Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Dona Flor Robusto

Widok wątkowy

  1. Dołączył
    Oct 2009
    Przegląda
    Poland / Ireland
    Posty
    200

    Dona Flor Robusto

    Dona Flor to marka stworzona przez Felix Menendez syna jednego z najbardziej znanych producentów cygar wszech czasów - Alonso Menendez. Jak by ktoś nie wiedział Alonso Menendez przeszedł do historii i zyskał wieczną sławę jako twórca marki Montecristo, a także większości jako właściciel fabryki H Upmann na Kubie w czasach przed rewolucją Castro.
    Po zajęciu fabryki przez nowy rząd w 1960 roku rodzina Menendez wyjechała z Kuby do Miami, co było wielkim błędę z racji, że cały kubański biznes poszedł w zapomnienie. Po tym Menendez wyjechał wraz z rodziną do Hiszpani, gdzie starał się wszystko odbudować, tworząc cygara dzięki formie Montecristo. Interes ten nie przynosił jednak zysków w Hiszpani, dlatego po śmierci Franco (chyba ojciec Felixa), Felix Menendez wyjechał do Brazylii i tam siedlił się w 1970 roku, w pobliżu żyznej ziemi z Recanavo (region Bahia).
    Założył tam wraz z brazylijskim partnerem Mario Amerino cygarową spółkę. Dona Flor i jej siostrzana marka Gabriela (nazwany znaków stworzonych przez brazylijskiego pisarza Jorge Amado) są teraz jedną z wiodących marek w Brazylii.



    Uploaded with ImageShack.us
    Cygara produkowane są całkowicie ręcznie przez Brazil Cigars & Tobacco w fabryce Menendez Amerino & Cia Ltda ze 100% brazylijskiego tytoniu. Tytoń ten pochodzi z
    regionu Bahia w Brazylii, który słynie ze zróżnicowanych aromatów oraz znakomitej jakości w tym liści maduro.



    Dona Flor Robusto otrzymało 89 pkt przez Cigar Aficionado.

    Konstrukcja bardzo dobra, praktycznie brak miękkich miejsc, jedynie przy stopce troszkę mocniej się uginało. Pokrywa szorstka z jedną żyłką na całej długości, czekoladowym kolorze, aż chciało się ją polizać. Na kapturek tak się przyglądałem, aż oczy zaczęły mnie boleć - jak oni to tak dokładnie zrobili
    Zapach cygara sprawiał, że aż ciężko było je oderwać od nosa - czekolada, kawa, cedr, marcepan i zioła stworzyły taki bukiet zapachów, że szkoda było palić, a jedynie wąchać, wąchać, wąchać.... :P




    No dobra, cygaro potraktowałem z łezką w oku nożyczkami i przez to wszystko krzywo obciąłem, ale tylko maciupko zeszło mi na jedna strone.



    Ciąg na sycho bardzo dobry, wyczuwalne smaki to czekolada, kakao, cedr, podobnie jak jego zapach.
    Nadszedł czas na rozpalenie stopki moją ulubiona zapalniczką, którą gdzies tutaj nawet opisałem. Po paru obrotach nad płomieniem, jak kiełbaskę nad ogniskiem, nadeszła chwila na pierwsze puffy, po których zaczęły wydobywać się kłeby jesnego, delikatnego i kwiatowego dymu. Tu można już ocenić cygaro jako średniej mocy.



    Smaki jakie wyczuwałem to czekolada, cedr i skóra.




    Kolejna tercja zmieniła sie od poprzedniej tym, że doszły smaki kwiatowo-ziołowe (te wyczuwalne w dymie). Popiół szary, dość twardy i spadał jedynie przy mojej pomocy. Spalanie równomierne - prawie jak od linijki.




    Finał sprawił, że cygaro stało się lekko mocniejsze i monotonne z racji powtórki smaków z poprzedniej tercji, jednak nie narzucały się i nie sprawiały, aby cygaro odłożyć. Nie przeszkadzało mi to, bo taka kompozycja odpowiada mi jak najbardziej. Kolejna sztuka palona do poparzenia palców Cygaro palone jakieś 60min.



    Nie spodziewałem się po cygarze wiele, ale tu zaskoczyło mnie swoją różnorodnością, nie męczyło mnie i smakowało.
    Oceniam je troszkę mniej, jak CA bo na 86/100 pkt.
    Mam tylko 3 sztuki, a kiedyś były dostepne u naszego partnera, tylko nie wiem, czy właśnie w tym formacie.
    Ostatnio edytowane przez dymek ; 16-02-2011 o 22:48

Podobne wątki

  1. Quintero i Flor de Cano.
    Przez Jacek Uchryń w dziale O cygarach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 21:59
  2. La Flor Dominicana Salomones
    Przez bles w dziale Dominikana
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 01:32
  3. La Flor Dominicana Air Bender
    Przez bles w dziale Dominikana
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 12:25
  4. La Flor Dominicana Double Ligero DL-452 Maduro.
    Przez Jacek Uchryń w dziale O cygarach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 13:54
  5. Flor de Cano
    Przez exmember w dziale O cygarach
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 07:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów