+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: "Okazje" cygarowe

  1. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    "Okazje" cygarowe

    Wczoraj otrzymałem list od osoby ,która czyta nasze forum i nie jest zarejestrowana.Jak widać jeśli się tylko chce to można z nami się skontaktować.
    Czytając ten list byłem zadowolony,że ta osoba zamiast ulec magi wspaniałych cen i kupić cygara,postanowiła się poradzić.
    Pomyślałem sobie,że takich czytających może być więcej,a my nie poruszaliśmy tematu okazji z allegro, my znamy temat,ale widać,że innych mniej odważnych też trzeba uświadomić.

    Oto fragment listu:
    ...jestem początkującym amatorem cygar.
    Na forum swego czasu był poruszany temat oficjalnych cen cygar na Kubie (lista Mike'a).
    Porównałem je z ofertami na Allegro od turystów wracających z Kuby. W większości przypadków ceny są 3 razy niższe niż ceny na Kubie (np. pudełko Esplendidos kosztuje ok 550-700 pln czyli 200$-250$)). Bardzo proszę o odpowiedź czy to możliwe aby te cygara były oryginalne. Zazwyczaj potrafię odróżnić "na oko" słabą podróbkę od oryginału ale w wielu przypadkach mam wątpliwości. Ceny wydają się super atrakcyjne, wręcz niewiarygodne. Przesyłam parę linków i jeszcze raz bardzo proszę o Pana opinię.


    http://www.allegro.pl/item826792217_...os_z_kuby.html
    http://www.allegro.pl/item842047413_...e_robione.html

    moja odpowiedź:

    ...Przy zakupach cygar na allegro obowiązuje zasada logiki,jednym słowem mam to za co zapłaciłem i nic ponadto.
    Na oko można odróżnić źle zrobione cygara a nie czy są autentyczne.
    Gdyby dostał pan prawidłowo przygotowane pudełko z dobrze wykonanymi podróbkami nie ma szans aby je rozpoznać na oko,
    dopiero zapalenie tego cygara dałoby szanse na konfrontację.
    Cygara prawdopodobnie są zakupione u przypadkowych sprzedawców z szarej strefy ,jest tego bardzo dużo na Kubie i nie ma się czemu dziwić jeśli dobry torcedore zarabia 12-16$ na miesiąc.
    Taką kwotę zarobi w 1dzień pracując w szarej strefie,zarobek duży tak jak i ryzyko.
    Proszę nie wierzyć,że te cygara są wyniesione z fabryk to się nie zdarza,a jeśli już, to nie po to, aby sprzedać to na ulicy za 70-100$ zbyt duże ryzyko.
    Mamy do czynienia z cygarami zrobionymi z tytoniu kubańskiego,one muszą pachnieć dla zachęty klienta,lecz to co intensywnie pachnie ,niekoniecznie dobrze smakuje
    Tytoń ten nie ma nic wspólnego z jakością potrójnie fermentowanego tytoniu używanego do produkcji cygar Cohiba.
    Jedyne co je upodabnia to pierścień,często i tak źle wykonany.
    Jeżeli jest pan początkującym amatorem cygar,proszę nie kupować tych cygar, jedyne co mogą to zniechęcą pana do dalszej przygody z cygarami.

    Parę osób miało doświadczenia z tego typu cygarami, dlatego proponuję przypomnijcie jak to wyglądało u was.

  2. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    288

    Odp: "Okazje" cygarowe

    Oj ja Z Winstonem rozprawiliśmy się dość brutalnie z pewnym lewym Esplendidosem. Wyglądał nieżle ale w smaku koszmar. Cygaro było od Rafała z zaznaczeniem że to lewizna. Smak tragiczny jakis nie wiem gazowy fuj. Jak znajdę gdzieś jeaszcze zdjęcia to wkleję

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Nie "W czym ?" ale "Jak ?"
    Przez MADMAX w dziale Humidor
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 19:37
  2. ROSALONES I JDN Serie "B" Fuerte już w Polsce
    Przez Don Lecho w dziale O cygarach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 19:06
  3. Wakacyjno-urlopowe "eventy" cygarowe
    Przez rafhof w dziale Nie tylko cygarami człowiek żyje ...
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 18:39
  4. Cygarowe "spontany"
    Przez Don Lecho w dziale Spotkania Aficionados
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-03-2010, 14:20
  5. Inspiracje "około" cygarowe
    Przez rafhof w dziale O cygarach
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-11-2009, 20:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów