Kraj: Dominikana
Wrapper pochodzenie: Ekwadorski Sun Grown
Wrapper typ liścia: Connecticut
Binder: Dominikana
Filler: Dominikana
Moc: Pełna
Rozmiar: 5 1/4 x 50



Budowa absolutnie doskonała. Cygaro typu premium ma bardzo ładny, brązowy i oleisty ekwadorski wrapper Sun Grown, który specjalnie przygotowany jest dla Davidoff'a. Pokrywa idealnie nałożona, kilka drobnych
żyłek na jej powierzni nadaje cygaru charakteru, kapturek ładnie naklejony. Całość aksamitna w dotyku i elastyczna, brak jakichkolwiek miękkich miejsc.

Cygaro pachnie naprawdę zacnie, kawa, czekolada, ziemia, skóra, mieszanka orzechów, przprawy. Oby smak był taki, jak zapach
Cygaro otworzłem nożyczkami, jednak z 1mm za dużo obciąłem, bo ciąg na sucho ciut za luźny, ale już kiedyś taki miałem i paliło się nawet dobrze.

Co do smaków to się myliłem, nie były takie, jak zapach, były o niebo lepsze, bo doszły rodzynki i kwiaty.



Pierwsza tercja to coś niesamowitego słodko-słone akcenty do tego czekolada, skóra i rodzynki. Tutaj już czuć lekka moc i intensywność smaków. Na tym etapie cygaro można określić jako lekkie. Dymu co nie miara.




Druga tercja to znów coś fajnego, smaki z pierwszej tercji mieszają się na przemian z cedrem, orzechami, przprawami i ziołami. Do tego czasem jest mocno, a czasem lekko - kremowo. Całość bardzo wrazista.




Trzecia tercja to już mix smaków wraz z wyczuwalną mocą i kawą lub ostrą papryczką na finiszu.





Pierwszy raz paliłem cygaro z taką rożnorodnością smaków. Wszystko elegancko wyważone i wyraziste na podniebieniu, takie cygaro mógłbym palić cały dzień, bo zawsze może czymś nas zaskoczć.



Dym mocny o orzechowo-drzewnym zapachu, popiół jasny zwarty, trzymał się ok 2,5cm - 3cm. Spalanie bardzo równe. Cygaro paliłem do poparzenia palców

Ocena 9.9/10