+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Alec Bradley Tempus Magistri

  1. Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    127

    Alec Bradley Tempus Magistri

    Prezentacja z 28.03.2010

    Cygara Alec Bradley zdobyły uznanie aficionados na całym świecie. Szeroko dostępne są w USA, ale miłośnicy cygar z innych kontynentów radzą sobie bez problemów Cygara te są również popularne w naszym Klubie. Spirit of Cuba jest codziennym cygarem Marka. User linię Tempus ocenia następująco: doskonałe cygaro, właściwa moc. Ja dotąd paliłem cygara Maxx, które smakowały mi średnio, SCR – dopiero wyrabiam sobie zdanie, Tempus – wypaliłem już kilkadziesiąt sztuk w formatach Terra Novo, Centuria (94 pkt. w CA) oraz dzisiejsze Magistri. Cygara te smakują mi bardzo, są dobrze zbudowane, konstrukcja jest 8/10.

    Oto cała linia Tempus:



    Cygara Tempus produkowane są w fabryce Cubanas Raices w Hondurasie.
    Do produkcji używamy jest tytoń z gospodarstw w regionie Trojes w Hondurasie, na północ od granicy z Nikaraguą. We wkładce używany jest także tytoń nikaraguański z Jalapa.

    Cygara Tempus, niezależnie od formatu, z którymi miałem do czynienia mają identyczne cechy: ciemny oleisty wrapper, bardzo dobrze zwinięty, brak pustych miejsc, słodki aromat ziemi na sucho oraz idealny ciąg.

    Format Magistri to najnowszy format w linii Tempus. Bardzo atrakcyjny, uformowany wg starej kubańskiej tradycji.



    Cygaro palę w bardzo sprzyjających okolicznościach. Jest nagrodą po kilku godzinach prac ogródkowych w ramach porządków wiosennych. Świeci słońce, przydomowy ogródek lśni, dzieci oglądają dwudziesty któryś odcinek Scooby Doo, a więc cisza :mrgreen: Jestem po doskonałym halibucie, do czytania mam najnowsze CA i przygody Sherlocka Holmesa. Żeby tak zawsze.

    Cygaro przyjmuje ogień idealnie.



    Pewnie dlatego, że zaczyna się od wąskiego ringu, moc jest niska. Odmiennie od Centurii i Terra Novo, które od początku oferowały charakterystyczne dla całego cygara aromaty ziemi, drzewa i karmelu, w Magistri początek jest kwiatowy. Ten początek jest porównywalny, abstrahując od mocy, do LFD Double Ligero, a częściowo do JdN Antano. Pierwszy centymetr jest właśnie taki leciutki, kwiatowy, zupełnie niezobowiązujący, co jest wobec dalszych wydarzeń niezwykle mylące.



    Wraz z tym, jak linia żaru zaczyna w miarę (!) równomiernie oplatać coraz szerszy ring moc cygara wzrasta i dają o sobie powoli znać aromaty charakterystyczne dla linii Tempus. Kwiaty ustępują mokrej ziemi, posłodzonej umiarkowanie karmelem. Na granicy pierwszej i dugiej tercji bardzo wyczuwalne stają się też aromaty drzewne.



    O ile w Centurii i w Terra Novo palenie przebiega łagodnie, dzięki jedwabistej mieszance aromatów, o tyle Magistri potrafi pokazać rogi i zaatakować szorstkością. Nie wiem, czy jest to efekt wynikający z formatu cygara, czy są ku temu jakieś inne powody. Ta szorstkość w Magistri nie jest stała i nie jest uciążliwa. W drugiej tercji cygaro wchodzi w moc bliższą dużej niż średniej. Centuria i Terra Novo dla mnie zatrzymują się zaraz po średniej. Magistri jest mocniejsze i dziksze.



    Trzecia tercja to już wyłącznie mieszanka mokrej ziemi, drzewa, karmelu. Przy tym cygarze trzeba dużo pić. Ja wypiłem 1,5 litra wody. Mimo dużej mocy i szorstkości polubiłem Magistri. Różni się ono od pozostałych dwóch formatów, które paliłem. Ja uznaję, że Magistri to cygaro godne polecenia tym, którzy mają już jakieś doświadczenia z linią Tempus, polubili ją i powinni zapalić format, który jest wyższym stopniem wtajemniczenia w tą linię. Tym, którzy lubią Tempus i nie pękają przed „męskimi cygarami” Magistri na 100% się spodoba. Tych, którzy wolą lżejsze cygara rozpoczęcie testowania linii Tempus od Magistri, zdecydowanie do tej linii zniechęci.

  2. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Alec Bradley Tempus Magistri

    Bardzo fajna recenzja. Zestawienie formatów bardzo cenne. Ponieważ od powstania recki mineło troszkę czasu, ciekawy jestem, czy coś się zmieniło na przestrzeni czasu w Twoim odbiorze tego cygara?

  3. Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    127

    Odp: Alec Bradley Tempus Magistri

    Zmieniło się. W tej chwili w szafie nie mam nawet jednego cygara AB. Nie dlatego, że nabrałem do nich negatywnego stosunku. Po prostu o nich .... zapomniałem. W tzw. międzyczasie AB wypuścił kilka nowych linii, m.in Tempus Maduro. Czas do tych cygar wrócić. Muszę wypatrzeć w US jakiś dobrze wypasiony sampler.

  4. Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    127

    Odp: Alec Bradley Tempus Magistri

    W przypomnieniu sobie marki AB pomógł CigarsWorld.pl
    I tak:
    1) O ile Tempus jest świetny, o tyle Tempus Maduro to fenomenalne cygaro dla tych, którzy lubią cygarowy hard core. Polecam. Pierwszy raz paliłem meksykański tytoń bez konieczności przepijania czystą wódką.
    2) Bardzo polubiłem Black Market i American Classic - cygara biegunowo różne.
    3) Nie wchodzą mi: Prensado, Family Blend, SCR, MAXX, Vice Press. Innym wchodzą, zwłaszcza te dwa pierwsze. Ja nie mogę.
    Ostatnio edytowane przez bles ; 16-03-2012 o 19:45 Powód: Literówka

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-05-2013, 21:59
  2. Alec Bradley MAXX Freak
    Przez bles w dziale Honduras
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 17:55
  3. Alec Bradley Prensado
    Przez Jacek Uchryń w dziale Honduras
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-03-2010, 14:22
  4. Alec Bradley Tempus Centuria
    Przez guest w dziale Honduras
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-10-2009, 19:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów