+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 10
PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 92

Wątek: Da Capo i gęsi

  1. guest Guest

    Odp: Da Capo i gęsi

    Cytat Zamieszczone przez rafhof Zobacz posta
    a my się z Radkiem zastanawiamy czy w ten piątek po "gąsce" w takim gronie nie walnąć: Esplendidosa lub Monte Sublimesa....

    ehhh...taki trudny wybór...co tu robić...?może kto pomoże!!!??;-)
    A pewnie, że pomoże W takim towarzystwie i po gęsi to będzie najbardziej odpowiednie:
    http://www.topcubans.com/cuban-cigar...of-15),772.htm

  2. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Reda
    Posty
    387

    Odp: Da Capo i gęsi

    Nie chcę przedłużać oczekiwania i wahania. Powiem po krótce jaka jest sytuacja. Bruno ciągle nie jest w 100 % pewny swojego wyjazdu na FOSCA, ale jako że trzeba dokonać rezerwacji itd. to wpisuję nas trzech Pomorzan na listę, na moją odpowiedzialność. Jeśli tak się zdarzy, że Mariuszowi się sprawy pokomplikują i nie będzie mógł dojechać to najwyżej pokryję koszt jednego dodatkowego, z góry zamówionego dania i tyle... 50 zł to nie fortuna. Najwyżej będę tylko ja z Kacprem.
    Mam nadzieję, że poniższa lista nie jest jeszcze zamknięta (:
    1. User + Kasia
    3. Bles73
    4. radeqm + Sylwia
    6. Maro
    7. Klepitko
    8. Winston
    9. AdamCohiba z Żoną
    11. entelm
    12. rafhof
    13. Bruno
    14. Kacper
    15. Dzik

    A co do wyboru poobiedniego palenia... wydaje mi się, że coś specjalnego na tą okazję jest stosowne jak proponuje Rafał, ja np myśłałem o VR Don Alejandro, ale myślę że niech o doborze cygara każdy zadecyduje osobiście według własnych potrzeb i wyobrażeń. Treściwa Kuba po takim jadle moim zdaniem pasuje idealnie.

  3. exmember Guest

    Odp: Da Capo i gęsi

    W Da Capo już wszystko załatwione, zaliczkę zapłaciłem, mamy rezerwację od 16.00 do północy, gdybyśmy nie zdążyli się najeść , to oczywiście można przedłużyć
    Jest tak:
    1. Zamówione 10 porcji gęsi ( wjadą na stół jak tylko się zjawimy, nie podjadać nic przed, bo to są konkretne porcje)
    2. Ja stawiam śliwowicę do gęsi i coś do cygara ( oczekuję na odpowiedź od Radka, z którym konsultuję gatunek napoju)
    3. Inne napoje ( woda, herbata, kawa itp.) każdy zamawia sobie wedle uznania. Również wszystko z karty, na co kto tam będzie miał ochotę. Dziczyzny od 11 listopada już nie będzie, bo wchodzą Vanoczni ryby, ale karta dań jest bogata, zawiedziony nikt nie będzie,
    No to Panowie do zobaczenia na Śląsku Cieszyńskim ( Brenna to też Ślask Cieszyński)

  4. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Wodzisław Śl.
    Posty
    203

    Odp: Da Capo i gęsi

    To, żeby była parzysta liczba biesiadników.

    1. User + Kasia
    3. Bles73
    4. radeqm + Sylwia
    6. Maro
    7. Klepitko
    8. Winston
    9. AdamCohiba z Żoną
    11. entelm z Żonką
    13. rafhof
    14. Bruno
    15. Kacper
    16. Dzik
    Cum debita reverentia

    entelm

  5. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    239

    Odp: Da Capo i gęsi

    pięnie załatwione!!!

    ale będzie jazdeczka!! tylko nei wiem czy te 10 porcji gąski wystarczy....?bo sę nam ładnie parzysto zrobiło!! choć nie każdy z Para będzie!!;-)

    ja anonsuję kolejny "około FOSCA'owy" temat - a mianowicie pierwszy "dy morning after" czyli sobota rano....;-)

    ja proponuję (i na 99% się wybieram) w sobotnie przedpołudnie wyjazd do miejscowości o nazwie Komorni Lhotka (tak się chyba pisze..?;-) oddalonej o jakieś 15km od Cieszyna - czyli ok.35km od Hawany - tej "brenieńskiej" oczywiście!!;_)
    byłem już tam wielokrotnie w celu: sauna i ew. masowanie.
    specyfika tamtego miejsca polega na tym, iż jest to sauna w stylu total "ancient"!!! czyli na prawdę spore pomieszczenie - spokojnie zmieści się ze 30 chłopa a grzanie jest z pieca na drewno - tylko grzeją owocowym! piękny zapach w środku (drewna..;-), temp. max do 60 stop. Cel. można dość długo posiedzieć, pogadać - nie parzy!!;-) następnie schłodzenie po grzaniu jest na zewnątrz. gdzie jest kilka legowisk oraz basenikk z - UWAGA dla czytelników o słabych nerwach;-) - wodą ze strumienia płynącego opodal! na miejscu dostępne prawdziwe brzozowe witki..
    wejście - z nielimitowanym czasem! - kosztuje grosze (jak ostatnio byłem to chyba 80,-Koron było..;-). można spędzić tam spokojnie ok 1,5h lub dłużej w sekwencjach grzania/chłodzenie - jest na prawdę suuuuper!! następnie można udac się "na górę" gdzie są leżanki i można spokojnie pokimać sobie albo zwyczjanie poleżec obok komina z tej sauny w temp ok 35-40 stop. Cel. - na przykład w oczekiwaniu na masaż tam na miejscu serwowany - też w groszowcyh kwotach! następnie jest tam mały bar gastronomiczny w którym specjalnością zakłądu jest chleb z kminkiem z białym serem posypany białą rzepą - a do tego 0,5l maślanki. wszystko swojskie...za grosze..i pyyyyycha!!
    jako rekonwalescencja i przygotówka po i przed kolejnymi bojami - pooolecam zdecydowanie!!

    Panie mile widziane - aczkolwiek sauna jest (nie)stety niekoedukacyjna!!;_) Panie mają dokładnie takie same możliwości - ale totalnie oddzielnie!! (wiem to od żony!!;-) piec stoi "w ścianie" dzilącej częśc mesko/damską i szatnie oddzielne..i odrębny basenik "za płotem" męskim;-)
    w saunie obowiązuje absolutny strój Adama - żadnych ręczników, slipek etc... można mieć ze sobą jedynie szczotkę ryżową do scierania naskórka - peeling (petting;-) - jakoś tak!!;-)
    wszystko tam jest stare..z innej epoki - ale jest czysto. byłem tam wielokrotnie i żadnych "pieczarek" na sobie nie stwierdziłem;-) dermatolog tez nie!! trzeba mieć trochę odwagi żeby się tam wybrać, a potem żeby wejśc do basenu z wodą -ale jest na prawdę super - jak dla mnie!!
    nie trzeba rezerwować, nie obowiązuje żadna lista - ja po prostu daję cynk o pewnej (uważam w dzisiejszych czasach - bardzo rzadkiej już...) atrakcji i możliwości!!

    uważam, ze sobota będzie lepsza od niedzieli z uwagi na przewidywalnośc scenariusza imprezy piatkowej;-) a ewentualnie w niedzielę można poprawić w saunie!!

    pozdrawiam serdecznie
    Rafał

  6. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Wodzisław Śl.
    Posty
    203

    Odp: Da Capo i gęsi

    Cum debita reverentia

    entelm

  7. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    239

    Odp: Da Capo i gęsi

    Cytat Zamieszczone przez entelm Zobacz posta
    o taaakk..to to...!to jest to!!!;-)

    ciekawe co?!?!!?;-)

    hej
    Rafał

  8. exmember Guest

    Odp: Da Capo i gęsi

    Jest zamówione 10 porcji. Jeżeli każdy chce, to mogę zwiększyć zamówienie, ale... To są naprawdę duże porcje i lepiej brać drugie nakrycie i od razu dzielić niż potem zostawiać, To z mojego doświadczenia..... A z karty można brać co się chce, maja doskonałe mięsa, ryby itp. To pytanie zasadnicze- ile ostatecznie tych gęsi zamówić???
    Ostatnio edytowane przez exmember ; 05-11-2009 o 18:42 Powód: poprawka

  9. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Wodzisław Śl.
    Posty
    203

    Odp: Da Capo i gęsi

    Jerzy, możesz jakoś zobrazować wielkość porcji, sąsiad ma zwierzę typu gęś i to bydle jest większe od mojego psa.
    Cum debita reverentia

    entelm

  10. guest Guest

    Odp: Da Capo i gęsi

    Może to, co ma sąsiad to nie gęś, bo gęś to nie bydle. Jeśli ta gęś ma rogi i daje mleko to może być większa od Twojego psa. A jakiego masz psa?

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów