+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Romeo y Julieta Short Churchill

  1. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Reda
    Posty
    387

    Romeo y Julieta Short Churchill

    Początek historii Romeo y Julieta sięga roku 1875, kiedy to została założona przez Inocencio Álvarez'a i Manín'a García. Ich produkty wiele razy otrzymywały złote medale na targach i wystawach m.in. w Antwerpii, Brukseli i Paryżu. 12 lat później marka zostałą kupiona przez stowarzyszenie Rodríguez- Argüelles & Co, które zostało rozwiązane 6 lat później i na jego miejsce powstało przedsiębiorstwo Romeo y Julieta Cigar Factory.
    Od tego momentu rozwój marki nabrał dużego tempa.
    Warto zauważyć, że właściciel- José Fernández Rodríguez- stosował wiele marketingowych bodźców, wcześniej wśród producentów cygar niespotykanych.
    Nowością były szeroko stosowane pierścienie, mimo że poraz pierwszy zastosowane przez Gustav'a Bock'a, to dodatkowo spersonalizowane specjalnie dla najważniejszych klientów
    Kolejnym ciekawym chwytem był zakup wyścigowego konia, nazwanego Julieta i wystawianie go w najważniejszych wyścigach.
    Mówi się, że popularność marka zawdzięcza dzięki swej nazwie, Romeo i Julii Shakespeare'a. W miejscu akcji dramatu- Weronie, w hotelu Capulet powstał sklep oferujący owe cygara.
    Trudno nie wspomnieć o premierze Wielkiej Brytanii - Winstonie Chhurchillu, który lubował się w cygarach Julieta no.2 - wcześniej format o wielkości 7"x47, który został nazwany na jego cześć.
    Dziś Romeo y Julieta to marka globalna, oferująca ponad 40 formatów. Jedna z najpopularniejszych marek na świecie, która ma wielu zwolenników. Marka dość często oferuje także limitowane edycje. Po nacjonalizacji przedsiębiorstw na Kubie, produkcja cygar na rynek amerykański odbywa się na Dominikanie.

    Opisywany egzemplarz Short Churchill to klasyczne robusto 4.8"x 50. Należy on do cygar, które całkiem niedawno zainaugurowały na rynku, bo dopiero w 2006 roku, ale bardzo szybko zdobyło uznanie.
    Moje pochodzi z zakupów w TopCubans w 2009 roku, a w humidorze spędziło 9 miesięcy.
    Jest to kolejne często palone przeze mnie robusto, których na swoim koncie mam około czterdziestu.
    Cygaro prezentuje się bardzo dobrze. Kolor pokrywy jest równy, bez przebarwień, matowy. Kształt- box pressed. Unerwienie liści bardzo delikatne, liść bardzo gładki.



    Przed odpaleniem pachnie niezbyt intensywnie cedrem i świeżą trawą. Cygaro należy do dość zbitych, a wrapper jest sprężysty, można masować bez obaw o jego pęknięcie.

    Otworzyłem cygaro nową wyrzynarką ze wspólnych zakupów. Ciąg na sucho- ze średnim oporem- to raczej częste doświadczenie w tych cygarach. Kołki zdarzają się rzadko, ale i rzadko trafia się też cygaro z luźnym ciągiem.
    Na sucho można wyczuć aromaty trawiasto- kwiatowe i trochę skóry.



    Po odpaleniu, RyJek szybko przyjął płomień, a pierwsze pociągnięcia wróżą dużo dymu w pokoju.
    Smak intensywny już na samym początku. Czasami w pierwszej tercji cygaro wymagało korekty linii żaru i tak też było tym razem. Później w tej materii jednak już jest wszystko w porządku.
    Popiół jednak cieszy oko. Bardzo jasny jak na Kubę i zwarty. Dobrze się trzyma. W tej kategorii to jeden z moich kubańskich faworytow. Moc na początku oscyluje w okolicach lekkiej do średniej. Mimo to aromaty są wyraźnie wyczuwalne. Jest trochę kwiatowej słodkości i trochę charakterystycznej kubańskiej skóry.

    Wchodząc w drugą tercję, cygaro pali się już idealnie równo. Smak jest bogaty i wyważony. Miesiące w humidorze zrobiły swoje. Ciąg nieco przyciasny, powoduje że muszę kilka razy pyknąć zanim uzyskam pełnię smaku i odpowiednią temperaturę. Nie ma jednak mowy o gaśnięciu.
    Nie próbowałem strącać popiołu, sprawdzając jak długo się utrzyma, jednak chwilę później efektownie odpada do popielnicy.
    Druga tercja w pełni, moc wzrasta do średniej i pojawia się trochę pieprzu.

    W trzeciej tercji na pierwszy plan wychodzą ostrzejsze aromaty pieprzowe, a na dalszy plan schodzą słodsze, jednak są cały czas wyraźne.
    Nie jest to cygaro o tytoniowej końcówce, do końca zachowuje swój początkowy charakter.
    Nie odkładam, póki jeszcze da się palić bez poparzenia palców. Smakuje do końca



    Nie jestem wielkim fanem cygar Romeo y Julieta. Z tym wyjątkiem bo Churchille i Short Churchille są naprawdę udane i godne polecenia, także mniej doświadczonym aficionado.
    Ach te nowe humidory Radka i Rafała...

  2. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Romeo y Julieta Short Churchill

    Dziku dzięki za bogatą prezentację.

    Kilka własnych wrażeń dołoże.
    Było to pierwszego dnia wiosny ubiegłego roku
    Romeo y Julieta Short Churchills, cygaro, które określiłem jako najbardziej dominikańskim wśród cygar z Kuby.
    Dlaczego tak, ano z powodu dużej dawki słodyczy ziemi, drzew, odrobiny pieprzu.

    Nawet przypadło mi do mojego profilu smaku.
    W aromacie, gęstego szarego dymu, przejawiała się mieszanka polnych łąk z dodatkiem zapachu drzew owocowych oraz cedru.
    Bardzo przyjemny słodkawo leśny aromat.
    Przez pierwsze dwie tercje, w smaku odczuwałem połączenie słodyczy tytoniu z smakiem gorzkich orzechów oraz migdałów.
    Cygaro zdecydowanie lekkie do średniego.
    Trzecia tercja cygara, przejawiła się mieszaniną pikantności pieprzu, końcówka cygara dość sucha i całkiem niezła.
    Cygaro łatwe, lekkie i reasumując przyjemne.


    Po prawie roku, od tamtego palenia, cygara pochodzą z tego samego "miotu"

    Przede wszystkim wygląd i konstrukcja cygara było o niebo lepsze, tak 9/10 pkt.
    Spokojny chłodny start, brak jakichkolwiek zadrapań po gardle czy też pieczenia w język.
    Pierwszy centymetr był nieco przygnębiający.
    Smak były raczej wyciszony, nieco mdły, jednak po około 1 / 2 cala, zrobiło się lepiej i dym wreszcie zaczął nabierać wyrazu.
    Leciutka pieprzna pikantność na ustach.
    Dym kremowy, gładki i zawiesisty.
    Ciąg można określić na niesprawiający żadnych utrudnień.



    Cygaro zaprezentowało kolosalną różnicę jakości popiołu.
    Kolor jasno szary, tym razem zwarty solidnie z cygarem, niełuszczący się.




    Smaki tego cygara stworzyły się dość spójne
    Cygaro, wraz z upływem palenia wydaje się podnieść z lekkiego do średniego, dym przybiera więcej objętości.
    Bardzo dobry dym, słodki posmak nagromadza się na kubki smakowe.
    To, o co chodzi w paleniu cygar to, czysta przyjemność, którą zapewnia przyjemny zapach, w tym przypadku ciepłej ziemi, skóry i słodyczy kakao.
    Średnio zabudowane.
    Mogłem palić powoli, cygaro nie miało tendencji do przygasania.

    Byłem pod wrażeniem tego cygara i nagle w okolicy trzeciej tercji, uderzył mnie przykry aluminiowy smak powietrza z pustej puszki.
    Wielkie negatywne doświadczenie, na szczęście trwało tylko przez kilkanaście milimetrów cygara,ale okropne.
    Niestety, zubaża wszystko to, co było wcześniej.
    Dwie tercje cygara spalone z wielką przyjemnością, utwierdziły mnie w przekonaniu, że jak dla mnie cygaro jest bliskie profilowi smaku Juan Lopez No2 i choć może ładniejsze, to tak jak w życiu z ludźmi, nie liczy się zewnętrzna powłoka tylko to, co kryje wnętrze.
    Jeśli chodzi o polecenie, to szczególnie warto mieć te cygara na uwadze dla osób początkujących, dzięki swojej lekkości i ładnej prezencji może okazać się skuteczną strzałą amora ku nowej namiętności.
    Jest na tyle lekkie, mi wystarczyło ok. 200ml wody do popijania cygara.
    Dla osób dłużej palących, cygaro to może wydać się niewystarczające, dobre jako coś na początek przed czymś bardziej krzepkim.
    Oczywiście kwestia gustu, ale R&J Short Churchill jest bliski,ale na razie przegrywa z Juanem Lopezem SelNo2 wśród lekkich kubańskich cygar. I do dziś, ten werdykt się nie zmienił, dlatego ja pozostaje wierny marce Juna Lopez No2 i H.Upmann Conn#1.
    Ostatnio edytowane przez Jacek Uchryń ; 02-03-2010 o 16:25 Powód: drobny edit

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Trinidad Short Robusto T EL 2010
    Przez bles w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 00:24
  2. Romeo y Julieta Escudos Edición Limitada 2007
    Przez bles w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 12:55
  3. Romeo y Julieta Wide Churchills
    Przez bles w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 12:40
  4. Romeo y julieta duke edicion limitada 2009
    Przez bles w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 12:34
  5. Punch Churchill
    Przez Jacek Uchryń w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 10:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów