WRAPPER: Nicaragua
BINDER: Nicaragua
FILLER: Nicaragua
RING GAUGE: 52
LENGTH: 5 1/2'

Casa Magna Colorado Robusto, cygaro to mocne, nikaraguańskie puro. Oczytany i oświecony przez rok różnymi recenzjami, prezentacjami i opisami tego cygara, podchodzę do niego z pewnym dystansem. Wpływ ma także ocena na cigaraficionado.com. Cygaro wyprodukowane w fabryce Nestora Plasencii - i to widać, gładka oleista pokrywa, dobrze odżyłowany liść, estetycznie i równo nałożony kapturek. To wszystko cieszy oko. Nos mój również się ucieszył kiedy dałem mu Case do powąchania. Tytoniowe, mocne aromaty.



Otworzyłem, dziurkaczem (mniej więcej w połowie musiałem przycinać) odpaliłem i puffam.



Bukiet nie należy do złożonych, od początku masa czarnego ostrego pieprzu i mocnego tytoniu. kolejne centymetry znikają, smak się nie zmienia, jedynie nabiera na sile. W drugiej tercji muszę naprawdę solidnie przepijać, pieprz piecze w język, kubki smakowe są już nieco zmęczone. końcówka - tu już jest naprawdę ogień . Moc jest pełna do bardzo pełnej, dopalam do ogarka i odkładam z drżeniem rąk radzę sobie jedząc owoce.



Podsumowując. Dobre krzepkie cygaro dla dużych chłopców z wyjaranym gumiorem (jak to mawia klasyk). Ja lubię mocne cygaro ale tutaj... mnie trochę pozamiatało. Technicznie bez zarzutu, popiół trzymał się jak skała tworzył ładne zwoje, nie strzępił się. Odpadł 2 razy.

pozdrawiam