+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: JFR Vintage Selection III Habano Maduro Super Toro

  1. Dołączył
    Oct 2009
    Przegląda
    Poland / Ireland
    Posty
    200

    JFR Vintage Selection III Habano Maduro Super Toro

    Kraj: Nikaragua
    Fabryka: Tabacalera Tropical
    Pokrywa: Maduro
    Zawijacz: ?
    Wkładka: ?
    Format: Super Toro
    Moc: Pełna

    Dzień ładnie się zapowiadał, ciepło, kilka chmurek i bezdeszczowo co w Irlandii to rzadkość. No to jedziemy na grilka, małe zapasiki i w drogę. Po grillowaniu przyszedł czas aby zakończyć ten wypad jakimś cygarem.
    Tym razem padło no cygaro które otrzymałem od Adama Łuczaka JFR Vintage Selection III Habano Maduro Super Toro o wymiarach 6,5 x 52. Jest to cygaro typu premium w całości ręcznie robione wyłącznie z nasion kubańskich, produkowane przez Tabacalera Tropical w Nikaragui.
    Cygaro pachniało ładnie, wyczuwalna czekolada i trochę drewna.
    Wygląd przyzwoity, pokrywa oleista, trochę żyłkowata, leciutko się poobijało podczas transportu, bo nie mogłem znaleźć etui, ale w niczym to nie przeszkazało. Cygaro było strasznie twarde, brak jakichkolwiek miękkich miejsc.

    W ruch poszły nożyczki...pach i "świński ogonek" znalazł się na kocu Ciąg na sucho idealny, odpalam stopkę, która po chwili jest już ładnie rozżarzona i zaczyna się pierwszy puff. Tu jednak małe zaskoczenie, poczułem smak jak bym palił maszynówkę, ale co tam, pale dalej. Po jakiś 3-5 minutach jest już dużo lepiej, smak czekolady, drewna atakują moje kubki smakowe - zapowiada się całkiem ciekawie.

    W połowie cygaro dalej trzymało się w/w smaków, ale doprawione zostało solą, po 3/4 doszły orzechy i coś słodkiego. Wzbogacenie smaków mogło wywołać belgijskie piwo Stella Artois, które towarzyszyło mi od samego początku.

    Pod koniec, cygaro było ciut mocniejsze z lekką pikanterią, zanikły jednak orzechy i słodkość.

    Największym chyba minusem było to, że cygaro strasznie brudziło, bo miałem brudne usta i palce, a zapawniam Was, że nie był to brykiet.....hmm czybym czegoś nie pamiętał
    Cygaro było dla mnie typu medium, jednak byłem przekonany, że maduro będzie starało się do mnie dobrać i to w dość szybkim tempie, jednak było całkiem znośnie. Dym nie był za gęsty, może dlatego, że czasem wiało i tego nie zauważyłem, popiół natomiast brązowo-szary i spadał kiedy miał na to ochotę. Podsumowując, cygaro było dobre co daje mu mocne 7,5/10.
    Kiedyś z chęcią wrócił bym jeszcze raz do tego cygara.







    Ostatnio edytowane przez Jacek Uchryń ; 13-09-2010 o 02:05 Powód: kilka literówek.

  2. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: JFR Vintage Selection III Habano Maduro Super Toro

    Dzięki za prezentację,wreszcie wiem co mnie ominęło.
    A pod fotką(klik w fotkę) strona producenta tych cygar


  3. Odp: JFR Vintage Selection III Habano Maduro Super Toro

    Dzięki za prezentację

    Adam

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Gran Habano Corojo Vintage 2002 Robusto
    Przez dymek w dziale Honduras
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 13:40
  2. Te-Amo World Selection Dominicana Blend Toro
    Przez Don Lecho w dziale Meksyk
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 09:58
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-01-2010, 21:48
  4. Indian Tabac Cameroon Legend Super Toro Maduro
    Przez jasiu1234567890 w dziale Honduras
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-12-2009, 00:45
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-10-2009, 19:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów