+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Padilla Miami Robusto

  1. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Padilla Miami 8&11 Robusto



    Gdy sięgałem po to cygaro nie byłem przekonany co do wyboru, chciałem zapalić coś nowego, między palcami jeszcze błąkał się My Father i Casa Magna.
    Finalnie degustacje uważam za bardzo przyjemne doświadczenie. Na początek garść suchych faktów.

    Strength: Full
    Wrapper: Cuban Corojo seed
    FIller & Binder: Criollo & Corojo grown in Nicaragua
    Size 5 x 50

    Cygaro pachnie bardzo delikatnie. Zapach i aromat cygara sugeruje, delikatne, niezajmujące palenie. W istocie takie ono było. Pokrywał gładka, równa bez żyłek. Palony egzemplarz jest zwinięty ciasno, bez miękkich miejsc. Technicznie nie ma się do czego przyczepić

    No to zaczynam. W ruch idzie wyrzynarka, później zapalniczka. Od pierwszych pociągnięć zatapiam się w aksamitnym, delikatnym dymie, którego cygaro produkuje nie małe ilości, ale jest on bardzo przyjazny dla nie-aficionados. Popiół, zwarty, może niezbyt ładny, dobrze się trzyma. Linia żaru czasem uciekała na bok, ale tragedii nie było. Jedyny mankament cygara jest taki, że nie lubi gdy o nim zapomnieć....



    Od samego początku bukiet jaki cygaro mi serwuje jest bardzo ciekawy, z jednej strony delikatne nienarzucające się nuty migdałów, orzecha włoskiego, z drugiej strony, mocne i krzepkie niuanse tytoniowe. Smaki zasadniczo nie zmieniają się. Do końca 2 tercji narastają, stają się coraz głębsze by osiągnąć swoje apogeum i stopniowo spłaszczać się w 3 tercji. Moc jest dokładnym odzwierciedleniem tego co odczuło podniebienie - narasta stopniowo, osiąga szczytowy punkt i później łagodnie opada.



    Reasumując. Cygaro bardzo dobre, dało mi przyjemną chwilę relaksu. Ostatnio coraz bardziej cenie w cygarach powtarzalność, stabilność i swego rodzaju przewidywalność.

    Chętnie przygarnę jeszcze kilka egzemplarzy jeśli ktoś posiada a nie lubi

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez jasiu1234567890 ; 01-12-2009 o 01:46 Powód: mały błąd w tytule

  2. Konto usunięte. Guest

    Odp: Padilla Miami Robusto

    Ja pierniczę, ale prezentacja Za każdym razem jestem pod wrażeniem jak Jasiu pokazuje i opisuje palone przez siebie cygara. Ciekawi mnie jak się robi takie zdjęcia i montuje w taką mozaikę? Jaki program do tego jest potrzebny? Jaki fotoaparat? Pozdrawiam

  3. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Odp: Padilla Miami Robusto

    hahaha co do aparatu to zwykła cyfrówka... nie znam się...
    jeśli chodzi o program to w zasadzie IrfanView i MS Paint.... również bardzo profesjonalnie. haha.
    Podejrzałem taki patent na prezentacje cygar na jednym z amerykańskich for cygarowych.
    Cieszę się Marku że się podoba i że komuś chce się to jeszcze czytać

    pozdrawiam

  4. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    239

    Odp: Padilla Miami Robusto

    no no...

    nie tylko Mraku..

    mi się tez podoba..i wyraziłem to jakieś min. naście (Twych Jasiu;-) cygar temu..pamiętasz..?;-)

    wybaczcie ale muszę się przyznac...ja Wam nie wierzę...;-0
    recki traktuję czysto...: inkilinacyjnie...!;-)
    albo mnie "zaryra" do zapalenia albo i nie... wcześniej czy później...
    ale jakie smaki i jakie moce i jakie treści...i jakie etc... to mi juz tak sobie...czytam dla formy... a nie dla treści...sorrrrryyyy..!;-) ale jak to mówia kobiety: badź szczery a nie porządny!! (i nie chodzi tu o konotacje do słowa : porządanie!;-)

    moje opinie do recek zawierają się w kryteriach (uproszczonych):
    -paliłem: ok/no
    -nie paliłem: chce zapalić w najblizszym: dzień, tydzień, rok. jak katoś poczętsuje...trudno...;-)

    co nie zmienia faktu, że jasiek "produkuje" świetne optyczne reki i daje mową sugestywne bodźce..i o to chodzi!!!

    hej
    Rafał

  5. guest Guest

    Odp: Padilla Miami Robusto

    No to jak tak to ja krótko: cygaro jest OK, a nawet bardzo OK.
    Wypaliłem ich już z 10 szt. i coraz lepsze.

    Dla ścisłości pełna nazwa: Padilla Miami 8&11 Robusto.

    Wyprodukowane w USA w Miami przy !!!! 8th Street and 11th Avenue - stąd nazwa.

    Tutaj medal:
    http://www.cigaraficionado.com/Cigar...005_13,00.html

  6. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Padilla Miami Robusto

    Cytat Zamieszczone przez rafhof Zobacz posta
    no no...
    wybaczcie ale muszę się przyznac...ja Wam nie wierzę...;-0
    recki traktuję czysto...: inkilinacyjnie...!;-)
    albo mnie "zaryra" do zapalenia albo i nie... wcześniej czy później...
    ale jakie smaki i jakie moce i jakie treści...i jakie etc... to mi juz tak sobie...czytam dla formy... a nie dla treści...sorrrrryyyy..!;-)....

    moje opinie do recek zawierają się w kryteriach (uproszczonych):
    -paliłem: ok/no
    -nie paliłem: chce zapalić w najblizszym: dzień, tydzień, rok. jak katoś poczętsuje...trudno...;-)

    co nie zmienia faktu, że jasiek "produkuje" świetne optyczne reki i daje mową sugestywne bodźce..i o to chodzi!!!

    hej

    Bardzo ciekawe zwierzenie,dlatego z jeszcze większą ciekawością niecierpliwością czekam na obiecaną przez ciebie recke ciekawe...

    Co do cygar Padilli są godne polecenia,może nie wszystkie się udały,ale warto spróbować.
    Miami 8&11 w tej formie już się go nie produkuje, dostało zupełnie nowe wzornictwo i nową lokacje produkcji.
    Cygaro opisane przez Jaśka a dostarczone kuluarami forumowymi przez Blesa stworzył Jose Pepin Garcia/już tego nie czyni.
    Nowsza wersja jest ponoć nie gorsza od starszej,blend stworzył samodzielnie Ernesto Padilla i jest ponoć bardziej trendy.

    Jasiek, recka treściwa.
    Tak trzymaj.
    Czytam wciąż i nieustająco,nie wiem jak inni ale można podejrzewać ,że twoje obawy są słuszne niestety,(dwa pytania zero odpowiedzi)to już nie dotyczy twojego tematu.

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Padilla Miami Toro
    Przez bles w dziale Prezentacje cygar
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 17:36
  2. Padilla Miami 8 & 11 Robusto
    Przez bles w dziale Prezentacje cygar
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 17:34
  3. Padilla Artisan Habano
    Przez jasiu1234567890 w dziale Nikaragua
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-12-2010, 01:19
  4. Padilla Series '68.
    Przez Jacek Uchryń w dziale Honduras
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-09-2010, 17:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów