+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Trinidad Short Robusto T EL 2010

  1. Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    127

    Trinidad Short Robusto T EL 2010

    Prezentacja z 30.06.2010



    Najmniejsza z trzech tegorocznych, kubańskich limitad. Mała, aż przykro. 102 mm długości. Ring 50 (chociaż to). Mnie takie wymiary zniechęcają, jeśli z góry nie klasyfikuję cygara w kategorii: przerywnik, cygaro do kawy. W przypadku tego cygara nie mogę dopuszczać takiej klasyfikacji ponieważ, limitada nasuwa mi skojarzenie z czymś wyjątkowym, czego palenie powinno się celebrować. Poza tym jeszcze cena. Trudno, żeby cygaro przeznaczane na szybkie palenie kosztowało tyle, ile kosztuje ten Trinidad tj.
    Cigarworld.pt – 190 euro
    Cigarone.com – 255 dolarów
    za pudełko SBN zawierające 12 sztuk.



    Ca. 54 pln za cygaro do kawy. Przesada.
    Jedyny ratunek dla niego, jeśli okaże się wyjątkowe.

    Nazwa fabryczna tego cygara to Short Del Valle. Wrapper ma jednolitą barwę, jest ciemnobrązowy. Sprawia wrażenie bardzo starannie zwiniętego. Pachnie ledwo wyczuwalnie czekoladą z orzechami. Posiada oczywiście dwa pierścienie: standardowy, żółty Trinidad oraz złoto – czarny EL 2010. Nietypowe jak na kubańskie cygara jest to, że pierścienie nie są przyklejone do cygara. Są luźne i biegają po nim w obie strony.

    Cygaro przyjechało do mnie 5 dni temu w samplerze w Cgarsltd.co.uk.

    Otwieram wyrzynarką 8 mm. Zapalam z nietypową dla mnie starannością, długo, cierpliwie, aby efekt służył obiektywnej ocenie.

    Nie paliłem Robusto T. Nie mam więc jak porównywać z nim jego krótszej wersji. Podstawą, jeśli chodzi o oczekiwania, są dla mnie gładkie, śmietanowe, słodkie, skórzano – orzechowe klimaty, które znam z Robusto Extra i z Colonialesa.

    Cygaro na sucho ma prawie dobry ciąg, ciut za luźny, bo nie stawia żadnego oporu. Smakuje kakaowo.

    Tym razem nie mam się jak rozpisać.
    Od początku do końca to samo:
    - aromat: wyraźny; bardzo obfity i gęsty dym; idealne cygaro do palenia w miejscach publicznych; dym aromatyczny, ale nie natarczywy; wydziela zapach bardzo dobrego tytoniu i kakao,
    - smaki: kakao nieznacznie osłodzone; orzechowe niuanse; jest szorstkie, kiepsko zbalansowane,
    - budowa: średnia,
    - moc: średnia,
    - kultura spalania: linia żaru nie skręca; nie gaśnie; popiół zwarty, ładny.








    Trwało to dokładnie 25 minut. Skończyło się gorączkowym przeszukiwaniem humidora w celu znalezienia cygara, które zrobi dobrze, dużo lepiej.

    Za tą cenę nie warto zawracać sobie głowy. Jeśli Robustos T są dobre, to trzeba przyjąć, że tego cygara nie ma. Typowego Trinidada w smaku nie przypomina wcale. Wolę Colonialesa, a Robusto Extra jest przy tym marnym prochu jak Mount Everest. Nawet jeśli po poleżeniu będzie lepsze tzn. posiądzie jakieś wyjątkowe cechy, to i tak nie urośnie.

  2. Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    28

    Odp: Trinidad Short Robusto T EL 2010

    25 minut to ja palę Siglo I. To dało mi prawie godzinę bardzo dobrego palenia. Czuć było, że ciut za świerze ale i tak byłem zachwycony. Mam zamiar kupić pudełko i zostawić je w spokoju i wtedy zobaczyć. Palone po obiedzie. Otworzone obcinaczką ale przy samej koncówce tak minimalnie dało świetny ciąg. Spalanie na wysokim poziomie. Popiół trzymał się bardzo dobrze. Strącony przeze mnie tylko raz przy połowie potem już trzymal się do samego konca. Ja jestem zadowolony i z miłą chęcią zobacze je u mnie w humi.

    Pozdrawiam
    Starajmy się uczynić święto z codzienności, przyjemność z drobnych chwil, z których składa się życie - Zino Davidoff

  3. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Trinidad Short Robusto T EL 2010

    Bles, palisz cygara już 5 dni od włożenia do humidora, po podróży?

  4. Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    127

    Odp: Trinidad Short Robusto T EL 2010

    Często wyciągam z przesyłki i palę od razu.

  5. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Trinidad Short Robusto T EL 2010

    To normalnie skandal

  6. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Trinidad Short Robusto T EL 2010

    To cygaro jest przeznaczone dla najzagorzalszych miłośników marki...po przeczytaniu recki,zakładam tezę,ponieważ sam nie posiadam,nie paliłem,przeto ...warto,nie mylić miłośników marki z miłośnikami charakteru marki...

  7. Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    127

    Odp: Trinidad Short Robusto T EL 2010

    exactly

  8. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Reda
    Posty
    387

    Odp: Trinidad Short Robusto T EL 2010

    Bardzo mi brak dobrego Coloniales'a lub Robusto Extra. Ale pamiętam, że na maluchu Partagasa Serie D No.5 na początku też psy wieszali. Jak te cygara poleżą, to kto wie. Jeśli nie- niech nie próbują do 3 razy sztuka, bo wniosek taki, że im Limitady nie wychodzą, chyba że Robusto T uznać za edycję limitowaną. Pojawił się z hukiem i zaraz znika.
    Ostatnio edytowane przez Dzik ; 15-03-2012 o 00:24
    Ach te nowe humidory Radka i Rafała...

  9. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Odp: Trinidad Short Robusto T EL 2010

    Jak chodzi o Trynidad ja nigdy do miłośników marki nie należałem.
    zresztą ogólnie Kuba leży poza ścisłą czołówką.

    pozdrawiam

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Trinidad Robusto T
    Przez Jacek Uchryń w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-08-2023, 09:56
  2. Trinidad 40 lat minęło.
    Przez Jacek Uchryń w dziale O cygarach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2010, 13:56
  3. Intertabac 2010
    Przez Don Lecho w dziale O cygarach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 02:28
  4. Romeo y Julieta Short Churchill
    Przez Dzik w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 10:56
  5. 2010.01.23
    Przez Jacek Uchryń w dziale Spotkania Aficionados
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-01-2010, 17:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów