+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Cain Sun Grown Straight Ligero Torpedo 654T

  1. Dołączył
    Oct 2009
    Przegląda
    Poland / Ireland
    Posty
    200

    Cain Sun Grown Straight Ligero Torpedo 654T

    Cain Sun Grown Straight Ligero Torpedo 654T
    Kupione 20.05.2010 za 23,9zł w cigarro.pl

    Kraj: Nicaragua
    Moc: Pełna
    Kaliber: 54
    Długość: 152 mm
    Format: Torpedo
    Pokrywa: Ligero Habano
    Wkładka i zwijacz: Ligero



    Produkowane przez Oliva cygara Cain to linia stworzona i sygnowana przez Sam Leccia w 2009 roku, tego samego człowieka, co stworzył linię NUB. Jednak co sprawia, że nowa oferta Olivia jest wyjątkowa?.
    Nowa mieszanka Cain Straight Ligero to 100% tytoniu pochodzących z najwyższych części rośliny tz. Ligero, pokrywa natomiast to nikaraguańskie habano.
    Tytoń do produkcji cygar Cain pochodzi z Esteili, Condega, i Jalapa Valley w Nikaragui. Cygaro otrzymało 90pkt w CA i pojawiło się kilka razy jako cygaro tygodnia.



    Budowa cygara jest idealna, brak jakichkolwiek wad i słabych punktów. Na pierwszy rzut oka wygląda jak maduro, bo po prawie 1,5 roku miałem wątpliwości,
    ale spokojnie jest to Sun Grown powiedziałem sobie. Całość idealnie otulona w gładki czekoladowo-brązowy wrapper z idelnie wpasowanymi żyłkami i zakończona
    w prosty pierścień w złote i czarne linie.




    Ligero to liście, które są najgrubsze i najtrwalsze z całego krzewu ze względu na nadmierną ilość słońca. Aby było mało liście Ligero do produkcji Cain są fermentowane trzy razy
    produkując przy tym ogromną ilość ciepła, przez co są jeszcze bardziej aromatyczne.

    Zapach: Czekolada, espresso, las, winogrona.

    Smak: Stopkę odpaliłem jedną zapałką, kolejna była już zbędna bo wyszło nawet nieźle. Po kilku sekundach smaki jake można było wyczuć to czekolada,
    kawa, cedr i las. Dym był dość gęsty, delikatny i drzewny. Ciąg super, dodatkowe zabiegi były zbędne. Po kilku minutach pośród drzew pojawił się wiatr niosący świeżo zmielony pieprz.




    Gdy byłem w połowie cygara i zobaczyłem na zegarek to nie wierzyłem, że cygaro palę już godzinę. Smak po godzinie palenia z wiatru przemienił się w tornado
    wypełnione niesamowicie intensywnymi i silnymi przyprawami. Każdy puff był dla mnie zaskoczeniem, nie wiedziałem czego mam się najpierw spodziewać,
    czy przypraw, czy cedru, czy czekolady itd.



    Na zakończenie doszła skóra i rodzynki. Cygaro nabrało ciut intenswniejszych akcentów.
    Popiół jasny z wyraźnymi "kryształkami" na jego powierzchni, twardy i trzymał się cygara do ok 2,5cm. Spalanie równe.



    Zakończenie: Po 2 godzinach palenia, mogę stwierdzić, że całość nie przytłaczała monotonnością, wręcz przeciwnie, wszystko było zrównoważone, zbalansowane z
    odrobiną mocy, momentami delikatne i gładkie.
    Kraina smaków naprawdę może nas tu zaskoczyć.
    O cygarze piszą, że jest pełnej mocy, no i tu się zgadzam. Moc jest, ale nie taka jak przy Oliva Serie G czy V. Dla osób, które zaczynają swoją przygodę
    z cygarami lub tym, którym większa ilość nikotyny miesza w ciele to nie polecam. Trzeba trochę cygar wypalić, aby zabrać się za Cain.
    Ostatnio edytowane przez radeqm ; 03-11-2011 o 00:36 Powód: ...literówki...

  2. Odp: Cain Sun Grown Straight Ligero Torpedo 654T

    Świetna recenzja, dzieki
    Skad cygaro ?

    Adam

    radeqm: No przecież napisał Ci, że z Cigarro.pl :P
    Ostatnio edytowane przez radeqm ; 03-11-2011 o 00:38

  3. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Cain Sun Grown Straight Ligero Torpedo 654T

    Brawo Dymek i dziękuję. Ciekawie opisujesz "Krainę smaków" tego cygara. Wymieniona przez Ciebie paleta smaków i aromatów na prawdę zachęca do sięgnięcia po nie.

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-04-2016, 16:03
  2. Rocky Patel Decade Torpedo
    Przez bles w dziale Honduras
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 01:37
  3. Perdomo Patriarch Maduro Torpedo
    Przez bles w dziale Nikaragua
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 13:58
  4. Ashton Estate Sun Grown 21 year salute
    Przez Jacek Uchryń w dziale Dominikana
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-04-2010, 00:02
  5. La Flor Dominicana Double Ligero DL-452 Maduro.
    Przez Jacek Uchryń w dziale O cygarach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 14:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów