+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Cuba Libre The Brute czyli Bestia od Nestor Plasencia

  1. Dołączył
    Oct 2009
    Przegląda
    Poland / Ireland
    Posty
    200

    Cuba Libre The Brute czyli Bestia od Nestor Plasencia





    Cygaro do Nestor Plasencia prodkowane w Hondurasie, liście tytoniu wrappera to Corojo pochodzące z kubańskich nasion uprawianch na żyznych glebach w rejonie Jalapa Valley. Liścię te po 8 miesiącach starzenia nabierają odpowiednich aromatów, o których mogłem się przekonać

    Kraj: Honduras
    Linia: Cuba Libre
    Rozmiar: The Brute 4.5" x 60
    Wrapper: Corojo
    Binder: Honduras
    Filler: Honduras
    Moc: Średnia



    Budowa - Cygaro jest niezłe jeśli chodzi o wygląd, a w sumie było, bo na nie przypadkiem usiadłem. Tak to ciemny i oleisty wrapper, kilka żyłek, odpowiedenia sprężystość i ciekawy pierścień. Cygaro nie jest owalne jak większość, lecz jest prostokątne, mi osobiście taki kształt fajnie się pali.

    Zapach przjemny dla nosa, czyli cedr, kakao i kwiaty.

    Cygaro jest dość grube i miałem problem z moimi nożyczkami, ale dwa cięcia jakoś zaskutkował. Nie chciało mi się już iść po obcinarkę, czy wyżnarkę. Efekty w sumie widać na zdjęciu, ale ciąg miałem znakomity.

    Pierwsza tercja. Po kilku wpadkach smak mi wszystko zrewanżował. Delikatny na początku i pod konieć pufa pikantn na końcu języka. To przjemne i delikatne wpełnienie moich ust to nic innego, jak kawa z mlekiem i w międzyczasie chrupane ciastka maślane, koniec pufa to ziemia w połączeniu z pieprzem.



    Druga tercja jest już ciut mocniejsza, ciastka zeszł na 2 plan, kawa jednak pozostała, wraz z rodzynkami, cedrem i przprawami. Na końcu języka dalej czuć lekka pieprz. Tutaj cygaro produkuje co niemiara, masę cedrowo-kremowego dymu, na szczęście przyjemnego dla nosa.
    Popiół trzyma się tak do 2cm, jest zwarty i szary.



    Trzecia tercja to nic innego, jak powtórka z drugiej, tylko baton niestety coraz krótszy i moc ciut mocniejsza. Spalanie było równe.

    Podsumowując 'Bestię', to całość była zajefajna, ale czy nazwał bym to cgaro bestią? No może jedynie ten pieprz, który gdzieś tam się pojawiał Paliłem chyba z 70min.
    Cuba Libre możecie nabyć również u nas, tylko nie ten format. Jakby ktoś miał ochotę to polecam.

    Ocena 8,5/10

  2. Odp: Cuba Libre The Brute czyli Bestia od Nestor Plasencia

    Podoba mi sie ten grubasek
    Dzieki.

    Adam

  3. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Cuba Libre The Brute czyli Bestia od Nestor Plasencia

    Kolejna niezła recka. Dymek, niech Twoja wena twórcza trwa i trwa. Pozdrawiam . Aha, nie napisałeś czy mi umknęło, gdzie można tę bestyjkę kupic?

  4. Dołączył
    Oct 2009
    Przegląda
    Poland / Ireland
    Posty
    200

    Odp: Cuba Libre The Brute czyli Bestia od Nestor Plasencia

    Cytat Zamieszczone przez Bruno Zobacz posta
    Kolejna niezła recka. Dymek, niech Twoja wena twórcza trwa i trwa. Pozdrawiam . Aha, nie napisałeś czy mi umknęło, gdzie można tę bestyjkę kupic?
    Eee tam, taka jak pozostałe, czyli zwyczajna. Ja to cygaro kupilem w famous-smoke.

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Cuba Aliados Doble Fuerte Toro Negro
    Przez bles w dziale Honduras
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 22:23
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-01-2010, 21:48
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-12-2009, 02:34
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-10-2009, 19:06
  5. Dni Wolnej Kuby w Gdańsku - CUBA LIBRE
    Przez Bruno w dziale Spotkania Aficionados
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2009, 21:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów