+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3
PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: Problem z wilgotnością jako pochodną temperatury.

  1. exmember Guest

    Odp: Problem z wilgotnością jako pochodną temperatury.

    Próba się odbyła, ale nie ceglana tylko fajansowa )) Ale wciąż mam 74. Raczej udało mi się szybko obniżyc temperaturę za pomocą oziębionej fajansowej filiżanki , no i to sie przekłada na wilgotność. I od razu mówię, nie palcie cygar kubańskich z takiej wilgotności, są okropne, piekące, nic dobrego. Dziś spróbowałem zapalic partagasa i... Nie da rady, niesmaczny, bo przewilżony. Na szczęście jest ciepło, wietrzę mocno humidor, nawilżacz suchy, więc powoli wilgotnośc spada. Nie obnizam gwałtownie, bo obawiam sie o cygara. A pale z humidora niekubańskiego, tam mam 65-68 % i Gran Habano jest przepyszne.

  2. Odp: Problem z wilgotnością jako pochodną temperatury.

    Ja się cieszę bo mam równo 70% w obu humikach i jest dobrze
    Szczelne skrzynki z puro

    Adam

  3. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Problem z wilgotnością jako pochodną temperatury.

    U mnie wilgotność utrzymuje sie na przyzwoitym poziomie. Tzn. róznie w poszczególnych humidorach, od 68%-72%. Tylko w najmniejszym, mimo kulek w nawilżaczu przekracza 75%. Pogoda sie zmieni i wszystko wróci do normy. Moim zdaniem nie jest problemem ta podwyższona wilgotość sama w sobie ale dopiero w połaczeniu z wysoka temperaturą: ok. 25 st. C. I w takiej sytuacji ważna jest szczególna dbałość o czystość wkładu nawilżaczy. Jeśli ktoś jeszcze stosuje gąbki powinien je wymienić na nowe, etc. Aby zarodniki pleśni nie miały pożywki.

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Temat,problem...
    Przez Jacek Uchryń w dziale Gdzie kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-11-2010, 20:08
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 01:13
  3. Hydrożel jako zamiennik kryształów
    Przez ar3k30 w dziale Humidor
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 03:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów