+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2
1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Co zapalimy w ten świąteczny czas.

  1. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Co zapalimy w ten świąteczny czas.

    Czas Świąt ma dla mnie specyficzny wydźwięk, leniuchowania.
    Leniwie płynące godziny po zakończonej wieczerzy skłaniają do przemyśleń i nadrobienia zaległości.
    Ja w tym roku postarałem się i nadrobiłem część zaległości jeszcze przed świętami, skończyłem spis cygar. Uff
    Teraz nadszedł czas skatalogowania ich .
    Drugą ważną rzeczą dla mnie będzie próba spokojnego wypalenia kilku cygar.
    Wolny czas, można nic nie robić, nigdzie się nie śpieszyć ,to rzadkość w obecnych czasach, nie wykorzystanie go na ciekawe palenie, będzie nosić znamiona ciężkiego grzechu .
    Zastanawiałem się, co zapalić w ten przemiły czas.
    Sięgnąć po znane i wypróbowane cygara, czy może jednak spróbować cygara, których jeszcze nie paliłem, a może spontan?
    Wymyśliłem sobie, że spontanicznie wybiorę markę i merytorycznie postaram się przekonać sam siebie, do dokonanego wyboru .
    Jednym słowem pogodziłem wszystkie trzy teoretyczne możliwości wyboru.
    Nawet nie spodziewałem się, że tak łatwo mi pójdzie .
    Wybrałem markę Juan Lopez .
    Dlaczego akurat tą markę, to dość łatwe do wyjaśnienia, lubię
    Selección No2,nie pamiętam jak smakuje S No1 i jeszcze nie poznałem Maximo Swiss RE trzeba sprawdzić czy to cygaro ma potencjał(Dzięki za sprezentowanie mi tych cygar).
    Lubię porządek i jasne sytuacje,nie trzeba będzie główkować,
    do którego humidora się skierować,oczywiście ma to też inne podłoże, bardziej przyszłościowe .
    Trzeba zaplanować zakupy cygar na przyszły rok, niech to będą plany wcześniej przemyślane i sprecyzowane.
    Ciekawe czy i wy zaplanowaliście swoje świąteczne palenie?
    Czy będzie to coś ekstra czy może sprawdzone już wcześniej cygara czy też spontaniczne sięgnięcie do humidora?

  2. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Wodzisław Śl.
    Posty
    203

    Odp: Co zapalimy w ten świąteczny czas.

    Tak, czas Świąt, to czas leniuchowania i obżarstwa. U mnie wybór świątecznych cygar to spontan nad otwartym humidorem.
    Po wigilijnej kolacji poszło Cohiba Siglo III, nie pamiętam skąd te cygaro znalazło się w moim humidorze, a do porannej kawy wyśmienite Por Larranaga Montecarlos.
    A popołudniu - następny spontan.
    Cum debita reverentia

    entelm

  3. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Odp: Co zapalimy w ten świąteczny czas.

    ja wczoraj miałem palić, ale odpuściłem.Dzisiaj nadrabiam. Trinidad Robusto, mam jeszcze na celowniku Davidoffa Robusto, Monte Sublimes i Partagas D. No4.

    pozdrawiam

  4. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Co zapalimy w ten świąteczny czas.

    skończyłem spis cygar. Uff
    Brawo Jacek!!!

    Wczoraj przed południem jeszcze, spaliłem zwykłe cygaro quorum - jedno z ostatnich z zakupów jeszcze z roku 2007 (to jeszcze nie były święta )
    Wieczorem po wigilii odpuściłem.
    Ale od dziś do niedzieli nie odpuszcze, o nie!!!!
    Właściwie mam plan (szczątkowy). Na dzisiejszy wieczór planuję Fuente Opus X 2005. Jednak nad humidorem - w ostatniech chwili wszystko może sie zdarzyć. Co do planów na kolejne świąteczne dni - sprawa jest całkowicie otwarta i będzie to niespodzianka również dla mnie.

  5. guest Guest

    Odp: Co zapalimy w ten świąteczny czas.

    Ze wszystkich śledzi, karpi, makowców i serników na dzisiejsze śniadanie najbardziej smakowało mi RyJ Short Churchill
    Na spacerze wciągnę Reyesa, a na wieczór planuję Ashtona VSG No1.
    Jutro ...... ?

    EDIT:
    Plan na pierwszy dzień Świąt wykonany w 100%.
    Od rana do wieczora niebo w gębie.

    Jutro:
    1. Aurora Preferidos.
    2. Oliva Serie V Maduro.
    Ostatnio edytowane przez guest ; 25-12-2009 o 20:36 Powód: Dopisek

  6. ex member. Guest

    Odp: Co zapalimy w ten świąteczny czas.

    My, ze szwagrem, mamy honduradkie plany przy aperitif'ie.
    Chcemy, zaraz po obiedzie, pójść w kierunku "hondurasu" ... Z doświadczenia wiem jednak, że skończymy z hdm petit ... na zimowej słocie, bo nas zapewne, w ciągu pięciu minut z domu, z nimi, wypędzą ... - No, żebyśmy nie zepsuli, panującej tu, rodzinno-świątecznej atmosfery. ))


    Wesołych!

    EDIT:
    Nie no, żartuję. Sami sobie pójdziemy, żeby się nie narażać, niepotrzebnie, na pantofel!
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GH.jpg
Wyświetleń:	416
Rozmiar:	60.8 KB
ID:	704  
    Ostatnio edytowane przez ex member. ; 25-12-2009 o 17:12 Powód: dopisek, poprawka

  7. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    315

    Odp: Co zapalimy w ten świąteczny czas.

    Rano Gran Habano Habano #3 Rothschild, teraz Diablo Picante, później się zobaczy... i nawet - o dziwo - rodzina nie protestuje...

    edit:
    a teraz Oliva Grand Maduro
    Ostatnio edytowane przez proforma ; 25-12-2009 o 19:15
    ...życie jest za krótkie, by żyć byle jak...

  8. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Katowice, PL
    Posty
    689

    Odp: Co zapalimy w ten świąteczny czas.

    U mnie wczoraj przepyszny Genios, dzisiaj w południe Macanudo Maduro Diplomat, jutro Magnum 50.
    Ale ja lubię te Święta

    r

  9. Konto usunięte. Guest

    Odp: Co zapalimy w ten świąteczny czas.

    W wigilijny wieczór po kolacji spaliłem Don Diego Aniversario - urodzinowy prezent od Jaśka (dziękuję!). Synek zaordynował sobie Romeo y Julieta Short Churchill - prezent od Blesa. Dziś po południu spotkałem się na drinku z kolegą Andrzejem i zapaliłem La Casta Mestizo Toro - gratis przy zakupach w CiT. Nadspodziewanie dobre cygaro! Co zapalimy z synem dziś wieczorem? Okaże się. Dopiero się sposobimy
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pit-RyJ.jpg
Wyświetleń:	411
Rozmiar:	85.3 KB
ID:	705   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	maro-dondiego.jpg
Wyświetleń:	442
Rozmiar:	86.2 KB
ID:	706  

  10. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Reda
    Posty
    387

    Odp: Co zapalimy w ten świąteczny czas.

    Ja wczoraj dałem ponowną szansę Hoyo Epicure Especial, odwdzięczyło się, nie powiem. Wrapper znów się trochę pokruszył, ale udało mi się dobrnąć aż do poparzenia palca. Bardzo mi smakowało. Dziś za to spłonie Don Alejandro, starczy mi na pewno na cały wieczór... a może i jakąś prezentację zrobię. Cygaro jest na pewno tego warte. Double corona z prawdziwego zdarzenia.

    No i podwójna korona poszła z dymem... Wyśmienite cygaro i w dodatku wyglądało jakby je sam Don Alejandro zwinął. Niestety byłem tak niemiłosiernie obżarty, że trzymała mnie zgaga. Kilka lampek koniaku też trochę się do tego mixa przyczyniło. Zniwelowało to trochę przyjemność z palenia, dodatkowy młyn wokół nie pozwalał mi specjalnie skupić się na zmianach w poszczególnych tercjach.

    o prezentację postaram się następnym razem jak będzie właściwe samopoczucie. Nie odpuszczę...
    Ostatnio edytowane przez Dzik ; 26-12-2009 o 01:51 Powód: apdejt
    Ach te nowe humidory Radka i Rafała...

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Aloha :-) Czas na otwarcie i przywitanie.
    Przez Jacek Uchryń w dziale Regulamin aficionado.pl i inne...
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 03-04-2013, 17:56
  2. Gwiazdki czas nadchodzi.
    Przez Jacek Uchryń w dziale Koncert Życzeń
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-12-2009, 09:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów