+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Rocky Patel Vintage 1999 Connecticut Robusto

  1. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Reda
    Posty
    387

    Rocky Patel Vintage 1999 Connecticut Robusto

    Rocky Patel to marka, która ostatnio wśród nas cieszy się sporym zainteresowaniem i uznaniem. Wystarczy spojrzeć na nasz nieoficjalny ranking cygarowy, gdzie wynikiem dorównała mu tylko Cohiba Genio. I powiem szczerze, że wcale mnie ten wynik nie dziwi. Do tej pory, paląc cygara tej marki, nie spotkała mnie żadna przykra niespodzianka. Cygara te cechuje moim zdaniem bardzo wysoka powtarzalność. Jak sam Patel przyznaje, tego oczekują odbiorcy dlatego proces selekcji cygar oraz liści jest bardzo szczegółowy. Ma to swoje dwa oblicza i oba chyba w rezultacie bardzo dobre. Z jednej strony bardzo wysokie oceny w rankingu Cigar Aficionado - choćby Decade, które uzyskało 95 punktów. A z drugiej- konieczność wstrzymania produkcji na dwa miesiące z powodu braku "materiału" do produkcji cygara, który po prostu musiał dojrzeć. Coś, o czym w kubańskich cygarach raczej nie miałoby miejsca.
    Po moich pozytywnych wrażeniach i doświadczeniach z Montecristo White, nabyłem u Wuja 5-pak Rocky Patel Vintage 1999 Connecticut Robusto. Kilka danych technicznych:
    Format: Robusto 5.5" ring 50
    Filler: Nikaragua i Dominikana tripa larga
    Wrapper: Connecticut USA
    Binder: Nikaragua



    Opisywany egzemplarz leżał u mnie 8 miesięcy. Użyty tytoń starzony był 7 lat, a cygara dodatkowo jeszcze 120 dni po zwinięciu. Sam wygląd nie budzi żadnych zastrzeżeń. Wrapper w kolorze kawy z mlekiem, oleisty, gładki z jedną dużą żyłą. Biały, podwójny pierścień ze złotym nadrukiem dodaje elegancji. Kapturek nie jest majstersztykiem, ale też nie budzi obaw w związku z otwieraniem cygara. Otworzyłem je wyrzynarką. Ciąg na sucho idealny, lekki z małym oporem.
    Pierwsza tercja jest bardzo lekka, moc powoli i stopniowo rośnie. Szybko mój pokój owija się mgiełką, lecz dym nie jest bardzo zawiesisty i mimo że gęsty to bardzo ulotny. Dość szybko pojawia się migdałowy posmak, który towarzyszy mi już do samego końca. Gdzieś w tle przewinął aromat się orzecha włoskiego i drewna. Popiół jasny, zwarty, trzyma się na długości około 3 cm. W drugiej tercji miałem wrażenie, że cygaro zrobiło się minimalnie słone, a pod koniec bardziej tytoniowe. Końcówka mimo łagodnego charakteru cygara o całkiem treściwej mocy.
    Jest to skomplikowane cygaro. Z jednej strony jego smak łatwo zdominować nieodpowiednio dobranym napojem, a z drugiej nie jest ono takie lekkie jakby się mogło wydawać. Pewne jest jedno- pali się doskonale i smakuje równie dobrze.



    Na koniec polecam wywiad z Rocky Patelem:
    http://www.cigaraficionado.com/Cigar...47,206,00.html
    Ach te nowe humidory Radka i Rafała...

  2. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Rocky Patel Vintage 1999 Connecticut Robusto

    Dzięki Dziku za prezentację.
    Cygaro samo w sobie jest dość przyjemne i da się je polubić, na moją nutę lekko familiarne z Montecristo White,ale troszkę cięższe.
    Do tej sympatycznej rodzinki dołączyć można Oliva O oraz Camacho Connecticut.

    Cytat Zamieszczone przez Dzik Zobacz posta
    Rocky Patel to marka, która ostatnio wśród nas cieszy się sporym zainteresowaniem i uznaniem.
    Nie mogę się zgodzić z tym ostatnio.
    Rocky Patel to też cygara Indian Tabac a one są nam już od dawna znane i przez niektórych do dziś cenione.
    Cygara mają swoich zagorzałych miłośników jak również przeciwników.
    Z tą jakością to rożnie bywało ,często trafiały się robaczki w jego cygarach.

    Cytat Zamieszczone przez Dzik Zobacz posta
    Na koniec polecam wywiad z Rocky Patelem:
    http://www.cigaraficionado.com/Cigar...47,206,00.html
    W ilości blendów to Rocky Patel zaczyna dorównywać Habanosowi sporo cygar,które wykonano ostatnio nie uświadczysz na jego stronie,którą całkiem przyjemnie się ogląda i słucha.
    http://www.rockypatel.com/main.html
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blend's.jpg
Wyświetleń:	505
Rozmiar:	88.7 KB
ID:	762  

  3. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    315

    Odp: Rocky Patel Vintage 1999 Connecticut Robusto

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Uchryń Zobacz posta
    Rocky Patel to też cygara Indian Tabac a one są nam już od dawna znane i przez niektórych do dziś cenione.
    i to bardzo... i własnie super fuerte
    a także ulubiona przez wielu z nas Java, o której chyba zaczynacie zapominać...
    Ostatnio edytowane przez proforma ; 03-01-2010 o 01:55
    ...życie jest za krótkie, by żyć byle jak...

  4. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Reda
    Posty
    387

    Odp: Rocky Patel Vintage 1999 Connecticut Robusto

    Moje słowo "ostatnio" chyba zostało trochę źle odebrane. Zdaję sobie sprawę z historii nazwy Rocky Patel oraz Indian Tabac. Odniosłem wrażenie, że odkąd Rocky Patel Decade rozeszło się wśród ludzi (i wywołując skądinąd niezły szał) i odkąd AKAN wprowadził do oferty RP Vintage 1990 i RP Sun Grown, o cygarach RP zrobiło się dużo głośniej. Podobne wrażenie miałem w pewnym momencie z kubańską marką Sancho Panza. Chodziło mi bardziej o ogół, także tych mniej doświadczonych aficionado, których przygoda z cygarami jest krótsza.
    Ach te nowe humidory Radka i Rafała...

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Casa de Garcia Connecticut Robusto
    Przez chojnak w dziale Dominikana
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 03:40
  2. Rocky Patel Vintage 1992 Deluxe Toro
    Przez bles w dziale Honduras
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 22:21
  3. Rocky Patel Vintage 1990 Deluxe Toro
    Przez bles w dziale Honduras
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 22:19
  4. Rocky Patel 1961 Toro
    Przez bles w dziale Nikaragua
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 13:57
  5. Oliva Connecticut Reserve Robusto
    Przez jasiu1234567890 w dziale Nikaragua
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2009, 00:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów