+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 5
PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Wątek: Nowy humi - pomożecie?? :)

  1. Colonel Kurtz Guest

    Odp: Nowy humi - pomożecie?? :)

    Cytat Zamieszczone przez radeqm Zobacz posta
    Echm, takie pewnie mało popularne stwierdzenie... Może tak kilka skrzynek zamiast jednego, wielkiego szufladkowca?
    IMHO szufladkowce to nie to...


    pozdr.

    r
    Rozważałem tę opcje ale dla mnie z kolei skrzynki to nie to. Nie wiem do końca z czego to wynika ale wole mieć wszystko w jednym miejscu i dostępne bez konieczności gmerania

    To chyba kwestia osobistych preferencji.

    Wyjątkiem jest jak dotąd to seksowne, choć drogie strasznie pudełeczko http://www.humidordiscount.com/Humid...o__Deluxe.html

  2. Sergiej Guest

    Odp: Nowy humi - pomożecie?? :)

    To rozważ opcję 2 szufladowców Bo w 1 trzymać i Kubę i Dominikanę i Honduras i Nikaraguę, a jak lubisz to jeszcze Brazylię i Meksyk i wiele innych, mija się nieco z celem moim zdaniem. Idealnym rozwiązaniem byłby porządny dzielony humidor szufladkowy... Rozważ też możliwość zakupu 2x szufladek z Akanu, tych za ok. 600 zł - są moim zdaniem bardzo ładne, dość tanie jak na to, co sobą oferują (ok 300 cygar powinien pomieścić każdy z nich), są szczelne. Gdy dokupisz parę nawilżaczy kryształkowych powinieneś być zadowolony, a Twoje kubańskie cygara tym bardziej, że nie muszą zadawać się z mieszanką z reszty świata i vice versa


    EDIT: Sprawdziłem ofertę Akanu i już ich nie ma. W każdym bądź razie mam nadzieję, że wiesz, o które chodzi. Kupno ich gdzie indziej lub sprowadzenie przez Akan nie powinno stanowić wielkiego problemu.

  3. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    288

    Odp: Nowy humi - pomożecie?? :)

    ja się przychylam do zdania Radka może lepiej z dwie trzy skrztnki.

  4. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Reda
    Posty
    387

    Odp: Nowy humi - pomożecie?? :)

    A może coś ze Stanów - nawet jakbyś zapłacił za wysyłkę 100 USD, byłbyś do przodu. Kwestia tylko dogadania się ze sklepem, w wiadomym celu, by wysłali to jako gift.

    Ja na przykład przymierzam się do kupna TEGO. Ceny są tam horrendalnie niskie, ale jeszcze się nie orientowałem i nie szukałem opinii na forach dotyczących tego sklepu. Jacku, może Ty coś wiesz?

  5. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Nowy humi - pomożecie?? :)

    Cytat Zamieszczone przez Colonel Kurtz Zobacz posta
    A co do sciągania to koszt wysylki takiego humi z DE to ok. 20 EUR, wiec dramatu nie ma.
    Jak znam życie to troszkę więcej
    Zone 2+3
    Italien, Polen, Grichenland, Spanien, Finnland, Portugal, San Marino, Schweden, Slowakei, Tschechien, Slowenien, Irland, Vatikan.

    00,00 - 5,00kg = € 15,95
    5,01 - 15,00kg = € 24,95
    15,01 - 30,00kg = € 39,90 obstawiał bym ten poziom.
    30,01 - 60,00kg = € 74,95
    Dodatkowo sklep nie pokazuje ceny z podatkiem 19%,a to jest dość sporo przy 400 euro.
    I na koniec kilka zdań przemyśleń.
    Kupno Humidora to nie łatwa sprawa i to, że męczysz się z tym od miesiąca to zupełna normalka.
    Tak naprawdę,trudno jest kupić coś dobrego bez wydawania dużej sumy pieniędzy.
    Aby pomóc rozwiązać twój problem, trzeba odpowiedzieć na pytanie ile cygar docelowo planujesz posiadać.Wtedy dopiero będziesz wiedział jaki humidor potrzebujesz.
    Wbrew pozorom to bardzo ważne, aby wiedzieć ile będziesz miał cygar +- , potrzebna jest swego rodzaju dyscyplina, aby móc sobie umieć odmawiać kupna kolejnych cygar.
    Ja zaczynałem od małego pudełka, które pokazał Proforma i w pewnym momencie zapomniałem o dyscyplinie.
    Dlatego też, dziś mam szufladowca dużego, szufladowca małego, dwa biurkowe dla kubańczyków.
    Dwa dla dominikańskich cygar, oraz trzy na inny asortyment w sumie 9 humidorów.
    I kilka 5-6 pudełek, ilość cygar ok. 800 do 900szt i kiedy to wypalić?
    Ciągle tworzy się nowe marki, kończy się zapas ulubionych cygar a zalegają te, które mniej smakują.
    To swego rodzaju samonapędzające się koło katastrofy,a przed nami kolejne lato i walka z temperaturą.Jak ja lubię wspominać Radka posty o lataniu do piwnicy Sam część swoich humidorów trzymam w pokoju na poziomie piwnicy.
    Cygara trzeba doglądać a przy takiej ilości skrzynek, czas, jaki jest do tego potrzebny to 3-4 godziny. Zbyt dużo skrzynek nie jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli brak czasu lub cierpliwości no i miejsca na nie.
    Humidor szufladowy też ma swoje wady.
    Najważniejszą z nich to brak odpowiedniego obiegu powietrza, jeśli go zbyt gęsto zapełnisz.
    Tak, więc nie patrz na pojemność pisną przez sklep,to jest typowy marketing,lub półprawda,ale o tym wiesz.
    Pojemność, humidora zawsze wychodzi podczas zapełniania go.
    Pisałeś niedawno, że jesteś świeżym Aficionado.
    Porządne humidory, które gwarantują należyte warunki dla cygar kosztują sporo, nie muszą być to tysiące, ale przedział 350-650$.
    To, co ty pokazałeś, jest namiastką dobrego humidora a najlepszym rozwiązaniem wydaje się Chianti Grande de lux. Gdybym musiał wybierać, to właśnie ten.
    Jest sprawdzony i to przez kilka mi znanych osób,cena jest w miarę przyjazna,więc czego szukać więcej.W Polsce nie kupisz porządnie wykonanego humidora za rozsądną cenę nie ma szans,jesteś poniekąd skazany na prywatny Import.

  6. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Nowy humi - pomożecie?? :)

    Cytat Zamieszczone przez Dzik Zobacz posta
    A może coś ze Stanów - nawet jakbyś zapłacił za wysyłkę 100 USD, byłbyś do przodu. Kwestia tylko dogadania się ze sklepem, w wiadomym celu, by wysłali to jako gift.

    Ja na przykład przymierzam się do kupna TEGO. Ceny są tam horrendalnie niskie, ale jeszcze się nie orientowałem i nie szukałem opinii na forach dotyczących tego sklepu. Jacku, może Ty coś wiesz?
    Dogadywanie się ze sklepami ,kończy się jak Jaśka zakupy Indian.
    Ten sklep nie potrafi wysłać porządnie humidora z stanu do stanu, a i reklamacje są trudne.
    Wyobrażasz sobie uszkodzony humi,który dotarł by do ciebie?nerw,koszty rozmów ze sklepem,koszt odesłania tego z Polski do Stanów,czas, nie z żadnym sklepem tego nie załatwiaj.To wielka mina,zbyt duża odległość.
    Oni Cię kochają tylko do momentu wpłaty pieniędzy,potem zapominają o dobrej twarzy.
    Nie polecam,a koszty jakie oni liczą za wysyłkę są makabryczne i w razie kłopotów nerwica murowana.

  7. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Katowice, PL
    Posty
    689

    Odp: Nowy humi - pomożecie?? :)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Uchryń Zobacz posta
    ....Jak ja lubię wspominać Radka posty o lataniu do piwnicy ...
    Ech, to były czasy

    Drżałem ze strachu o każdy stopień na termometrze więcej.
    W piwnicy warunki były świetne - 19 stopni, spora wilgotność...
    5 pięterek góra-dół kilka razy dziennie wpłynęły pozytywnie na kondycję ;-)

    Rok temu zostawiłem wszystko swojemu biegowi, zbiłem tylko wilgotność. Nic się nie stało

    W sumie jednak, moim marzeniem jest szafa albo i dwie na poziomie piwnicy we własnym domu. W tym samym pomieszczeniu dobre audio i stół do snookera. No i mały desktop do bieżącego palenia na biurku w gabinecie

    Colonel, może to jest pomysł, co?


    pozdr.

    r

  8. Colonel Kurtz Guest

    Odp: Nowy humi - pomożecie?? :)

    Cytat Zamieszczone przez radeqm Zobacz posta
    ...szafa albo i dwie na poziomie piwnicy we własnym domu. W tym samym pomieszczeniu dobre audio i stół do snookera. No i mały desktop do bieżącego palenia na biurku w gabinecie

    Colonel, może to jest pomysł, co?


    pozdr.

    r
    Ja tam skromny człowiek jestem. Obejdę się bez stołu do snookera

  9. Colonel Kurtz Guest

    Odp: Nowy humi - pomożecie?? :)

    Panowie, dzięki za wszystkie posty, uwagi, przemyślenia i linki.

    Ważna rzecz, która padła w tej dyskusji to uwaga o samodyscyplinie (vel jej braku )

    Zbierając wszystko do kupy i nie rozpisując się zbytnio o szczegółach, po lekturze tego wątku bliski jestem zakupu Adorini Chianti

    Jeszcze raz dzieki za posty - były naprawde pomocne.

    pzdr

    CK

    EDIT: wóju, napisz proszę jeśli możesz w którym sklepie kupowałeś swojego Adorini i jak wrażenia z transakcji.

  10. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    288

    Odp: Nowy humi - pomożecie?? :)

    Dyscyplina dyscyplina a drugi i trzeci i tak kuopisz Mi się dyscypliny zachowac nie udaje szczególnie jak są okazje - teraz ich mniej więc łatwiej. Jedyna metoda na ogarniecie tego to jak pisze Jacek humidor na określoną ilosc cygra i koniec. Do pudełek pakować nie lubię więc mnie nie kusi choć jakby jakaś okazja to kto wie

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Zmiany forumowe,nowy moderator.
    Przez Jacek Uchryń w dziale Regulamin aficionado.pl i inne...
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-03-2013, 17:29
  2. Nowy Sklep Katowice
    Przez ar3k30 w dziale Gdzie kupić ?
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 12:28
  3. Nowy aficionado
    Przez proforma w dziale Nie tylko cygarami człowiek żyje ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-03-2009, 22:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów