+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Oliva Connecticut Reserve.

  1. Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    11

    Oliva Connecticut Reserve.

    Witam,

    Dziś na tapetę trafia bodajże mój nr 1 w rankingu cygar niekubańskich o najkorzystniejszym współczynniku jakości do ceny. Tak więc opinia ta będzie na wskroś subiektywnie pozytywna i proszę mieć to na uwadze

    Firma Oliva jest dobrze znana miłośnikom cygar, jej produkty cechują się wysoką jakością i zbierają równie wysokie noty. Nie inaczej jest z Connecticut Reserve. Cygaro ma bardzo ładną, zwartą budowę. Liść okrywowy jest mlecznobrązowy i pozbawiony żyłek czy przebarwień. Charakterystyczny ring z napisem Oliva złoconymi, tłoczonymi literami idealnie komponuje się z resztą.
    Zapach słodki, delikatny, przypomina letnią rozgrzaną słońcem łąkę i coś jeszcze. Tym czymś, czego do końca nie mogłem rozszyfrować był ... lipowy miód. Ale uzmysłowiłem sobie to dopiero po lekturze wpisu na blogu p. Piotra Kwiatkowskiego. Tak, to zdecydowanie lipowy, słodki miód. Ciąg na zimno bardzo dobry.

    Cygaro otworzone wyrzynarką, od pierwszych pociągnięć daje duże kłęby gęstego, wręcz kremowego dymu. Przez cały okres palenia czuć delikatną słodycz, która utrzymuje się jeszcze jakiś czas po odłożeniu cygara. Aromat cygara daje wrażenie subtelnej słodkości i kwiatów. Cygaro pali się równo, przyjemnie. Popiół zbity, bardzo jasny. Co prawda w innych opisach w necie spotkałem się z wrażeniami aromatu drzewnego w trzeciej tercji jednak w moim przypadku, kwestia jakże ulotna i subiektywna, nie zarejestrowałem ich. W ostatniej tercji dochodzi szczypta, ale to szczypeńka pieprzności. Aromat jest dość identyczny od odpalenia aż do końca degustacji. Nie każdy to lubi ale mi to w żaden sposób nie przeszkadza. Co najciekawsze - lekko słodki posmak utrzymuje się jeszcze dość długo po skończonej degustacji.

    Jak dla mnie jest to idealne cygaro dla początkującego. Jeśli chcecie zaprosić członków rodziny lub przyjaciół, którzy nie mieli
    dotąd styczności z cygarami na degustację - zaproponujcie im Olivę CR. Będzie to świetny wybór gwarantujący satysfakcję dla obu stron.

    Cygaro oceniam bardzo wysoko. Wykonanie, wygląd liścia okrywowego, szata graficzna ringu, spalania oraz doznania smakowe lokują Olivę Connecticut Reserve w moim prywatnym rankingu wysoko. Jeśli szukacie dobrego, delikatnego smakowo cygara ale o 'lokomotywowym' poziomie dymu na relaksujący, weekendowy dymek - jest to wybór idealny. Tym bardziej, że za robusto zapłacicie ok. 20zł, za duże Toro ok.30zł a petit corona to 11 pln.

    Swoją drogą jedną Olivę Connecticut Reserve w rozmiarze Toro trzymam od dwóch miesięcy w humidorze i zamierzam wyciągnąć i odpalić dopiero pod koniec maja z okazji Pixel Heaven 2014. Jestem bardzo ciekawy jak półroczne leżakowanie wpłynie na jego smak. Czas pokaże.

    Oliva Connecticut Reserve? Polecam !

    J.
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1365_Hagrid_Hassel.jpg
Wyświetleń:	752
Rozmiar:	93.4 KB
ID:	1475  
    Ostatnio edytowane przez chojnak ; 14-02-2014 o 15:56

  2. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Oliva Connecticut Reserve.

    Zaispirowałeś mnie. Dawno, dawno już nie paliłem Olivy.

  3. Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    11

    Odp: Oliva Connecticut Reserve.

    Bruno,

    Na pewno czas spędzony z Olivą nie będzie czasem straconym
    Mam jeszcze trzy w humidorze ale już czuję że muszę zamówić z 5-10 dodatkowych, niech leżakują. Na cygarowy sezon, który ustaliłem sobie od maja będą w sam raz. Piątek, wychodzę z pracy, wracając do domu zachodzę do kafejki. Zamawiam dobrą kawę lub whisky, zasiadam w ratanowym fotelu i miło spędzam godzinę z Olivką wygrzewając się w słońcu i pozwalając życiu przebiegać gdzieś obok.
    O tak!

    J.

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Casa de Garcia Connecticut Robusto
    Przez chojnak w dziale Dominikana
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 03:40
  2. Oliva Serie V Maduro Especial
    Przez guest w dziale Nikaragua
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-12-2009, 01:19
  3. Oliva Connecticut Reserve Robusto
    Przez jasiu1234567890 w dziale Nikaragua
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2009, 00:44
  4. Oliva Serie G Maduro Torpedo
    Przez jasiu1234567890 w dziale Nikaragua
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-06-2009, 12:10
  5. Krótka historia o tytoniu z Connecticut.
    Przez Jacek Uchryń w dziale Ludzie i Tytoń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-04-2009, 00:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów