+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Sancho Panza Double Maduro Quixote

  1. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Sancho Panza Double Maduro Quixote



    Ostatni, palę bardzo mało, głównie na naszych trójmiejskich spotkaniach, głównie z braku czasu, lub nastroju do palenia. Dzisiaj i jedno i drugie dopisało. Wzięło mnie na coś niedużego, o delikatnych nutach i niedużej mocy.
    Sancho Panza Double Maduro. Cygaro rodem z Hondurasu, prasowane, o pięknej oleistej pokrywie. Zdecydowanie spełnia wszystkie kryteria. 4,5' przyjemności.
    Wkładka to mieszanka tytoni honduraskich, nikaraguańskich i dominikańskich.
    owijacz i binder to bardzo ciemny Connecicut.



    Zapach przed odpalenie bardzo przyjemny - delikatny. Wyraźnie czuć rodzynki i kawę. Cygaro otwarte dziurkaczem zapewniło idealny ciąg.

    Odpalamy. W tym momencie zaczyna się uczta. Cygaro już pierwszych pociągnięć produkuje spore ilości błękitnego, jedwabnego dymu. Od początku do głosu dochodzą nuty kakao kawy i dobrego tytoniu.Super Popiół trzyma się dość dobrze, jednak gdy spada na popielnicę bardzo się kruszy. Po około 20 minutach palenia wchodzimy w 2 tercję główne nuty smakowe nie ustępują - wręcz przybierają na sile. Pod koniec drugiej tercji ujawnia się uśpiony do tej pory aromat torfu. Wiedzie on prym w 3 tercji, która zbliża się nieuchronnie. Tutaj już cygaro pokazuje pokazuje swój nikaraguańsko - honduraski pazurek. Serwuje nam głównie mocne niuanse torfu i mocnego tytoniu i delikatnych migdałów. Nie palę do poparzenia palców, bo czuję że wszystko co dobre już mam za sobą. Jestem usatysfakcjonowany.



    Bardzo dobre cygaro. Moc odebrałem jako średnią z delikatnie mocniejszą końcówka. Smakowo beż żadnych nieprzyjemnych niespodzianek. Bardzo dobra propozycja na wolne, leniwe popołudnie. Smaki nie są płaskie, nie narzucają się zbyt długim finiszem. Bles73 w innym dziale porównał je do Cohiby Maduro.... to bardzo duży zaszczyt dla cygara z Kuby.



    Ceny cygara nie będę podawał. Dociekliwi na pewno znajdą ją sobie w necie i pewnie zrobią tak:

    pozdrawiam serdecznie

  2. guest Guest

    Odp: Sancho Panza Double Maduro Quixote

    Wspaniałe cygaro. W tym, co napisał Jasiu nic dodać, nic ująć ... tylko uściślić, że gdzieś tam napisałem, że "smakowało lepiej niż jakieś tam nędzne Magicos wylegujące się u mnie od 8 miesięcy". A więc nie zaszczyt. Niech się wyleguje, może w następnej dekadzie do pięt dorośnie temu, co palił Jasiu.

  3. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Odp: Sancho Panza Double Maduro Quixote

    zapomniałem o jednej dla mnie bardzo ważnej rzeczy, która wiąże się z tym cygarem... Dzięki Jacku za całe pudło

  4. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Sancho Panza Double Maduro Quixote

    Na zdrowie.
    Widać,że słuszny był to wybór.
    ale nie przesadzajcie z tą wielkością tych cygar
    Dużo odwagi w tym porównaniu,troszkę chyba na wyrost.
    Klienci famousa oceniają to cygaro średnio z całej linii i coś w tym musi być
    Dobre średniej jakości cygara,za słuszną cenę 43$ za 20szt tyle są warte choć producent chciałby więcej aby kosztowały 85$ tylko ,kto by je kupił wtedy?

  5. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Odp: Sancho Panza Double Maduro Quixote

    w porównaniu oczywiście też brałem pod uwagę cenę cygar....
    pozdrawiam

  6. guest Guest

    Odp: Sancho Panza Double Maduro Quixote

    Właśnie kończę ostatnią ze sztuk z wymiany z Jasiem. Jest tak dobre, tak smaczne, tak śliczne, że na 1000% Monika Belucci przy nim to pikuś, a tym bardziej jakieś inne Cohiby Maduro .... Co ja p........... Jest dobre.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Uchryń Zobacz posta
    Klienci famousa oceniają to cygaro średnio z całej linii i coś w tym musi być
    Jakbyśmy na co dzień jedli McDonalda, a nie wykwitne bigosy, schabowe i mizerię to pewnie też byśmy mieli takie kubki smakowe. Przy naszym menu, na tej szerokości geograficznej to jest debeściak.

    Cytat Zamieszczone przez Koneser Zobacz posta
    Witam, może koledzy podpowiedzą jak nabyć choć pudełko tych cygar, by doszło na adres w Polsce?
    I jest. I wysyłają do RP. Cena $51,95 za pudło.
    www.tampahumidor.com
    Kto organizuje, koordynuje?
    Ja muszę trochę odpocząć
    Jakby się znalazł ochotnik to ja chętnie 1 pudło SP przytulę i z kimś chętnie rozbiorę dodatkowo pudło Joya de Nicaragua Antano - np. Gran Perfecto, a jak

  7. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Sancho Panza Double Maduro Quixote

    Cytat Zamieszczone przez bles73 Zobacz posta
    I jest. I wysyłają do RP. Cena $51,95 za pudło.
    www.tampahumidor.com
    Kto organizuje, koordynuje?
    Ja muszę trochę odpocząć
    Jakby się znalazł ochotnik to ja chętnie 1 pudło SP przytulę i z kimś chętnie rozbiorę dodatkowo pudło Joya de Nicaragua Antano - np. Gran Perfecto, a jak
    Dalszy ciąg tego wątku znajduje się w dziale gdzie kupić.

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Sancho Panza
    Przez Jacek Uchryń w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 17:35
  2. La Flor Dominicana Double Ligero DL-452 Maduro.
    Przez Jacek Uchryń w dziale O cygarach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 14:54
  3. Gdzie kupić Sancho Panza DM i .....
    Przez ex member. w dziale Gdzie kupić ?
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 00:50
  4. Sancho Panza Belicoso
    Przez Dzik w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-12-2009, 20:13
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-12-2009, 17:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów