150 cygar,dokładnie jak przed rokiem dla Blessa(znalazłem jego kwit)zrobiliśmy wszystko tak samo,zawsze było tak samo.
    ale coś się zmieniło w Polsce,coś na gorsze.
    Otwarto paczkę opisaną jako gwiazdkowe prezenty w celu ustalenia wartości towaru...
    Nie mam pojęcia,co zmieniło się w Polsce przez kilkanaście dni,bo tyle wcześniej Adam otrzymał cygara,które przebyły taką samą drogę,oczywiście cygar było o wiele mniej.
    emotikon z kijem by się przydał,bo zapomniał o czymś...
    Wracając do tematu.
    Fotki dokumentów jakie otrzymał odbiorca paczki
    Tak wygląda ten list


    a tak wygląda dowód,że natrudzili się.
    Znacie mój sposób pakowania,wiecie jak to robię.
    Wszystko zostało dokładnie pootwierane, a dostać się do cygar po moim pakowaniu,to trochę schodzi...
    Nad wyraz skrupulatni i ...pracownicy


    Nie będę wdawał się w szczegóły,reakcji odbiorcy i moje...możecie to sobie wyobrazić.
    początkowo łamaliśmy sobie głowy nad tematem wartości tych cygar,które niejednokrotnie kupione były circa trzy lata temu...coś tam ustaliliśmy i czekaliśmy na bieg sprawy.
    Szokująca jest dla mnie do tej chwili, i pewnie jeszcze długo będzie, postawa tych ludzi,bowiem okazało się,że odbiorca może odebrać przesyłkę jeśli ma koncesje na towary akcyzowe...oczywiście plus należne opłaty cło,vat i jak oni to nazwali Handling,prawie 100zł.
    Handling za 3 kilową paczkę prawie 100zł-bandytyzm.
    Jest to dla mnie,nieprawdopodobne,aby na prezenty potrzebna była koncesja,oni wiedzą lepiej,ale mi się nie chce w to wierzyć,bo jeśli mają rację to Dziku i inni co płacili cło,jakim prawem otrzymali swoje paczki bez koncesji na towary akcyzowe...
    Sytuacja jest totalnie szalona,paczka utknęła,desperacko szukam sposobu rozwiązania problemu,ponieważ odesłanie paczki kosztuje 100$ ,ja zapłaciłem 39$ i nikt nie daje gwarancji,że cygara wrócą w należytym stanie.
    Przykro mi to pisać,ale żyjemy chyba na innych planetach,polscy pocztowcy powinni zarabiać dwukrotnie więcej niż nasi,czyli gdzieś 40$ -120zł na godzinę,nasza Ojczyzna jest dla mnie totalnie nieakceptowalna ...
    I najważniejsze pytanie,jeśli dojdzie do powrotnej wysyłki.
    Czy tym ludziom, będzie się chciało zapakować cygara tak, jak były zapakowane przed otwarciem paczki,wątpię.
    Jeżeli ktokolwiek z was,może pomóc w obaleniu wymogu posiadania koncesji na towary akcyzowe aby odebrać tą paczkę,będę bardzo zobowiązany w imieniu odbiorcy paczki i własnym za udzieloną pomoc,nikt z nas nie chce aby cygara się zniszczyły,wszyscy przecież jesteśmy Aficionados .
    Moje serce,choć mocno chore, wciąż jest szczodre i potrafi się odwdzięczyć.

  2. Dołączył
    Jun 2009
    Przegląda
    Gliwice
    Posty
    209

    Odp: Temat,problem...

    Hmmm.. smutna historia, tym bardziej iż poprzednimi razami nie było problemu. Ale jak to w Polsce bywa, któś albo nadgorliwością się wykazał albo jakieś bzdurne odgórne postanowienia Celników.
    gelu

  3. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Katowice, PL
    Posty
    689

    Odp: Temat,problem...

    Fuck.

    Lechu na
    100% moze odebrac taka paczke, ale problemy sa dwa: nie jest adresowana do niego no i wraca dopiero za dwa tygodnie...

    r

  4. Odp: Temat,problem...

    Przepraszam za brzydkie słowo:
    To jest jakaś kurwa makabra !

    ... przykro mi to czytać ...

    Adam

  5. Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Ruda Śląska
    Posty
    366

    Odp: Temat,problem...

    Masakra !!!
    Co za jaja sobie robia celnicy. My nie mamy koncesji i jakos ciagniemy tysiace cygar, oczywiscie trzeba miec odpowiednie wpisy w EDG i rejestracje w celnym , no chyba ze cos sie zmienilo od tych kilku dni co jestem poza krajem.

    Radku, z checia bym pomogl ale nie wiem za bardzo jak i do tego wracam dopiero okolo 15 grudnia.

    Poszperajcie w przepisach o paczkach wysylanych spoza Unii i przedstawcie im swoje racje na papierze, bo bajzel i niewiedza w temacie importu towarow akcyzowych jest w naszym kraju niewyobrazalnie wielka - niestety wiem cos o tym.

    Powodzenia w pozytywnym zalatwieniu sprawy.
    Ostatnio edytowane przez radeqm ; 18-11-2010 o 23:05
    Saludos Amigos!

  6. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Odp: Temat,problem...

    szok. mi osobiście się wierzyć nie chce....

    pytanie co z tematem dalej...?

  7. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Temat,problem...

    Jakby to ująć?...
    ręce, a potem cycki i cała reszta opadają,batalia o normalność przegrana.
    "Żeby,żyło się lepiej"-ta fraza, nie dotyczy obywateli,lecz tylko "klasy" rządzącej
    Paczka wraca do mnie...szkoda więcej słów,ponieważ jakoś tak nic innego jak tylko wulgaryzmy nasuwają się na język.

    Oby cygara,przetrzymały ten koszmar...

  8. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Nysa/Warszawa
    Posty
    187

    Odp: Temat,problem...

    nic się nie dało zrobić?
    Masakra, co za prawo...
    Ciekawy jestem jak zapakują paczkę i w jakim stanie wróci do Ciebie... Rozmawiałeś z nimi? Powiedzieli coś na temat wysyłki? Mam nadzieję, że nie walną ich po prostu do koperty....

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Luźny temat-pytania i odpowiedzi
    Przez Jacek Uchryń w dziale O cygarach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 02:33
  2. Problem z wilgotnością jako pochodną temperatury.
    Przez AdamLuczak w dziale Humidor
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-07-2009, 01:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów