+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2
1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Od czego zacząć.

  1. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Od czego zacząć.

    Cytat Zamieszczone przez Karramba Zobacz posta
    I tu prośba co polecacie dla początkującego? Pomału wdrążam się w temat,proszę nie wyśmiewać się,
    liczę na szczerą poradę .
    Odwieczny problem początkujących miłośników cygar.

    Trudno się nie uśmiechnąć przy tym pytaniu.
    To,taki nagły powrót do przeszłości.
    Ile osób,tyle opinii,które mogą stać się bardziej przeszkodą niż pomocą,
    ale kto wie,wcale nie muszą...
    Na początek,najlepiej zacząć od czytania i podeprzeć się informacjami o cygarach,które są dostępne w Polsce.
    W dziale o cygarach, powinieneś odnaleźć podpowiedzi na swoje pytanie.

    cygara,które...

    Pierwsze cygaro kubańskie

    Co wpływa na decyzję o zakupie nowego cygara

    I na koniec...jeśli przeżyłeś Onyxa toro .
    Obecnie mogę Ci zaproponować i polecić z czystym sumieniem cygara Don Rosa.
    To zupełnie inne cygara niż Onyx,ale cóś chyba niedoceniane a warte spróbowania.
    Don Rosa

  2. Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    58

    Odp: Od czego zacząć.

    Jacku, wiem jak ciężko doradzać bo każdy ma inny gust. Ale od czegoś trzeba zacząć, powiem szczerze, że bardzo mnie to wciągnęło. Poza tym dla kogoś kto dopiero zaczyna, nazwy zwykle nic nie mówią, więc czytam opisy, czytam wasze recenzje itp. - zagłębiam się w temacie. Każda wskazówka, jakaś opinia wasza jest dla mnie teraz przydatna. Mam nadzieje, że będę mógł w przyszłości również komuś doradzić i pomóc. Jak mówią: początki są najtrudniejsze.
    Ostatnio edytowane przez radeqm ; 07-12-2010 o 02:09 Powód: Interpunkcja i literówki.

  3. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Od czego zacząć.

    Ja na początek polecam Montecristo no 2. Problem rzeczywiście odwieczny . Na pytanie: "co na początek...?" nie ma jednej, dobrej odpowiedzi. Coś z Kuby, coś z Dominikany?
    I przy okazji, nie daliśmy Karrambie Onyxa Toro, żeby go zniechęcić. Daliśmy go, bo wiemy, że po odpowiednio długim leżakowaniu to cygaro nabiera zalet i może zachęcić - a nie ZNIECHĘCIĆ początkującego do naszej pasji.
    Zapewniam, że Karramba przeżył tego Onyxa i całkiem dobrze się miał po jego zakończeniu.
    Czy jesteś pewien Jacek, że Twoja ocena - w tej kwestii - jest trafna?

  4. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Reda
    Posty
    387

    Odp: Od czego zacząć.

    Zakładam, że chcesz zrobić zakupy w AKAN, jak wspominałeś- cena za zestaw zirka 260 zł. Ja proponuję zestaw szeroki- różne kraje, różne smaki, niezbyt mocne i niezbyt duże cygara jak na początek.
    1- Montecristo no. 3 - 33 zł - Kuba
    2. Ramon Allones Specially Selected - 28,80 zł - Kuba
    3. Romeo y Julietta Short Churchills - 33,80 zł - Kuba
    4. Tabacos Baez Famosos - 18 zł - Nikaragua
    5. Don Pepin Garcia Black Edition 1979 - 17,50 zł - Nikaragua
    6. Macanudo 1968 Corona - 25,80 zł - Dominikana
    7. Davidoff 2000 Tubos - 37,60 zł - Dominikana
    8. Don Tomas Maduro Robusto - 10,99 zł - Honduras

    cena za wszystko 205,50 zł - zostaje 55 zł do wykorzystania. To są moje luźne propozycje, w dodatku sprawdzone (poza Davidoffem), ale wydaje mi się, że to obowiązkowa pozycja jeśli chodzi o Dominikanę. Nie mam pomysłu na co jeszcze tą resztę wydać wyłączając Kubę, którą zwykłem faworyzować. Z czystym sumieniem można polecać cygara Indian Tabac, My Father, Tatuaje, z tym że to mocne cygara, a na końską ilość nikotyny nie warto rzucać się od razu, bo może to się źle skończyć. Może coś więcej z linii Macanudo. Szkoda, że tak mało cygar Oliva w tej chwili jest u Krzyśka dostępnych. Polecam jednak dywersyfikacje i określenie czego tak naprawdę w cygarach szukasz.
    Ach te nowe humidory Radka i Rafała...

  5. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Katowice, PL
    Posty
    689

    Odp: Od czego zacząć.

    Moje początki zawsze kojarzą mi się z Macanudo Maduro. Do dziś z przyjemnością do niego wracam i... serdecznie polecam na początek. W dowolnym formacie, ze wskazaniem na Hyde Park.

    Pozdrawiam,


    r a d e k

  6. Dołączył
    Jun 2009
    Przegląda
    Gliwice
    Posty
    209

    Odp: Od czego zacząć.

    Davidoff 2000 Tubos - bardzo przyjemne cygarko o o delikatynym aromacie migdałow i przepięknej kulturze spalania - idealne do kawki. Sama słodycz.
    gelu

  7. Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    28

    Odp: Od czego zacząć.

    Można jeszcze z kuby dołożyć Trinidad Coloniales ewentualnie Reyes-a aby zapoznać się z tą marką. Na początek jak znalazł. Z kuby jeszcze proponuję RyJ No.1,2 i 3. A z dominikany VegaFina w Akanie niedostępne, ale można je dostać w królestwietytoniu. Polecam ze względu na dobrą cenę i jak na tę cenę dobrą jakość.
    Ostatnio edytowane przez ginos ; 07-12-2010 o 10:26
    Starajmy się uczynić święto z codzienności, przyjemność z drobnych chwil, z których składa się życie - Zino Davidoff

  8. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Od czego zacząć.

    Można rozważyć zakup Mantecristo Edmundo.
    Mieści się w pozostałej kwocie,jaką wyliczył Dziku... sprawdziłem cenę 38.90zł.
    Dlaczego właśnie to cygaro.
    Po pierwsze jest całkiem przyjemne,oraz okazało się,że mój rodzony, jedyny,starszy brat,właśnie tydzień temu, przeszedł cygarową inicjacje,po tym jak po moich prośbach, odwiedził sklep z cygarami w Atenach, koszt zakupu tego cygara wyniósł go 10€,czyli troszkę taniej jak w Polsce.
    Dumny jestem,że sam sobie poradził.
    Z tego co usłyszałem od niego,mogłem wyciągnąć następujący wniosek,
    trafił na bardzo dobrą obsługę klienta,co ciekawe nie była to LCdH,aczkolwiek jest ich tam przynajmniej trzy...które wreszcie niebawem odwiedzi,molestują go o to już od kilku miesięcy.
    Wracając do listy zostało 16zł+ 2zł i listę można powiększyć o 2szt El Rey del Mundo demi tasse.

  9. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Reda
    Posty
    387

    Odp: Od czego zacząć.

    Można wrzucić ale wtedy mamy już dwa Monte... to zamiast Monte 3 proponuję Trinidad Coloniales
    Ach te nowe humidory Radka i Rafała...

  10. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Od czego zacząć.

    Monte Edmundo jak najbardziej można, chociaż ja osobiście mam sentyment do Montecristo no 2. Poza tym dołożyłbym na przykład Don Tomas Maduro Robusto. Z tego co wiem, Karrambie się zwiększył budżet. Będzie mógł więc zaszaleć Ech, jest tyle wspaniałych cygar ...

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów