+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Leon Jimenez Robusto

  1. Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    18

    Leon Jimenez Robusto

    Leon Jimenez Robusto w ciemnym liściu okrywowym. Cygaro z samplerka Aurora Selection Robusto nabytego drogą wymiany pieniężno - towarowej w Cigars World. W humidorze leżakowało nieco ponad tydzień.

    Końcówkę obciąłem obcinaczką. Na sucho: ciąg bardzo dobry, wyczułem smak łąki/siana/ziół. Odpaliłem dwupalnikowym jetem. Odpalenie przebiegło bezproblemowo, pierwsze pufy to głównie drewno i zioła. Moc: początek średnio-łagodna, około 1/3 łagodna, od połowy znowu średnia i tak już do końca. Cygaro paliło się równo, nie gasło, popiół mocny i zwarty, później paliłem w przeciągu, więc popiół lekko otrząsałem, żeby nie zbierać go ze spodni Od połowy palenia smak ziół zniknął, dominowała lekka ziemistość i tytoń.

    Ogólnie cygaro może bez fajerwerków, ale 65 minut spędziłem miło. Na pewno nie jest to ta klasa co cygara sygnowane marką La Aurora, ale też nie czułem się zawiedziony - paliłem już Jimenesy i wiem, że to cygara raczej budżetowe, więc nie spodziewałem się czegoś nadzwyczajnego. Czy paliłbym jeszcze raz? Tak, ale tym razem dałbym mu poleżakować kilka miesięcy.






  2. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Leon Jimenez Robusto

    Super, że recenzujesz. A napisz przy okazji jak Aurora Leon? Kupiłem takie cygara kiedyś w Hiszpanii a do znanej mi wcześniej Aurory miały sie nijak.
    Przepraszam, że trochę nie na temat, ale zdjęcie mnie zainspirowało
    PS-Leżakowały tylko tydzień w Twoim humidorze?

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów