+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: A.Fuente Rosado Sungrown Magnum R56

  1. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    A.Fuente Rosado Sungrown Magnum R56

    Krótka retrospekcja wydarzenia z wczorajszego popołudnia .

    Rosado Sungrown Magnum R, wydana jest w trzech odsłonach.
    Nazwy poszczególnych cygar odzwierciedlają ich pomiaru ringu.
    R 52 (5 x 52)
    R 54 (6 1 / 4 x 54)
    R 56 (5 5 / 8 x 56)

    Cygaro, które spaliłem to R56



    Rozmiar: 5 5/8 in x 56
    Wrapper: Ekwador Sumatra Sungrown
    Binder: Dominikana
    Filler: Dominikana.

    Mimo wprowadzającej nazwy "Magnum", Carlos Jr. Fuente stworzył cygara o średniej budowie.
    W osiągnięciu tego celu, pomogło użycie liści, Sun Grown, czyli uprawianych w pełnym słońcu.
    Są to oryginalne liście, które pochodzą z „pod oka” Johna Olivy, który godnie kontynuuje dzieło swego ojca śp Angela, twórcy potentata produkującego najlepsze liście z przeznaczeniem na owijacze cygar Oliva Tobacco Co, która uprawia tytoń w Ekwadorze.
    Gdy po raz pierwszy, rodzina Fuente wykonała cygara linii Sun Grown, część liści pozostawiono na czas przyszły, który nadszedł na przełomie lat 2008/ 2009.
    Liście te mają od 8 do 10 lat, a same cygara czekały ok. roku zanim trafiły do sprzedaży.
    Różnica barwy owijacza, pomiędzy tradycyjnym Sun Grown a Rosado Magnum pochodzi z źródła pochodzenia liścia wykorzystywanego na owijacz Rosado Magnum R, który zrywa się z najniższych części rośliny.

    Rosado Sungrown Magnum R, pierwsza rzecz, która jest zauważalna to zmiana kolorystyki pierścienia, odejście od tradycji mówią jedni, ja twierdzę, że złocenia oraz biel nawiązują do bardzo ograniczonych cygar Fuente reserva extra viejo Anejo oraz po troszku kolorem owijacza do Opus X.



    To, przemawia do mnie w ten sposób, że mam do czynienia z nową linią cygar, która podąża za ścieżką starszych braci.
    Nowa, jasna kolorystyka nadaje większej atrakcyjności dla całego cygara i dobrze się wkomponowuje w głęboki czerwono-brązowy kolor owijacza.

    Cygaro wyglądało doskonale 9pkt/10.

    Zapach owijacza wahał się w okolicach słodkości owoców drzew i ziemi. Przy ciągu na zimno, poczułem słodycz i cedr 9pkt/10.

    Spalanie
    Bardzo dobre podczas jazdy samochodem, suche i bezwietrzne powietrze pomagało w dobrym spalaniu cygara, pomimo jego zaawansowanej wilgotności, trochę namęczyłem się, aby stopa przyjęła ogień.
    Produkuje atrakcyjny, mocny biały popiół, który utrzymuje się przez dłuższy czas.
    Bez upadku dowiozłem do domu pierwszą jego część,ok 9km lokalnymi drogami.



    Na zewnątrz spalanie już nie było takie idealne, ale utrzymywało dość wysoki poziom.
    Technicznie to cygaro zasługuje na 8,5pkt/10.

    Smaki
    Bogactwo i złożoność tak jednym zdaniem można je określić.
    W szczególności, początek to palone orzechy, bardzo bliskie Opus X, cedr i skóra.
    Delikatny lekko słodki- pół wytrawny dym, gładki i kremowy.
    Słodycz, zachowywała się trochę jak fatamorgana, która pojawia się i znika.
    Tak dziwnie dokładnie, zawsze wtedy, gdy była potrzebna i dokładnie w momencie, gdy zaczynała spłaszczać smak.
    Bardzo przyjemny, atrakcyjny początek dający nadzieję na lepszy kolejny haust dymu.9,2pkt/10



    Druga część cygara, obfitowała w smak prażonych orzechów ziemnych, słodycz pozostawała w tle i zaczynała zanikać. Wyważone połączenie drzewa cedrowego z odrobiną słodyczy orzecha i skóry było głównym nurtem smaków, nagła ostrość pieprzu w zakończeniu, jakoś mnie nie zaskoczyła,9pkt/10.

    Aromat cygara jest dość delikatny, wolumen dymu bardzo relaksacyjne nie przytłacza, nie męczy 8,5pkt/10.

    W trzeciej tercji, zauważalny wzrost pieprzu, cygaro staje się bardziej ostre, wytrawne, drzewne z cedrem w tle 8,5pkt/10.



    To cygaro bardzo dobrze się rozwijało od delikatnych słodkich subtelności do bardziej wytrawnych pieprzowo-cedrowych niuansów. Prawidłowo wypełnia swoją role, cygaro kończy się z żalem.


    Osobiście nie jestem zaskoczony nowymi doznaniami, liczyłem na dobre palenie i takie w istocie było.
    Cygaro zapalone jeszcze w sklepie, gdzie warunki przechowywania są zupełnie inne od moich,
    a dało tak wiele pozytywnych doznań.
    Mogę tylko cieszyć się, na myśl o tym, co one zaoferują po dłuższym odpoczynku w humidorze.
    Rzadko mam chęć, aby odpalić cygaro po cygarze i gdyby nie brak czasu, to pewnie tak bym zrobił, ale mniejszy format, ponieważ to cygaro potrafi nasycić.
    cena.
    8,50$ plus tax zapłaciłem za ten egzemplarz i warto było wydać każdego centa.
    Za takie cygaro cena wydaje się wręcz bardzo rozsądna, coś za nisko je wycenili…10/10

    Konkluzja
    Między wspaniałym smakiem a doskonałą budowę i przyjaznymi kosztami, Rosado Sungrown Magnum R56 jest jednym z najlepszych cygar Arturo Fuente, jakie miałem okazję palić, cygaro to jest o średniej strukturze mocy, bardzo miłe, wyważona ilość pieprzu pod koniec drugiej i przez całą trzecią tercję cygara.
    Bardzo wysoko staje na drabince cygar nie kubańskich, za wszystkie aspekty odbioru cygara i jeszcze wyżej za jego cenę.Solidne 9pkt/10.

    Myślę, że jest to cygaro, które może każdego cieszyć.
    A teraz trzeba zebrać siły, aby zdążyć z zakupem większej ilości tych cygar zanim bezpowrotnie znikną z sklepów, liście kiedyś się im skończą.

  2. Odp: A.Fuente Rosado Sungrown Magnum R56

    Jak zwykle, kolejna świetna recenzja
    ... do czego zdążyłeś nas przyzwyczaić

    Adam

  3. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: A.Fuente Rosado Sungrown Magnum R56

    Dziękuje.

    Postaram się utrzymać poziom.

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Fuente Fuente Opus X Robusto
    Przez bles w dziale Dominikana
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 13:22
  2. Arturo Fuente Añejo Nr 46
    Przez Jacek Uchryń w dziale Dominikana
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-05-2010, 11:37
  3. H. Upmann Magnum 50
    Przez Dzik w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 23:58
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-10-2009, 19:06
  5. Fuente Fuente Opus X #4
    Przez Jacek Uchryń w dziale Dominikana
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2009, 00:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów