+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 9
PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 89

Wątek: Pokażmy swoje humidory

  1. Sergiej Guest

    Odp: Pokażmy swoje humidory

    Oto moje 3 humidory. Kolejno na zdjęciach: niekubański z oddzieloną Dominikaną (z prawej strony), kubański z dominacją HdM, RyJ i H.Upmanna, kubański z dominacją Cohiby, Montecristo i Cuaby. W sumie ok 210-220 sztuk.







  2. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Pokażmy swoje humidory

    Zbiór,bardzo interesujący i oferujący sporo zróżnicowanych wrażeń

  3. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Odp: Pokażmy swoje humidory

    Sergiej, pewnie Cię to nie zaskoczy, ale najchętniej bym to wszystko... spalił

    pozdrawiam

  4. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Nysa/Warszawa
    Posty
    187

    Odp: Pokażmy swoje humidory

    przepiękny zbiór

  5. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    288

    Odp: Pokażmy swoje humidory

    Jakbyś Siergiej miał problemy z wypaleniem to ja służę płucami

  6. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Pokażmy swoje humidory

    Piękne. Jasiek, Sergiej nie po to tak długo zbierał swoja "kolekcję", żebyś mu to teraz ... spalił

  7. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Pokażmy swoje humidory

    Po raz pierwszy prawie wszystkie stanęły w jednym miejscu.

    I udało się zagospodarować prawdziwie dominikański humidor (tam go wykonano)
    Pomieścił 140 cygar o różnych rozmiarach i jeszcze ma troszkę miejsca.

  8. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Pokażmy swoje humidory

    Czas na mój pokaz. W kolejności nabycia.
    Pierwszy humidor, który był nabyty od Kacpra za symboliczne cygaro. Popularna skrzyneczka na 12 cygar z oryginalnym analogowym higro w środku. Sprawuje się bez zarzutu do dziś a higro jest jedynym moim analogiem, który działa i wskazuje idealnie. Jedynie w tym humidorze nie musiałem doinstalowywać higrometru elektronicznego.

    Później doszedł już poważniejszy kaliber - humidor na 125 szt. cygar, do którego dołożyłem higrometr elektroniczny. Obecnie pełni funkcję humidora kubańskiego.

    Następny zakup to humidorek podróżny nominalnie na 5 cygar. po dołożeniu higrometru Little Havana realnie mieści 3 cygara. Teraz nie jeździ juz za mną a tylko stanowi podręczny humidor w pracy.


    Kolejny zakup to tuba - humidor podrózny. Rzeczywiście w tej funkcji sprawuje się świetnie. Mieści maksymalnie 5-6 cygar, zależnie od rozmiaru. Zmieści sie w nim nawet cygaro w formacie churchil, co stanowi jego przewagę nad różnego typu pojedyńczymi tubami metalowymi, czy tzw. dwururkami.

    I ostatni nabytek. Humidor na 150 cygar.
    Ostatnio edytowane przez Bruno ; 08-11-2009 o 01:59 Powód: uzup. zdjęcia

  9. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Pokażmy swoje humidory

    Cytat Zamieszczone przez klepitko Zobacz posta
    Ciekawy patent z tym rozciętym cygarem dla poprawy aromatu. Robiłeś to Jacku wcześniej? Jakie daje rezultaty? Wiadomo że dobrego cygara żal poświęcić więc czy np. jak się w kubańskim kompostniku rozetnie JLP top efekt będzie zadowalający?
    To nie był specjalny patent raczej przypadkowy w stosunku do humidora, raczej chodziło mi o sprawdzenie co wsadzono do środka cygara.
    Sklep z którego pochodziło cygaro jest wciąż na cenzurowanym.
    Cygaro się rozcięło, więc, aby nie zostało zmarnowane do końca ,wsadziłem je do długo nie używanego humidora.
    Humidora,który ma swoją historie i lata służby tam gdzie powstają cygara z loga na jego szybie to humidor wystawowo-sklepowy,który jest inaczej zbudowany niż nasze domowe.
    Czy to dało jakiś znaczący rezultat? Myślę, że tak,ponieważ zapach humidora zmienił się czuć było bardziej tytoniem niż "pustką" jaka pachniał zaraz po przylocie do mnie.
    Nie wiem jaki efekt da JLP nigdy nie miałem tych cygar,ale najprawdopodobniej zapach tytoniu powinien być wyczuwalny.

  10. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    315

    Odp: Pokażmy swoje humidory

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Uchryń Zobacz posta
    Faktycznie ,potrzebny jest ci nowy osprzęt .
    potrzebny, potrzebny...
    więc chciałem się pochwalić... przełamałem jak to ładnie ujął Klepitko "opcje walutowe" i po znalezieniu stosownego "dawcy" w kraju zamówiłem to cacko:

    po tygodniowym nawilżeniu, załadowałem to co chciałem załadować i... okazało się, że przydałby się jeszcze jeden
    w każdym razie chciałbym już tutaj zarekomendować miejsce przyjazne aficionado: http://www.kubanskie.pl/index.php
    obsługa na najwyższym poziomie, stały kontakt od chwili zamówienia, możliwość ustalenia daty i czasu dostawy... pełna profesjoinalność.
    i rzecz wręcz niebywała, a co najmniej bardzo rzadka w naszym kraju w sklepach cygarowych: autentyczna możliwość negocjacji ceny, nie powiem Wam ile wynegocjowałem po jednym telefonie, ale wierzcie mi była to naprawdę duża obniżka ceny katalogowej... doszły mnie też słuchy o znakomitej obsłudze przy zakupie cygar, sam nie testowałem więc nie będę się rozpisywał, ale doszły mnie same ochy i achy na sposób i czas dostawy...
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0006.jpg
Wyświetleń:	646
Rozmiar:	92.0 KB
ID:	227   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0008.jpg
Wyświetleń:	669
Rozmiar:	84.6 KB
ID:	228   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0007.jpg
Wyświetleń:	632
Rozmiar:	90.7 KB
ID:	229  
    ...życie jest za krótkie, by żyć byle jak...

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. WOW... to są humidory :)
    Przez AdamLuczak w dziale Humidor
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 13:32
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2010, 15:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów