+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2
1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Montecristo Sublimes Edicion Limitada 2008

  1. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Montecristo Sublimes Edicion Limitada 2008

    Montecristo Sublimes Edicion Limitada 2008
    Sublimes
    Rozmiar 54 x 164 (6.5")
    Tytoń pochodzi z regionu Vuelta Abajo .
    Cygaro wygląda bardzo poprawnie o wiele lepiej niż nie jedna sztuka cygar marki Montecristo.


    Cygaro to przybyło do mnie dokładnie dwa miesiące temu,przebywszy długą sześciotygodniową podróż z Polski .
    Miałem wielką ochotę sprawdzić osobiście i zweryfikować wszystkie achy i ochy jakie są przypisywane tym cygarom,od Australii po Kanadę.
    Gdzieś w okolicach Maj/ Czerwiec Cigar Insaider przyznał jedyne 89pkt.
    89pkt to niezbyt wiele jak na tyle pozytywnych komentarzy i opinii.

    Z racji tego że miałem ciche i spokojne przedpołudnie postanowiłem ,że sprawdzę to małe monstrum.
    Cygaro wizualnie i dotykowo prezentowało się bardzo pozytywnie.
    Postanowiłem zadbać o klimat i najpierw stopę rozgrzałem dwoma zapałkami i lekką dawką wiatru z moich ust .
    Gdy uzyskałem piękny czerwony okrąg ,cygaro otwarłem wyrzynarką.
    Pierwsze chusty dymu ,przychodziły dość ciężkozdziwiłem się,ale pomyślałem poczekam zobaczę co będzie dalej.

    Cygaro sprawia sporo niespodzianek smak bardzo nijaki jest trochę cacao,drzewa, ale to wszystko nie ma charakteru i wyrazistości.
    nie bardzo mi się to widziało.
    Na domiar złego cygaro nie miało ochoty palić się równo


    Ciąg wciąż był za ciasny więc postanowiłem obciąć cygaro , niestety nie zmieściło się do otworu i trzeba było użyć ręcznej obcinaczki (ale jaja).
    Po obcięciu głowy cygara natychmiastowa poprawa ciągu.


    Niestety oprócz poprawy ciągu powiększyła się krzywizna spalania,ale w tym momencie byłem w stanie lekkiej nirwany i już mi to nie przeszkadzało.
    Wiecie,rozumiecie cisza ,spokój i narastająca moc aromatu wypełniająca pomieszczenie oraz smak.
    Smak,który zaczyna być sympatyczny, łatwy do zidentyfikowania jako przyjemny lekko pikantny.
    Niesamowicie fantastycznie dobrana ilość pieprzowo-paprykowej ostrości pozostaje na języku.
    Jak dla mnie super ,nie za mało nie za dużo tej ostrości.
    Krzywe spalanie cygara,a kto by się tym przejmował w takiej chwili

    Pomimo krzywizny spalania popiół jest mocno zespolony z cygarem.
    Pomagałem sobie zapałką aby się go pozbyć.

    Okres drugiej tercji cygara ,to uczta dla podniebienia ,jeśli tylko lubi się skórkę pieczonych ziemniaków,ten smak spalenizny niesamowity,dym jest tak mięki i rozpływający się w ustach jak kawałek skórki polskiego pieczonego ziemniaka z dodatkiem masełka, soli i tej pieprzowej ostrości.
    Zaliczyłem kolejne lekkie odpłynięcie w przeszłość do nadwiślańskich lasów gdzie paliło się ogniska.
    Cygaro jest nadspodziewanie delikatne,dostarcza wygładzony dym i nadzwyczajną lekkość odbioru.Hm nie nasyca tytoniową dawką.
    W tej fazie cygaro bardzo mi przypominało Ashtona ESG lecz Monte jest lżejsze mniej natarczywe ,nie przytłacza lecz obezwładnia.Coś wyśmienitego i ceny mają zbliżone też.

    Trzecia część cygara

    W tej części palenia cygara, rozwija się jego krzepa ,ale nie jest to zbyt duży skok,odczuwałem lekką cierpkość połączoną z wciąż ostrym posmakiem połączonym z odrobiną słodkości.
    Zapach dymu oraz jego ilość, zaczynają przybierać na sile, w tym momencie przydała by się lekka wentylacja
    Podsumowując
    Mam niejednoznaczną opinię o tym cygarze z jednej strony,tej smakowo-zapachowej jest cudowne.natomiast strona techniczna -no wstyd by mi było pokazać się w towarzystwie z tak krzywo palącym się cygarem
    Poważnie to myślę ,że trzeba zakupić jeszcze troszkę więcej tych cygar, zabunkrować w humidorze i zapomnieć o nich na jakiś dłuuugi czas.
    Cena może i jest niezbyt przyjazna dla budżetu, ale w tym przypadku cygaro daje mi niesamowicie przyjemne doznania o smaku,mocy,aromacie jakie po prostu lubię najbardziej.
    a to cygaro miało też bardzo ciekawy słonawy posmak,który momentami pojawiał się i znikał ulotnie po czym znowu wracał.
    Co mogę napisać jeszcze? jeśli tych cygar nie kupiliście jeszcze to polecam podjąć kroki w celu nabycia ich.
    Wiem cena jest okrutna ,ale warto naprawdę warto.
    jak dla mnie cygaro to przewyższa swoją jakością walorów smakowo-zapachowych np Cohiba 5 Maduro Genios.Sublimes jest mniej natarczywa,lżejsza pomimo swoich rozmiarów.
    Cygaro dało mi prawie dwie godziny palenia.11.23-13.09 można je było szybciej spalić ,ale po co?Skracać sobie przyjemności.

  2. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    288

    Odp: Montecristo Sublimes Edicion Limitada 2008

    No tak typowy Kubańczyk. Poco robić dobre technicznie cygara jak i tak kupią. Długo się zastanawiałęm czy lepiej kupić sublimesa czy za tą samą cenę dwa Monte Edmundo ale po tej recenzji THX chyba się skuszę

  3. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Nysa/Warszawa
    Posty
    187

    Odp: Montecristo Sublimes Edicion Limitada 2008

    Osobiście nie miałem go jeszcze w ustach, ani w humidorze... Po tej recenzji widzę że chyba warto zaopatrzyć się w kilka sztuk, odstrasza mnie jednak cena;(

  4. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Montecristo Sublimes Edicion Limitada 2008

    Jestem szczęśliwym posiadaczem kilku sztuk w humidorze. Myslę, że powinny troszkę dłuzej poleżeć, chociaż aż korci aby samemu sprawdzić, czy te cygara są warte swojej ceny.

  5. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Reda
    Posty
    387

    Odp: Montecristo Sublimes Edicion Limitada 2008

    Ja również mam 5 i pierwszemu dam poleżeć 3 miesiące, sam jestem bardzo ciekawy tego jak smakuje, jak i tego czy tyle wytrzymam. Cena jest wysoka, ale cygaro jest potężne. Porównując z innymi kubańskimi limitadami - proporcjonalnie cena/ wielkość to wypada wszystko mniej więcej podobnie.

  6. exmember Guest

    Odp: Montecristo Sublimes Edicion Limitada 2008

    Jacku, bardzo Ci jestem wdzięczny za odnalezienie smaku pieczonego ziemniaka. O co chodzi? Kiedyś paliłem Maria Mancini Magic Mountain i w tym cygarze czułem normalnie smak pieczonego ziemniaka, od razu polska jesienią mi powiało, tak się nostalgicznie przy paleniu zrobiło, wiecie sami jakie są u nas jesienie. Ale... Nieopierzeni aficionado wykpili ów smak, że gdzież to cygaro i ziemniak, nawet jak pieczony. Ale jest tak, że dobre cygaro ma i takie smaki, to kwestia umiejętności ich odnajdywania, Jacku bardzo się cieszę, że i Ty odkryłeś ( wprawdzie w innym cygarze) ten cudowny, rodzimy posmak.

  7. Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    51

    Odp: Montecristo Sublimes Edicion Limitada 2008

    Jacku, świetna recenzja chyba mojego ulubionego cygara! Powiem szczerze, że każda chwila z tym cygarem jest dla mnie cudowna, tak więc cieszę się, że nowych zwolenników ono znajduje (choć pieczonego ziemniaka w nim za Chiny nie odnajdę (bardziej czekoladę, torf i skórę), to wiem, że ten "pieczony ziemniak" jest metaforą naszych smakowych marzeń i każdy inaczej je opisze

    Ps. Dziś przyszło do mnie kolejne pudełko Montecristo EL 2008, tylko że pierwszy raz z Akanu - utwierdzam się w przekonaniu, że pod względem wyglądu, soczystości pokrywy Szwajcaria nie ma sobie równych...

    Ps2. Wiem, że będzie ciężko, ale dajmy tym cygarom poleżeć!

  8. Colonel Kurtz Guest

    Odp: Montecristo Sublimes Edicion Limitada 2008

    Cytat Zamieszczone przez Koneser Zobacz posta
    utwierdzam się w przekonaniu, że pod względem wyglądu, soczystości pokrywy Szwajcaria nie ma sobie równych...
    A z którego sklepu w Szwajcarii zamawiałeś? Pytam z ciekawości, bo mam właśnie przed sobą 3 Monte EL'08 z CigarOne i 3 z Akanu. I cała szóstka wygląda, jakby była z jednego pudełka (czytaj: identycznie apetycznie )

    pzdr

    CK

  9. Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    51

    Odp: Montecristo Sublimes Edicion Limitada 2008

    Jeśli chodzi o Szwajcarię, to Top Cubans, Cigar One i w butiku Davidoff w Genewie...

  10. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Odp: Montecristo Sublimes Edicion Limitada 2008

    Dzisiaj zapaliłem to cygaro... zgadzam się ze słowami Jacka, szczególnie w kwestii tych pikantnych niuansów smakowych. Tylko czy ja to cygaro polubiłem? Sam nie wiem?
    Wolę Monte 2. ;]

    pozdrawiam

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Montecristo Sublimes EL 2008
    Przez bles w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 12:52
  2. Cuaba Piramides Edicion Limitada 2008
    Przez bles w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 12:38
  3. H.Upmann Magnum 48 Edicion Limitada 2009
    Przez bles w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 12:36
  4. H. Upmann Magnum 48 Edicion Limitada 2009
    Przez Jacek Uchryń w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 21:34
  5. Edicion Limitada 2009
    Przez Jacek Uchryń w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-09-2009, 14:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów