+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 5
1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: Trafika Akan

  1. exmember Guest

    Trafika Akan

    Akan jaki jest, każdy widzi. Sklep się rozwija, właściciel stara się jak może, oferta przyzwoita, ceny najlepsze na rynku. Do tego szybka dostawa, towar dobrze zapakowany. Ale w tej beczce miodu będzie łyżka dziegciu. Otóz nie wiem dlaczego zamawiane ostatnio pudełka cygar są otwarte. I dziś dostałem pudełko Las Cabrillas corona especiales no i troche się zdziwiłem. Raz, pudełko otwierane, dwa cygara po prostu wyglądaja na przesuszone, kilka sztuk ma popękane pokrywy i to w ten sposób, że normalnie odłazi wrapper na środku. Las Cabrillas do dość dobre cygara z Hondurasu, lubie je czasem zapalić, ale co z tych z dzisiejszej dostawy będzie... Nie wiem.

  2. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Katowice, PL
    Posty
    689

    Odp: Trafika Akan

    Cytat Zamieszczone przez User Zobacz posta
    ...ale co z tych z dzisiejszej dostawy będzie... Nie wiem.
    Jurek,

    Nie zastanawiaj się tylko reklamuj.

    Muszę powiedzieć, że ja ze sklepem Krzysztofa doświadczenia mam pozytywne. Nie licząc dziwnych Ashtonów VSG z mojego pierwszego w życiu zamówienia nie było żadnej wtopy. Cygara w dobrej kondycji, szybka i dobrze zabezpieczona przesyłka no i świetne ceny. Przy tym kursie dolara taniej niż w Szwajcarii...

    Z Krzysztofem można dogadać szczegóły zamówienia, łącznie ze zniżkami i gratisami, ale tylko przez telefon. Nie ma sensu wysyłać maili - pozostają bez odpowiedzi.

    Podsumowując - sklep polecić należy.


    pozdr.


    r

  3. exmember Guest

    Odp: Trafika Akan

    Tak też zrobię i złożę reklamację telefonicznie. Myślę, że to się zdarza najlepszym, a w Akanie lubię kupować, bo ... Jaki Akan jest, każdy widzi. No i czasem potrafią wrzucić taki gratis, że hej... Ostatnio RP 1990 Vintage torpedo i Dos Hermanos. O zapalniczkach Ronson i innych gadżetach nie wspominając.

  4. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Katowice, PL
    Posty
    689

    Odp: Trafika Akan

    Adam,

    Nie porównujmy szwajcarskich kubańczyków z Topcubans czy Cigarone z tym co dostępne jest na polskim rynku...
    Cygara, jakie przysyła Richard aż proszą o natychmiastowe wypalenie - sprężyste, oleiste, niesamowicie pachnące... Cygara z Akanu są po prostu poprawne - nigdy nie miałem przesuszonych, ale nawet nie zbliżały się do kondycji szwajcarskich.

    Myślę, że dużą rolę odgrywają tu dwa czynniki: próżniowe pakowanie i przechowywanie cygar w dość znacznie podwyższonej wilgotności przed wysyłką.
    Nie raz zdarzyło mi się, że większa partia cygar z Topcubans znacząco podniosła mi wilgotność w humidorze.

    Odnośnie palenia bezpośrednio z przesyłki - mimo zachęcających do tego cygar - nie polecam. Zrobiłem tak raz i ten Magnum46 był najgorszym jakiego paliłem z życiu. Trzeba im dać kilka tygodni czasu na wyrównanie wilgotności i "odetchnięcie".


    pozdr.


    r

  5. Odp: Trafika Akan

    Radek,

    Cygaro to cygaro - więc porównuję.
    I jak zwykle szlag mnie trafia że największy polski sklep wysyła towar nie dość że droższy to jeszcze w jakości takiej że ... 'nie porównujmy'.
    Dawno już przestałem się zaopatrywać w Polsce właśnie z tej przyczyny.

    Rozmawiałem z Richardem na ten temat - twierdzi że nie podwyższa wilgotności przed wysyłką tylko pakuje prosto z humidora.
    Mam wrażenie, że często trzymamy cygara w zbyt niskiej wilgotności, stąd jej skok po włożeniu cygar z TC. A trzymamy w zbyt niskiej wilgotności bo mamy w humidorach za ciepło... Wilgotność możemy regulować nawilżaczami (chociaż ja zalewam kryształki i zapominam - i tak wiele więcej nie zrobię). Na regulację temperatury nie mam jakoś pomysłu
    A z tego co pisze Richard on trzyma 16-17 stopni przy 68-70 % ...

    Minimum które daję cygarom 'bezpośrednio z paczki' to tydzień

    Adam

  6. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Trafika Akan

    Również miałem trochę cygar z tego sklepu, niestety ale wilgotność cygar pozostawia pewien niedosyt.
    Dziwne jest to,że cygara które osobiście zamawiałem były ok,ale cygara ,które docierały do mnie przez drugie ręce już nie dotrzymywały należytego standardu wilgotności.
    Możliwe ,że za dużo cygar przechowują na zbyt małej powierzchni.

  7. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Katowice, PL
    Posty
    689

    Odp: Trafika Akan

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Uchryń Zobacz posta
    Dziwne jest to,że cygara które osobiście zamawiałem były ok,ale cygara ,które docierały do mnie przez drugie ręce już nie dotrzymywały należytego standardu wilgotności.

    Właśnie...
    Poznałem ostatnio dwóch aficionados w Katowicach, którzy zamawiali w Akanie i mocno dość psioczyli na wilgotność cygar tam kupionych. Czyli, że nie każdemu po równo?..

    pozdr.


    r


    P.S. Żeby nie było - ja też wolę ze Szwajcarii

    P.P.S. Adam, piszesz o za niskiej wilgotności - ja nie trzymam nisko ze względu na temperaturę a smak. Najbardziej lubię tak ok. 63-64%...

  8. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    288

    Odp: Trafika Akan

    No cóż Panowie zamówienie z Akanu do mnie jedzie więc zobaczymy jak to będzie. Niestety z Akanem to my tu w Kraku za dobrych doświadczeń nie mamy. Często gęsto cygara były przesuszone czasami nieco uszkodzone. Raz Tygrysowi Akan reklamacji nie uznał twierdząc że to on sam uszkodził cygaro wyjmując z paczki a było w tubie. Otwarte pudełka nam się jednak nie trafiły. Szczerze mówiąc naliczają w Polsce kosmiczne marże więc jakość cygar z Akanu powinna być znacznie lepsza

  9. exmember Guest

    Odp: Trafika Akan

    Jestem po rozmowie telefonicznej z Akanem i wszystko gra. To jest profesjonalny sprzedawca, sprawa cygar wyjaśniona.

  10. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Trafika Akan

    Cytat Zamieszczone przez User Zobacz posta
    sprawa cygar wyjaśniona.
    I na czym stanęło?

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów