+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Cuaba Tradicionales

  1. Dołączył
    Oct 2009
    Przegląda
    Poland / Ireland
    Posty
    200

    Cuaba Tradicionales

    Cuaba Tradicionales

    Kraj: Kuba
    Długość: 120 mm
    Średnica: 42
    Format: Favoritos
    Kształt: Perfecto
    Wrapper: Kuba
    Binder: Kuba
    Filler: Kuba
    Moc: Śrenia do pełnej
    Kupione 2011-02-01 w Akan

    Kolejne cygaro, którego tutaj nie znalazłem, czy ktoś je z Was palił?



    Co rzuca się na początku, kiedy mam styczność z Cuaba? Zdecdowanie papierowy kartonik i kształt. To pierwsze nadaje się jednie do walk-in'ów.
    Nie często mam styczność z takim formatem, Wy zapewne też, a te były najbardziej popularne na świecie aż do początku 1930 roku. Habanos chcąc przywrócić i ożywić figurado wprowadził poraz pierwszy cygara 19 listopada 1996 roku w hotelu Claridge w Londynie. Cygara prodkowane są w fabryce Romeo y Julieta.

    Budowa: Ładna brązowa pokrywa, lekko oleista. Cygaro nie jest idealnie równe, widać kilka wzgróbień, ale nie wyczuwam miekkich miejsc, całość nieźle zbita.



    Zapach to kawa, cedr i skóra.

    Obawiałem się trochę o ciąg z racji na małą stopkę i główkę. Jak widać po zdjęciach to podszedłem do tego oszczędnie, by móc ewentualnie podciąć, ale było nieźle. Odpaliłem dość szybko jedną zapałką.




    Pierwsza tercja wypełnia okolice mojego siedzenia intensywnym, ziemnistym dymem. Tutaj smak kuby, czyli drewno, skóra i ziemia, pod konieć lekko pieprzu.




    Druga tercja to bukiet kwiatów, przypraw i ziemi, pod koniec pffa orzechy w miodzie. Spalanie równiutkie, jak od linijki.




    Trzecia tercja zaskoczyła mnie słodko-gorzką czekoladą. Tutaj dominuje dalej ziemia, pojawiło się ponownie drewno i skóra. Moc ciut mocniejsza, ale cygaru bliżej medium, jak full.



    Podsumowując, to całość była smaczna i przyjemnie się paliło. Gdy mamy ochotę na coś z Kuby, czy nie mamy dużo czasu, to warto zapalić.
    Cygaro paliłem jakieś 35 minut.

    Ocena 9/10

  2. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Cuaba Tradicionales

    Znamy i lubimy. Dobrze, że przypomniałeś to cygaro.

  3. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Odp: Cuaba Tradicionales

    Wypaliłem ich dobre kilkanaście sztuk i niestety 2/3 to były kołki; wrażenia smakowe świetne, ale ciąg psuł przeważnie całą przyjemność z palenia.

    pozdrawiam

  4. Odp: Cuaba Tradicionales

    Wpalilem kilkanascie sztuk, fajne cygara i o ile nie trafi sie wlasnie kolej to swietna konstrukcja

    Adam

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Cuaba Piramides Edicion Limitada 2008
    Przez bles w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 12:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów