+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Benchmade Robusto

  1. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Benchmade Robusto





    WRAPPER: Nicaragua
    BINDER: Nicaragua
    FILLER: Nicaragua
    RING GAUGE: 50
    LENGTH: 5"



    Linię cygar skomponował dla Ashtona Don Pepin Garcia. Jest to nikaraguańskie puro wykonywane z mieszanki długich liści i sieczki.
    Cygar w bardzo przystępnej cenie. Pretendent do bardziej rutynowego palenia.

    Palony egzemplarz w formacie robusto prezentował się naprawdę przyjemnie, pokrywa, równa, ciemna i oleista. Całość zwieńczona świńskim ogonkiem. Macając to cygaro nie wyczułem pustych miejsc, nierówności. Wyczułem natomiast sprężystość i elastyczność pokrywy.



    Z braku wyrzynarki, której nie mogę znaleźć, cygaro poszło pod gilotynę. Ciąg na sucho przyjemny. W kwestii aromatów: ziemia i tytoń. Wodotrysków brak... i bardzo dobrze.
    Stopa przyjmuje płomień szybko i ładnie. Linia żaru raczej równa, bez tendencji do przygasania.



    Smakiem dominującym przez cały czas degustacji jest ziemia, z niuansami torfu, drewna. W drugiej i trzeciej tercji do głosu dochodzą także przebłyski dość charakterystycznej w cygarach od Pepina tytoniowej pikanterii, czułem ją przy serii black i blue label. Całość jest dość dobrze zbilansowana, cygaro nie męczy, nie narzuca się, nie absorbuje. To raczej ten rodzaj kumpla, z którym przy piwie lubimy sobie pomilczeć. Co do mocy oceniam ją jako średnią.

    Podsumowując.
    Dobre cygaro, w dobrej cenie. Warto mieć kilka sztuk w humidorze.

    pozdrawiam

  2. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Benchmade Robusto



    Pamiętam,kiedy pojawiły się pierwsze wzmianki o tych cygarach,mówiło się Ashtony dla mniej zamożnych

    Faktycznie,tanie i dosyć przyzwoite cygara,warto spróbować,są lżejsze od linii Black i blue jak również San Cristobal mniej tej nikaraguańskiej pikanterii...nie wiem po co Garcia z nią przesadza ...na Kubie nie ma takich cygar...
    no może Vegas Robaina I Cuaba...a On przecież pretenduje do twórcy najbardziej kubańskich cygar z nie kubańskiego tytoniu

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów