+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Gran Habano Corojo Vintage 2002 Robusto

  1. Dołączył
    Oct 2009
    Przegląda
    Poland / Ireland
    Posty
    200

    Gran Habano Corojo Vintage 2002 Robusto

    Kraj: Nicaragua
    Pokrywa: Nikaragua Corojo
    Wkładka: Nikaragua, Dominikana
    Format: Robusto 5×50
    Moc: Średnia do pełnej

    Będąc w Polsce na parę dni miałem okazję zapalić z ojcem cygaro z 8 letnią pokrywą. Corojo Vintage 2002 jest pierwszym cygarem z linii Gran Habano z którym miałem kiedykolwiek styczność.
    Po wyciągnięciu cygara z celafonu mamy nawet bardzo ładną konstrukcję, która sprawia, że brak miękkich miejsc i zbytnich nierówności. Do tego ciemna oleista pokrywa Corojo i poprawnie nałożony kapturek robią naprawdę wrażenie. Aby tego było mało mamy duży i bogato zdobiony pierścień, do tego dodatkowy mniejszy pierścien "vintage 2002", a pozostałe 3/5 cygara znajduje się w otoczce cedrowej z czerwoną wstążeczką wokół stopki. Tak patrząc na te szaty to widoczną mamy jedynie główkę i trochę pod nią

    Po wyciągnięciu cygara z celafonu czuć trochę ziemi i gorzkiej czekolady. Cygaro obciąłem obcinarką, ciąg na sucho trochę utrudniony, ale masaż wszystko naprawił. Wyczuwalne było drewno, trochę słodyczy i odrobina pieprzu.
    Cygaro bez problemu odpaliłem zapalniczką o zwykłym płomieniu, po czym smaki drewna, skóry, orzechów i delikatnej śmietanki przewijały się przez pierwsze 10 minut.
    Kolejne minutu sprawiły, że wszystko poza śmietanką stało się delikatniejsze, a całość doprawiła skórka pomarańczy/cytryny i czegoś co mi trudno opisać. Dziwne połączenie, ale mi jak najbardzej odpowiadało
    Wszystkie smaki trzymały się do końca, czasem ich intensywność wzrastała czasem malała, dochodziło coś słodko-pikatnego potem znikało.

    Splanie było równomierne, czasem się krzywiło, ale jedynie na 2-3 mm odbiegało od linii. Popiól szaro-brązowo-biały i doś słabo trzymał się cygara. Dym natomiast gęsty i dość delikatny, jedynie pod koniec palenia nabrał na intensywności i trochę dokuczał, ale to było jakieś 10 min przed końcem, tak więc do wytrzymania.

    Sięgnąłem po to cygaro po raz drugi i po raz drugi byłem w 100% usatysfakcjonowany z 60 minutowego palenia.

    Ocena 8,2/10 - byłoby ciut więcej gdyby nieutrudniony ciąg na początku.










    Ostatnio edytowane przez radeqm ; 25-09-2010 o 20:16 Powód: literówki

  2. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Gran Habano Corojo Vintage 2002 Robusto

    Dymek,dobrze ,że to ty napisałeś tą prezentację .
    Inaczej ciężej bym zniósł pewien fakt .
    Natomiast,źle,że nieobecny byłem przez kilka bardzo dłuuugich i ciężkich dni...
    El Paraiso,znajduje się na pograniczu Hondurasu z Nikaraguą,po stronie... Hondurasu.
    A właśnie w tym mieście, wykonano te cygara w znajdującej się tam rodzinnej fabryce prowadzonej przez Guillermo(ojciec) i George(syn) Rico.
    Kraj pochodzenia to Honduras o czym kilku ludzi na tym forum wie...i szkoda,że nie wyprowadzili cię z błędu .
    Warto wspomnieć,że Gran Habano Corojo Vintage 2002 Robusto ma taki sam blend co Gran Habano Corojo #5,rożni ich wiek liści owijacza oraz sposób pakowania,cygara Vintage 2002, zapakowano w mazo i owinięto folią,co jest bardzo rzadką praktyką.

  3. Dołączył
    Oct 2009
    Przegląda
    Poland / Ireland
    Posty
    200

    Odp: Gran Habano Corojo Vintage 2002 Robusto

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Uchryń Zobacz posta
    Kraj pochodzenia to Honduras o czym kilku ludzi na tym forum wie...i szkoda,że nie wyprowadzili cię z błędu
    Chyba nie wiedzą, albo czytają by czytać.

    Dzięki Jacku za wyprowadzenie mnie z błędu. Z tego co widzę, to nie tylko ja byłem w błędzie, niektórzy na forach zagranicznych piszą, że kraj pochodzenia to Nicaragua.

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Colon Vintage 2001 Robusto
    Przez bles w dziale Prezentacje cygar
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 17:17
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 10:35
  3. Rocky Patel Vintage 1999 Connecticut Robusto
    Przez Dzik w dziale Nikaragua
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 02:14
  4. Gran Habano Corojo #5 Rotschild
    Przez jasiu1234567890 w dziale Honduras
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-12-2009, 20:24
  5. Gran Habano 3 Siglos Gran Corona
    Przez jasiu1234567890 w dziale Honduras
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 14:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów