+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2
1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Flor de Cano

  1. exmember Guest

    Flor de Cano

    Znalazłem taki link. Jest tu parę ciekawych informacji i zdjęć dotyczących starej marki Flor de Cano.
    http://laflordecano.com/iindex.html

  2. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Flor de Cano

    Jerzy,bardzo fajnie się to czytało .
    Dzięki za linka.
    Ciekawe jak skład załogi ,przekładał się na jakość tych cygar.Widać tam sporo starszych i zapewne doświadczonych pracowników.
    Myślę,mam nadzieję,że dożyjemy prawdziwego upadku komunizmu na Kubie,ciekawe jak potoczą się dalsze losy rodzin z przemysłu cygarowego,które musiały opuścić Kubę.
    Znamienne są tu słowa młodego Padilli,który powiedział w jednej z rozmów
    "Mam nadzieję,że za pięć lat będę tworzył cygara na Kubie"
    Czego mu serdecznie życzę.

  3. exmember Guest

    Odp: Flor de Cano

    Myślę, że tamta załoga robiła naprawdę doskonałe cygara. Nic nie zastąpi doświadczenia. Łza się w oku kręci na widok tych formatów, które wyrabiano kiedyś.Obecnie to cygaro jest mało eleganckie, wygląd i budowa nie są zachwycające. Mnie jednak ono smakuje, palę głównie FdC Selectos. Jest to cygaro - mimo wyglądu - mocno kubańskie. Pozornie szorstkie, mało kremowe, ma jednak swój smak, który zdaje się być ukryty i własnie za to, za takie " łapanie" tego nikłego, ale specyficznego posmaku lubię to cygaro.
    Upadek komunizmu na Kubie to renesans cygar, tak to widzę. Wobraźmy sobie tylko sytuację, w której doskonały kubański tytoń znajduje się pod opieką ludzi, którym zależy na jakości.

  4. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    315

    Odp: Flor de Cano

    Cytat Zamieszczone przez User Zobacz posta
    Upadek komunizmu na Kubie to renesans cygar, tak to widzę. Wobraźmy sobie tylko sytuację, w której doskonały kubański tytoń znajduje się pod opieką ludzi, którym zależy na jakości.
    ...i wyobraźmy sobie jakość cygar dostępnych dla nas i ceny jakie osiągną gdy otworzy się rynek amerykański... :p
    ...życie jest za krótkie, by żyć byle jak...

  5. exmember Guest

    Odp: Flor de Cano

    Macieju, tego nie umiem sobie wyobrazić

  6. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    288

    Odp: Flor de Cano

    Ale za to moze jakość wykonania cygar kubańskich się poprawi.
    Fakt ceny by poszybowały ale za to inne marki możeby staniały. A co z niekubańskimi odpowiednikami kubańskich cygar?

  7. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    315

    Odp: Flor de Cano

    Cytat Zamieszczone przez klepitko Zobacz posta
    Ale za to moze jakość wykonania cygar kubańskich się poprawi...
    no właśnie nie sądzę, skąd wezmą tylu nowych zwijaczy? więc albo jakość poleci na łeb na szyję, albo na rynki nieameryklańskie będą pakowali cygara zwijane porzez uczniów... oby się tak nie stało...
    ...życie jest za krótkie, by żyć byle jak...

  8. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Flor de Cano

    Rynek amerykański,wcale tak się nie spieszy do cygar kubańskich.
    Co innego konsumenci,ale wcale to tak źle nie powinno wyglądać dla innych "starych"rynków.
    W Stanach musiało by nagle zabraknąć wielu ,bardzo wielu cygar,aby Kubańczycy mieli łatwo.
    Jeśli nawet komunizm upadnie to Cubatabaco i Habanos pozostaną i to w rękach nowych demokratycznych rządów.
    To nie będzie łatwy proces.W tym temacie będzie jeszcze wiele zawirowań.
    One zreszta już się zaczynają.
    Davidoff nie na darmo przyłączył do siebie Camacho.Rodzina Eiroa wcale nie jest ważnym graczem na rynku amerykańskim, ale może być kiedy odzyska swoje połacie ziemskie na Kubie.
    Podobna sytuacja jest z rodziną Torano,siedem wielkich farm w samym sercu Pinar del Rio to nie w kij dmuchał i C.A.O chciałoby nie przespać możliwości przytulenia się do tego kawała Kuby.
    Gra o dobre kawałki tortu już trwa.
    Cytat Zamieszczone przez klepitko Zobacz posta
    A co z niekubańskimi odpowiednikami kubańskich cygar?
    Dziś nikt nie ma odpowiedzi na to pytanie.
    To temat ciągnący się od ponad 11 lat w różnych sądach całego świata.
    Bardzo zawiły i skomplikowany proces.
    Z dużym prawdopodobieństwem ,przez te właśnie procesy Embargo nie zostało zdjęte,lobbyści amerykańscy nie próżnują w dbałości o interesy rodzimych firm.
    Dlaczego wiele marek takich jak Padron,Perdomo,Garcia,Fuente,Drew Estate mają siedziby w stanach?
    Będąc tu pomagają w skutecznym blokowaniu przemian, to bardzo twarda i brudna gra o przetrwanie.
    Nikt im nie zagwarantuje możliwości wprowadzenia do Kuby ,swoich zbiorów z poszczególnych plantacji w krajach w których dziś działają.
    Z jednorocznego tytoniu to wiele nie stworzą.
    Tak jak pisałem wcześniej ,jeśli nawet doczekamy upadku komuny na Kubie to proces przemian w przemyśle tytoniowym nie będzie szybki i łatwy.
    Ostatnio edytowane przez Jacek Uchryń ; 13-02-2009 o 14:21

  9. exmember Guest

    Odp: Flor de Cano

    Sądzę, że ceny cygar niekubańskich nie spadną, ponieważ- zwłaszcza klasa wyższa- jest na tyle pracochłonna, że musi kosztować. Zresztą jakość cygar niekubańskich jest tu wszystkim znana, myślę, że na Kubie długo jeszcze nie osiągną tego poziomu. Poza tym... Cygara niekubańskie mają swój urok, swoja jakość, swój smak... Oczywiście, żeby trafić na " swoje " cygara trzeba próbowac, ale za to jakie olśnienia czekają. Dla mnie Camacho Corojo czy Coyolar- to było jak iluminacja. Mnie z niekubańskich one właśnie najbardziej smakują, zresztą cygar niekubańskich jest takie mnóstwo... No i to cieszy, bo można próbować, próbować, próbować.

  10. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Flor de Cano

    Short Churchill dziś to dość popularne cygaro w barwach R&J
    Mało kto pamięta ,że to cygaro było szlagierowym produktem marki La Flor de Cano-zakończono produkcję 1992r .

    Ciekawostka
    To cygaro było ocenione przez Cigar Aficionado w premierowym ich numerze
    i zdobyło 96pkt i takie cygaro przestało istnieć dziwna decyzja.

    a tu co o tym cygarze napisano

    This real insider's cigar.Regardless of their size Flor de Canos seem to always need a year or two of box age to come into their own,and when they are right,they are great.This a classy smoke with fine spicy aromas and flavor.A dream to smoke.-


    96pkt-tyle samo punktów,w tym samym numerze CA, uzyskało dwukrotnie droższa Cohiba Robusto cena prawie 10 funtów,przy zaledwie 5,20-jak widać nie było miejsca dla dwóch wspaniałych cygar-szkoda.
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Flor de Cano.jpg
Wyświetleń:	546
Rozmiar:	6.8 KB
ID:	21  

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 16:59
  2. Quintero i Flor de Cano.
    Przez Jacek Uchryń w dziale O cygarach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 22:59
  3. Dona Flor Robusto
    Przez dymek w dziale Brazylia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 19:51
  4. La Flor Dominicana Salomones
    Przez bles w dziale Dominikana
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 02:32
  5. La Flor Dominicana Air Bender
    Przez bles w dziale Dominikana
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 13:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów