+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Oliva Serie V Liga Especial Lancero

  1. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Oliva Serie V Liga Especial Lancero

    Oliva Serie V Liga Especial Lancero - cygaro, które nigdy nie zawiodło.



    Wrapper: Habano Sun Grown
    Binder: Nicaraguan
    Filler: Jalapa Valley Ligero
    Vitola: Lancero
    Size: 7' x 38

    Jeden z niewielu, wolnych, leniwych dni. Niestety nie mam ich ostatnio zbyt wiele, więc gdy już się taki zdarzy... korzystam
    Oliva V jakoś mnie tak nastraja sentymentalnie, chwile z tym cygarem zawsze to momenty kiedy dużo, myślę - a ostatnio niestety ma o czym - sporo się dzieje.



    Cygaro jest dla mnie podręcznikowym przykładem kunsztu w sztuce zwijania.
    Format Lancero jest szczególnie elegancki, dostojności do daje mu piękny złoto brązowy pierścień. Degustowany egzemplarz (jak i poprzednie w innych formatach) charakteryzuje się gładką, równą pokrywą w odcieniu ciemnego colorado. Wszystko to zapowiada ucztę dla podniebienia.Zapachu przed odpaleniem nie identyfikowałem. Nie pozwolił na to stan aparatu węchowego.
    Cygaro. jest bardzo spójne, aromaty tworzą jedną całość. Otwieram wyrzynarką odpalam zapalniczką płomieniową, linia żaru jest równa od początku aż to końca degustacji. Popiło szary odpada regularnie.



    Smaki to spora dawka, czarnej, mocnej kawy, okraszonej migdałami, nutą pieprzu, która potrafi podrapać w gardło. Kolejne tercje to także niuanse torfu z długim finiszem. Między drugą a 3 tercją dzieje się rzecz dziwna - cygaro robi się przez moment niedobre. Kolejnych kilka pociągnięć i wszystko wraca do normy. Końcówka jest dość krzepka. Moc pozostaje przy mnie jeszcze na godzinę po skończonej degustacji. Posiłek pozwala mi na powrót z zaświatów. Palę około 90 minut. Ze względu na ring staram się go nie przegrzewać.



    Reasumując. Bardzo udana degustacja. Rodzina Oliva przyzwyczaiła mnie już do wysokiej jakości swoich produktów. Cygaro, które nigdy nie zawodzi, nie sprawia niespodzianek - zawsze zaskakuję swoją mocą
    pozdrawiam

  2. exmember Guest

    Odp: Oliva Serie V Liga Especial Lancero

    No jasiu123... moje gratulacje i zachęciłes mnie do palenia tak piekna recenzją pięknego cygara.

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Partagas Serie D Especial EL 2010
    Przez bles w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 12:45
  2. Oliva Serie V Maduro Especial
    Przez guest w dziale Nikaragua
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-12-2009, 01:19
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-12-2009, 02:34
  4. Oliva Connecticut Reserve Robusto
    Przez jasiu1234567890 w dziale Nikaragua
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2009, 00:44
  5. Oliva Serie G Maduro Torpedo
    Przez jasiu1234567890 w dziale Nikaragua
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-06-2009, 12:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów