+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Oliva Serie V Maduro Especial

  1. guest Guest

    Oliva Serie V Maduro Especial

    Sporadycznie sięgam po cygara Oliva. Wypaliłem kilka G Maduro i kilka V Ligero. O ile G Maduro były OK, ale bez "och" i "ach", o tyle V Ligero nie mogło przekonać mnie do siebie. Było dla mnie nijakie i jakieś do bólu wytrawne. To o tyle dziwne, że V zbiera dużo, w zdecydowanej większości pozytywnych recenzji np. http://www.aficionado.pl/showpost.ph...&postcount=423.

    Dzisiaj dałem tą szansę, ale Oliva V Maduro, ponieważ stałem się jej szczęśliwym, konkursowym posiadaczem. Jeśli chodzi o V Ligero to „póki co” drugi raz do tej samej rzeki nie wchodzę.

    Okoliczności dzisiejszego palenia specyficzne. Palacz wypoczęty, brzuch palacza pęka w szwach, a więc dobrze. Ale przed cygarem duże wyzwanie z dwóch powodów. Pierwszy to negatywne wspomnienia z V Ligero. Drugi to ilość cygar wypalonych przez Święta i z jednym wyjątkiem wielkie z nich zadowolenie:
    Wigilia – Cohiba Esplendidos (do bani), Fuente Hemingway Short Story (5-),
    I dzień Świąt – RyJ SCh (5+), Trinidad Reyes (5), Ashton VSG No1 (brak skali),
    Dzisiaj – CAO Soprano Associate (5+), GH # 1 (5).
    Konkurencja ogromna.

    W tle najnowsza powieść B. Wołoszańskiego „Honor żołnierza”. Lubię.
    Do obmywania kubków smakowych służy prozaiczny Tetley.

    Oliva V Maduro to cygaro o wymiarach 6 x 52.

    Wrapper: Connnecticut Broadleaf
    Binder: Nikaragua
    Filler: Nikaragua – Jalapa Valley

    Cygaro wygląda wyśmienicie. Jest okazałe. Pierścień w serii V jest wyjątkowo gustowny. Zawijacz jest ciemny, pięknie oleisty, ma drobną strukturę żyłek. Konstrukcja cygara jest bez zarzutu. Przed odpaleniem cygaro pachnie dobrym tytoniem i ziarnami kawy. Do otworzenia zatrudniłem V-cut i jak zwykle błąd. Ponawiam ten błąd przy każdym figurado. Musiałem i tak przyciąć obcinarką ze względu na słaby ciąg.

    Pierwsze puffy po odpaleniu przyniosły oczekiwane po wcześniejszym obwąchaniu aromaty ziaren kawy oraz subtelnych smaków drzewnych, odrobiny czekolady, ale takiej bez krzty słodyczy. Cygaro w pierwszej tercji podobnie jak V Ligero – bardzo wytrawne.
    W miarę palenia i przechodzenia w kolejne tercje ta początkowa hiperwytrawność zmniejsza swoje natężenie i dobrze dla tego cygara, bo inaczej spisałbym go na straty.

    W drugiej tercji wytrawność lekko, z pewnością nie definitywnie ustępuje kremowej harmonii smaków kawowych, czekoladowych i drzewnych. Dochodzi bardzo wyraźny pieprz. Mimo, że nie daję mu zbyt długo odpoczywać pozwala sobie na faux pas – gaśnie. Pomimo tego pali się bez żadnych szczególnych zabiegów równo. Popiół średnio zwarty, trzeba uważać.

    Trzecia tercja cygara nie zaskakuje niczym ponad to, co cygaro zaoferowało wcześniej. Może tylko ilość pieprzu wzrasta. Wytrawność broni pola przed nieśmiało pretendującą kremową harmonią.

    Ciekawe, czy doświadczacie czasami tego, co ja w przypadku niektórych cygar. Zapach dymu jest wyśmienity i gdyby tylko wąchać dym to stanowi on z pozoru żelazną rekomendację smaku cygara. Tylko z pozoru, ponieważ dla mnie dym z V Maduro pachnie jak w moich najlepszych cygarach, a V Maduro, mimo, że dużo lepsze od V Ligero, smakuje mi zupełnie przeciętnie, nie zachwyca moich kubków smakowych. Odkładam bez żalu 2 cm przed metą.

    Moc była jak dla mnie na granicy średniej i dużej i nie zmieniała się w ciągu całego palenia.
    Mimo mojego sceptycznego podejścia jestem przekonany, że dla fanów V Ligero cygaro V Maduro będzie strzałem w dziesiątkę.
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	575
Rozmiar:	93.5 KB
ID:	712   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.JPG
Wyświetleń:	544
Rozmiar:	97.1 KB
ID:	713   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.JPG
Wyświetleń:	520
Rozmiar:	84.1 KB
ID:	714   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.JPG
Wyświetleń:	537
Rozmiar:	72.6 KB
ID:	715   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.JPG
Wyświetleń:	523
Rozmiar:	85.0 KB
ID:	716   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.JPG
Wyświetleń:	537
Rozmiar:	89.2 KB
ID:	717  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.JPG
Wyświetleń:	523
Rozmiar:	93.6 KB
ID:	718   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	544
Rozmiar:	43.9 KB
ID:	719   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.jpg
Wyświetleń:	529
Rozmiar:	48.5 KB
ID:	720   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	540
Rozmiar:	61.9 KB
ID:	721  

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Padron Serie 1926 80 Years Maduro
    Przez bles w dziale Nikaragua
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-01-2012, 11:23
  2. Partagas Serie D Especial EL 2010
    Przez bles w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 12:45
  3. Oliva Serie V Liga Especial Lancero
    Przez jasiu1234567890 w dziale Nikaragua
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-12-2009, 20:34
  4. Oliva Connecticut Reserve Robusto
    Przez jasiu1234567890 w dziale Nikaragua
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2009, 00:44
  5. Oliva Serie G Maduro Torpedo
    Przez jasiu1234567890 w dziale Nikaragua
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-06-2009, 12:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów