+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: kolekcjonowanie...

  1. Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    64

    kolekcjonowanie...

    Nie tylko cygarami człowiek żyje...

    Na pewno wielu z nas oprócz tego hobby dzięki któremu tu się spotkaliśmy, ma jeszcze jakieś mniejsze lub większe "bziki" kolekcjonerskie. Wiem, że są wśród nas nożownicy, zbieracze figurek, książek itp.

    Jest to odpowiednie miejsce na to aby podzielić się z innymi swoim niecygarowym hobby. Zachęcam do zamieszczania zdjęć!


    Ja od 9 lat zbieram banknoty. W tej chwili moja kolekcja liczy ponad 1000 szt. Oczywiście każdy inny. W swojej kolekcji mam banknoty z każdego zakątku na ziemi. Niektóre są bardzo oryginalne bo np z kodem paskowym lub też wykonane w 100% z plastiku. Wkrótce foty.
    Banknoty najczęściej kupuje na allegro a także targach staroci.Część mojego zbioru przywieźli mi znajomy z swoich podróży.

    Mój ostatni nabytek to 5000 marek polskich z 1920 r.

    Na uwagę zasługuje rozmiar tego "papierka". Nie mierzyłem ale na oko jest to gdzie ok 25cmx15cm. Jest ogromny!
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5000.jpg
Wyświetleń:	566
Rozmiar:	44.9 KB
ID:	656  

  2. guest Guest

    Odp: kolekcjonowanie...

    Super !!! Mam podobnego bzika związanego z zawodem, który wykonuję.
    Zbieram z tych samych źródeł, co Piotr przedwojenne polisy i tabliczki ubezpieczeniowe. Część mojej kolekcji jest tutaj: http://www.makubezpieczenia.pl/galeria.html
    Można w każdą kliknąć i się powiększa.

  3. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    11

    Odp: kolekcjonowanie...

    Kiedys zbieralem banknoty, za najciekawsze jakie posiadam uwazam banknoty-talony z republik postsowieckich, oraz sowieckie "czerwońce", czyli zlote monety na papiarze-typowo socjalistyczny pomysl.

  4. Dołączył
    May 2015
    Posty
    6

    Odp: kolekcjonowanie...

    Fajne hobby, ja swego czasu miałem trochę ciekawych monet

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Kolekcjonowanie i stare cygara.
    Przez Konto usunięte. w dziale O cygarach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-09-2009, 21:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów