+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: JOYA DE NICARAGUA Antańo 1970 Machito

  1. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    JOYA DE NICARAGUA Antańo 1970 Machito





    WRAPPER: Nicaragua
    BINDER: Nicaragua
    FILLER: Nicaragua
    RING GAUGE: 42
    LENGTH: 4 3/4'



    JOYA DE NICARAGUA Antańo 1970 Machito cygaro to dość krzepkie nikaraguańskie puro. Ta nieduża i z pozoru niegroźna koronka, poszła pod ogień w piątek, po dość długim i ciężkim tygodniu. Trafiła do mnie jako gratis od Leszka, za co jestem mu wdzięczny.

    Cygaro już na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo apetycznie. Piękna oleista i sprężysta pokrywa w barwie dark natural, ładny pierścień i przyjemny format odrazu przypadają mi do gustu.

    Palony egzemplarz po wyjęciu z celofanu natychmiast rzuca mnie na kolana bardzo przyjemnym, świeżym aromatem mięty. Bardzo dziwne doznanie, wcześniej się z tym w cygarach chyba nie spotkałem. Cięcie obcinarką, próba ciągu na sucho i odrazu wyczuwalna pikanteria.



    Odpalamy. Cygaro świetnie przyjmuje ogień, produkuje niemało dymu, nie jest on jednak zbyt ciężki, w zapachu również - opinia osób niepalących.

    Pierwsze pociągnięcia zostawiają na języku pikanterie, i wspomniane wcześniej niuanse miętowe. Bardzo to ciekawe. Pierwsza tercja upływa pod znakiem znacznej mocy, skumulowanej w tym małym diabełku. W drugiej tercji cygaro trochę odpuszcza pikanterię, wzrasta natomiast moc cygara. W ostatniej tercji wiele się nie zmienia, palę z przyjemnością, niespiesznie niemal do poparzenia palców i narządu mowy. Jedynym mankamentem, który w mojej opinii zabiera sporo radości z palenia, było częste przygasanie cygara.



    Podsumowując.
    Dla mnie jest to jedno z ciekawszych cygar, z pewnością do niego wrócę.
    Dzięki Lechu jeśli chciałeś mnie zachęcić do następnych zakupów, to Ci się udało

    W trakcie degustacji przeglądałem sobie forum, czytałem stare recenzje i naszła mnie atmosfera refleksji - dobrze byłoby, żeby forum przetrwało. Chociaż ostatnio popadliśmy w stan mocno wegetatywny.
    pozdrawiam

  2. Odp: JOYA DE NICARAGUA Antańo 1970 Machito

    Witaj, dzięki za recenzję
    Cygaro do spróbowania

    Adam

  3. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: JOYA DE NICARAGUA Antańo 1970 Machito

    Miałem do czynienia z tym cygarem i z tego co pamiętam, moje odczucia (smaki pikantne i miętowe) były zbieżne z Twoimi. Jest to bez wątpienia jedno z takich cygar, które nie giną w tłumie, bo są bardzo charakterystyczne.
    Ostatnio edytowane przez Bruno ; 12-12-2011 o 18:34 Powód: Interpunkcja ;)

  4. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: JOYA DE NICARAGUA Antańo 1970 Machito

    W trakcie degustacji przeglądałem sobie forum, czytałem stare recenzje i naszła mnie atmosfera refleksji - dobrze byłoby, żeby forum przetrwało.

    Jasiek, ja też chciałbym, żeby forum przetrwało ten trudny czas.
    Praktycznie znam osobiście prawie każdego, kto tu się pojawia ... prawie.
    W kupie siła, więc może razem wymyślimy jakiś sposób aby tak się stało.

  5. Dołączył
    Oct 2009
    Przegląda
    Poland / Ireland
    Posty
    200

    Odp: JOYA DE NICARAGUA Antańo 1970 Machito

    Fajne cygaro, dzięki za reckę.
    Ps. Forum przetrwa, przetrwa

  6. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: JOYA DE NICARAGUA Antańo 1970 Machito

    Małe cygaro,a w najnowszym wydaniu Cigar Aficionado otrzymało wysoką notę ...ciekawe,małe cygara z reguły mają problem z uzyskaniem tak wysokich ocen.

    ps.Recenzja,jak za starych dobrych czasów...

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Joya de Nicaragua już w Polsce!
    Przez Don Lecho w dziale O cygarach
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 12:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów