+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Baccarat Rothschild Natural

  1. Dołączył
    Oct 2009
    Przegląda
    Poland / Ireland
    Posty
    200

    Baccarat Rothschild Natural

    Cygara Baccarat po raz pierwszy zapoczątkowały w roku 1978 pod skrzydłami Carla Upmanna. Nazwa cygar pochodzi od gry karcianej, która został sprowadzona z Włoch do Francji za czasów Karola VIII.
    Cygara Baccarat produkowane są w legendarnej fabryce Camacho pod nadzorem Julio Eiroa.
    Tytoń do produkcji cygar pochodzi z Jamastran poołożonej w Danli w Hondurasie. Jest to obszar świata uważany przez wielu za raj do produkcji tytoniu dzięki idealnym warunkom glebowym i klimatycznym.

    Kraj: Honduras
    Pokrywa: Honduras Natural
    Wkładka: Honduras
    Format: Rothschild 5×50
    Moc: Mała do Średniej

    Konstrukcja cygara bez zastrzeżeń, kapturek bardzo starannie nałożony, idealna sprężystość na całej długości, pokrywa bardzo ładna, w dotyku przyjemna.
    Zapach cygara przypomina las orzechów, na które właśnie spadł deszcz miodu.

    Cygaro otworzyłem wyjątkowo wyrzynarką, obawiałem się trochę, że coś pójdzie nie tak bo nie zdaża mi się otwierać tą metodą dość często, ale poszło całkiem nieźle. Ciąg na sucho idealny.


    Stopka ładnie się rozpłomieniła po odpaleniu od zapałki, a po chwili zaczęły wydobywać się kłęby przyjemnego (kremowego) dymu.


    Pierwsza tercja to smaki orzechów laskowych, pistacji, tytoniu, miodu, wszystko to zakończyła kremowa konsystencja.




    Druga tercja to powtórka smaków z pierwszej, ale doszedł smak ostrej papryczki który ją zakonczył.




    Finał to zaostrzone smaki tytoniu i orzechów, wszystko wcześniejsze zanikło.


    Kultura spalania całkiem niezła, jedynie w połowie troszkę się pokrzywiło, ale po chwili wszystko wróciło do normy. Cygaro jest bardzo dobre, delikatne i w sam raz na początek dnia, a swą ceną i smakiem kusi, aby kupić całe pudło. Ja je paliłem do samego końca i było mi mało

    Ocena 9/10

    Jako ciekawostkę wklejam link do filmu "Rancho Jamastran -- Camacho Cigars"

    http://vimeo.com/16901787
    Ostatnio edytowane przez dymek ; 30-12-2010 o 22:16

  2. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Katowice, PL
    Posty
    689

    Odp: Baccarat Rothschild Natural

    Dymek poproszę na PM adres do wysyłki - w poniedziałek Partagas Serie D No. 4 leci do Ciebie.

    Pozdrawiam,

    r a d e k

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. La Gloria Cubana Wavell Natural
    Przez dymek w dziale Dominikana
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 12:01
  2. Indian Tabac Super Fuerte Natural Robusto
    Przez dymek w dziale Honduras
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-09-2010, 20:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów