+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Rocky Patel Decade Torpedo

  1. Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    127

    Rocky Patel Decade Torpedo

    Prezentacja z 22.06.2010



    W listopadzie 2007 roku Rocky Patel wprowadził na rynek nową linię cygar o nazwie Decade. Została ona wykreowana dla uczczenia jubileuszu dziesięciolecia obecności Rocky Patela na rynku cygarowym. Rocky Patel, wcześniej prawnik, pojawił się na tym trudnym rynku z nikąd. Nie był związany z żadnym rodem cygarowym. Przez kilka lat ciężkiej pracy, uporu, pokonywania wielu trudności jego cygara zostały zaakceptowane przez aficionado i są wysoko pozycjonowane. Sam Rocky Patel został jedną z największych ikon świata cygar.

    Cygara Decade początkowo były produkowane w czterech prasowanych formatach:
    Robusto 5 x 50
    Toro 6 ½ x 52
    Torpedo 6 ½ x 52
    Lonsdale 6 ½ x 44
    W 2002 roku Rocky Patel wykreował jeszcze jeden format, tym razem parejo, o nazwie Emperor. To olbrzym o długości 6 cali i ringu 60.

    Filler i binder Decade to liście nikaraguańskie. Wrapper to prześliczny, ciemny liść Sumatra z Ekwadoru.

    Wszystkie cygara Decade były oceniane przez Cigar Aficionado i uzyskały noty powyżej 90 punktów.
    Najwyższą notę otrzymało Torpedo – 95 punktów. Taką notę chłopcy z CA rezerwują obecnie dla najlepszych cygar. Od wielu lat nie jest nadawana nota powyżej 95 punktów. Zdziwiło mnie bardzo to, że Decade Torpedo ze swoimi 95 punktami uplasowało się dopiero na 15 pozycji rankingu TOP 25 CA za rok 2008. Uznaję, podobnie jak wielu, że ranking ten był ewidentną wpadką CA. Wystarczy porównać kilka cygar z rankingu z numerem jeden – Casa Magna i każdy, w miarę doświadczony aficionado, uzna ten ranking za „dziwny”.

    Cygara Decade pakowane są w gustowne pudełka po 20 sztuk. Dodatkowo w 2009 roku na rynek wyszła wersja Toro w tubie pakowana po 10 sztuk.



    Pudełko zawierające 20 sztuk mojego, dzisiejszego Torpedo kosztuje, w zależności od sklepu od 170 do 200 dolarów. Biorąc pod uwagę konkurencję jest to cena ze średniej półki. Biorąc natomiast pod uwagę cygara tej samej klasy i chociażby tak samo notowane przez CA, cena jest bardzo, bardzo przyzwoita.

    Cygaro wygląda pięknie. Jest sprasowane. Wrapper ma niewiele, bardzo cienkich żył. Barwa jest ciemnobrązowa, subtelnie niejednolita. Konstrukcyjnie nie można postawić żadnego zarzutu.

    Cygaro ozdobione jest w dwa pierścienie w kolorze ecrue, takim samym jak tło rycin na opakowaniach. Na tym tle umieszczono złote napisy. Ecrue bardzo ładnie komponuje się z ciemną, brązową barwą wrappera. Cygaro na całej długości wydziela subtelny, drzewny aromat. Wąchane od strony stopy oferuje aromat ziaren kawy.

    Już wcześniej pisałem, że Decade to cygaro powtarzalne. I tak jest. Palę już dwudzieste pierwsze cygaro z tej linii i jestem pewny, czego mogę się po nim spodziewać. A spodziewać się można idealnego ciągu, średniej mocy, dobrej budowy, wysokiej kultury spalania i symfonii intensywnych, niezwykle esencjonalnych, ale gładkich aromatów.

    Pierwsze porcje dymu są wytrawne. Jest to pewnie efekt zbyt niecierpliwego rozpalania. Nie trwa to długo. Zaraz na początku pierwszej tercji uwalnia się intensywny kawowy aromat złamany kakao. Czuje to tak jakbym pił bardzo lekko osłodzone espresso i zagryzał gorzką czekoladą. Gdzieś w tle łagodnie płynie subtelny aromat drzewny. Cygaro w miarę spalania pierwszej tercji staje się słodsze, ale nie popada w przesadę.

    W drugiej tercji do kawy, czekolady i niuansów drzewnych dochodzą słodkie orzechy i smak piernika. Wszystko to jest jedwabiste, bardzo gładkie, ale równocześnie bardzo wyraziste. Decade to wzór doskonale zbalansowanego cygara. Ten wspaniały krem zachwyca mnie, aż do samego końca.

    Cygaro od początku do końca oferuje średnią moc. Końcówka nie ma żadnych wad w postaci nikotynowego kopa, czy jakichś tam gorzkości.









    Kto nie palił ten musi koniecznie spróbować. Nie wyobrażam sobie, żeby ci, co palili Decade nie wracali do niej. Mistrzowskie cygaro. Na Kubie takiego jeszcze nie wymyślili i nie wymyślą.

    Against all odds !!!


  2. Odp: Rocky Patel Decade Torpedo

    Zgadzam sie w 99%, bardzo lubie te cygara i mam w humidorze jeszcze kilka sztuk.
    Nie zgadzam sie z jednym, w mojej opinii pudelko jest po prostu OKROPNE

    Adam

  3. Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    127

    Odp: Rocky Patel Decade Torpedo

    Cytat Zamieszczone przez AdamLuczak Zobacz posta
    (...) pudelko jest po prostu OKROPNE (...)
    Okropne? Nie chcę bronić pudełka , ale jestem ciekawy. Co w nim okropnego?

  4. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Rocky Patel Decade Torpedo

    Rocky Patel Decade Torpedo są w moim prywatnym rankingu bardzo wysoko. Drugi ulubiony format to robusto.
    Pudełka okropne, chyba dlatego, że czarne, nie wiem, nie widziałem w naturze.

  5. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Rocky Patel Decade Torpedo

    oczywiście,kwestią gustu jest ...ale,drzewo obłożone gruboziarnistym papierem ściernym...bez przekąsu,po prostu genialne tak jak samo cygaro...mam kilka ostatnich sztuk z pierwszej produkcji...potem,już bywało różnie z ich walorami.

  6. Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    127

    Odp: Rocky Patel Decade Torpedo

    Rozumiem, że Jacek nie lubi Decade.
    Pudełka nadal nie mam zamiaru bronić. Napiszę tylko e-mail do Patela, że polscy odbiorcy bardziej gustują w przyjemniejszych w dotyku pudełkach. Może obłoży je do sprzedaży nad Wisłą w futerko jakiegoś miłego zwierzaka z hondurańskich (czy honduraskich?) borów.

  7. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Rocky Patel Decade Torpedo

    Ja lubiłem decade...ale czy dalej lubię,nie wiem ...bardzo dawno paliłem te cygara,pudełko też lubię...mam nawet dwie sztuki
    podoba mi się nawiązanie do kubańskiego stylu prezentowania rycinami przebiegu produkcji cygar.

  8. Odp: Rocky Patel Decade Torpedo

    Cygara super, pudlo...
    Wlasnie dokladnie jak Jacek napisal: oblozyc pudelko papierem sciernym, bleh

    Adam

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Rocky Patel Olde World Reserve Maduro Torpedo
    Przez bles w dziale Honduras
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 16:49
  2. Rocky Patel Decade Edicion Limitada Torpedo
    Przez bles w dziale Honduras
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-12-2011, 14:32
  3. Nording Toro by Rocky Patel
    Przez bles w dziale Honduras
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 22:25
  4. Rocky Patel 1961 Toro
    Przez bles w dziale Nikaragua
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 13:57
  5. Rocky Patel 15th Anniversary Torpedo
    Przez bles w dziale Nikaragua
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 13:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów