+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Te-Amo World Selection Dominicana Blend Toro

  1. Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Ruda Śląska
    Posty
    366

    Te-Amo World Selection Dominicana Blend Toro

    Te-Amo World Selection Series to linia z fabryki Alejandro Turrenta, która zadebiutowała na rynku w październiku 2007. Oferuje cygara w czterech formatach: robusto, toro, churchill i gran corto.
    Moje palone cygaro w formacie toro miałem okazje zdegustować ostatniej soboty podczas sympatycznej rozmowy via skype z Jackiem. Do cygara popijałem czarną kawę, ale wydaje mi sie że lepsza była by ze śmietanką (niestety nie miałem jej aktualnie na stanie w biurze)

    Troche danych:
    Hand made Premium long filler
    Pochodzenie : Meksyk
    Ring 54
    Długość 153 mm
    Pokrywa: Connecticut Shade
    Zwijacz: San Andres
    Wkładka: Dominican

    Jak widać tytonie używane w Dominicana Blend nie pochodzą wyłącznie z dominikany. Swoją drogą miałem przyjemność porozmawiać z samym A.Turrentem w Dortmudzie jednak wtedy bardziej intrygowała mnie seria Cuba Blend, która jak wspomniał sam Alejandro nie posiada w mieszance ani jednego liścia kubańskiego tytoniu. Sama nazwa pochodzi li tylko od certfikowanych kubańskich nasion które są uprawiane w Meksyku.

    Cygaro prezentuje się jakby standardo wykonana kuba z dość płaską głową, wrapper bardzo suchy i tym samym musiał być mało elastyczny. Z tego powodu pewnie powstały "zmarszczki" które widać na trzeciej fotce. Żyłki dość intensywne jak na Connecticut Shade jednak odcień o wiele ciemniejszy skąd mogę przypuszczać że także był uprawiany w palącym słońcu meksyku.
    Proste ciecie bez uszczerbku głowy cygara i od razu dobry ciąg, nawet za dobry mógłby być z lekkim oporem. Odpalone cygaro od razu dobrze sie paliło . Sam początek cygara daje we znaki że to cygaro może być z meksyku, bardzo pikantne i ostre jednak po około 1cm gwałtownie łagodnieje i nie przypomina już żadnego palonego przezemnie cygara meksykańskiego. Takie też pozostaje do samego końca. W smaku można wyczuć nutkę cedrową i ziemistą przeplatajacą się z akcentami karmelu ale bardzo delikatnymi.
    Generalnie spalanie dobre, troszkę w trzeciej tercji spalanie się pokrzywiło ale była to raczej wina Jacka bo mnie zagadał

    Można by powiedzieć że cygaro z taką mocą Może nosić w swej nazwie słowo "Dominicana" aczkolwiek smakowo delikatnie przywodziło na myśl mi kubańskie eRdM supreme i Ramona A

    A Jacek oczywiście też coś palił
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0590.JPG
Wyświetleń:	659
Rozmiar:	92.0 KB
ID:	872   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0591.JPG
Wyświetleń:	656
Rozmiar:	81.9 KB
ID:	873   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0592.JPG
Wyświetleń:	659
Rozmiar:	77.6 KB
ID:	874   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0593.JPG
Wyświetleń:	640
Rozmiar:	74.9 KB
ID:	875  
    Ostatnio edytowane przez Don Lecho ; 08-02-2010 o 15:22
    Saludos Amigos!

  2. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Te-Amo World Selection Dominicana Blend Toro

    Lechu dzięki za prezentację.
    Fakt, część cygara spaliłeś w czasie trwania rozmowy,patrząc na zdjęcia ja dobiłem do ciebie w okolicy trzeciej fotki.
    Przywołałes moje palenie to i coś trzeba napisać,choć nie było to Te Amo a możliwe,ze było by to smaczniejsze cygaro od tego co wybrałem.

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Rocky Patel Olde World Reserve Maduro Torpedo
    Przez bles w dziale Honduras
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 16:49
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 10:35
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-01-2010, 21:48
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-10-2009, 19:06
  5. Te-Amo Clasico Gran Reserva
    Przez Konto usunięte. w dziale Meksyk
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-10-2009, 21:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów