+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4
1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Symbol forum.

  1. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Symbol forum.

    Jakiś czas temu zrodziło się życzenie/ pomysł aby podjąć próbę stworzenia symbolu forum.
    Piszę symbolu bo logo bardziej kojarzy mi się z marką ,firmą niż z forum internetowym.

    Pomysł rodził się chronologicznie
    od skromnego szkicu który narysowałem,były tez inne ale zaginęły
    szkic.


    Następnie szkic jakby poleciał do kosza i powstawały kolejne projekty tworzone ręką Leszka.
    Niestety wciąż czegoś albo brakowało lub było za dużo.
    Pokazuje je wszystkie,aby uwiecznić pracę Leszka i podziękować mu za trud jaki włożył oraz to ,że wytrzymywał moje kolejne wskazówki.
    W sumie to traciłem nadzieję,że uda się wykonać coś co będzie można wam pokazać.
    Myślę jednak,ze ostatni projekt nie ma czego się wstydzić i jest do zaakceptowania,a może się mylę?

    Po kolei.




    Końcowy i ostateczny projekt,który najbardziej przemawia do mnie to



    Wasze opinie,są...?

  2. Konto usunięte. Guest

    Odp: Symbol forum.

    Odważę się nie zgodzić z Tobą Jacku, gdyż mi najbardziej podoba się projekt, którego wizerunek załączam poniżej. O gustach ponoć się nie dyskutuje, ale akurat w tym przypadku - poprosiłeś nas przecież o opinie - spróbuję przekonać do swojego wyboru.
    Otóż sądzę, że największą zaletą wskazanego przeze mnie projektu jest subtelność, której brakuje pozostałym. Jeśli to co próbujemy stworzyć ma być symbolem, to nie musi to być dosłowne w tym sensie, że mają być widoczne cygara i polska flaga.
    Projekt, który podoba mi się najbardziej właśnie unika dosłowności. Dla miłośników cygar liście tytoniu to wystarczająco rozpoznawalny, a przy tym jakże piękny graficznie symbol ich pasji. Litery to też symbole, więc PL wystarczy, by podkreślić, że to polskie forum.
    Angielskie słowa CIGAR PASSION CONNECTING PEOPLE nie rażą, a wręcz podkreślają, że nie jesteśmy jakimś zaściankowym forum, ale gronem osób otwartych na ludzi z innych krajów, co w dobie internetu, w czasach gdy świat stał się globalną wioską, jest rzeczą zupełnie naturalną.
    Mam jeszcze jeden argument za wskazanym przeze mnie projektem. Przypomina on swym kształtem wysmakowany, zwarty graficznie, utrzymany w idealnej kolorystycznie tonacji cygarowy pierścień, a nie pospolity pin czy naklejkę. Z takiego symbolu naszego forum byłbym dumny i chętnie się nim chwalił. Tyle moich uwag. Czekam na opinię innych. Pozdrawiam Maro
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	logoafx.jpg
Wyświetleń:	590
Rozmiar:	8.1 KB
ID:	416  
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte. ; 27-10-2009 o 13:06

  3. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Symbol forum.

    I bardzo dobrze,masz pełne prawo aby się ze mną nie zgadzać.
    Nie jest moim zamiarem odbierać Ci tego prawa,po to są fora aby wymieniać się opiniami.
    Doprawdy ja nie gryzę,przeciwnie jestem ostatnio aż nadto łagodny.
    Symbole są podane wszystkie,też po to właśnie,aby nic nie było narzucone od górnie.
    Twoja opinia jest jak najbardziej klarowna,szanuję ją.
    Jest przekonywująca mnie do zmiany spojrzenia na twoją propozycję.
    Im więcej opinii, tym możliwe,że łatwiejszy będzie wybór,to co do mnie przemawia nie jest z góry założeniem,że ma być naszym symbolem.

    Ciekaw bardzo jestem kolejnych propozycji i opinii.

  4. guest Guest

    Odp: Symbol forum.

    Przepraszam, że się nie rozpiszę, ale wszystko, co mógłbym napisać i jeszcze więcej napisał Maro. Ten symbol, który wskazał jest dyskrenty i nie daje po oczach. Jest bardzo elegancki. Nie lubię natomiast nadmiernego eksponowania symboli narodowych. Z tego powodu przestałem dwa lata temu oglądać telewizję.

  5. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Odp: Symbol forum.

    to i ja dorzucę coś od siebie, symbol który zaproponował Maro jest niezły.... reszta jak dla mnie wygląda hmmmm szczerze mówiąc to są brzydkie

    pozdrawiam

  6. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Symbol forum.

    Ja powiem krótko i bardzo krótko. Gdybym miał głosować, wybrałbym projekt wskazany przez Maro. Ten ostatni ma zbyt wiele absorbujących (rozpraszających) uwagę elementów. Wskazany przez Maro, jest zwarty stylistycznie, stonowany i mówi dokładnie to co powinien. Argumenty podano wyżej, ale jest liść, jest element uniwersalny (tekst), jest adres, czyli nazwa forum. Dla mnie OK.

  7. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Reda
    Posty
    387

    Odp: Symbol forum.

    Ja również skłaniam się ku propozycji wybranej przez Maro. Podczas spotkania trójmiejskiego, wspomniałem jednak że Connecting People wieje mi Nokią na kilometr i tego zdania się trzymam. W dodatku słowo connecting ma wydźwięk typowo techniczny, używany przy połączeniach telefonicznych, internetowych lub transportowych, ja bym zaproponował słowo Integrate. Zarówno w Present Continous Integrating , albo Present Simple (i tu byłoby poprawniej, bo z gramatycznego punktu widzenia, mówimy o czynności która dzieje się zwykle, czasem lub zawsze) - Integrates . Zatem, Cigar Passion - Integrates/Integrating People. Co Wy na to?

  8. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    239

    Odp: Symbol forum.

    no to i ja się wypowiem

    z góry szacun za nakład pracy i expozycję projektów!!! moje poniższe wywody nie są krytyką "egzemplarzy" tylko moimi odczuciami ogólnymi!

    ale najpierw zapytam:
    do czego ma służyć ten symbol? ma być "emblematem" forum, pinem, naklejką?
    chodzi mi o to - gdzie będzie eksponowany i w jakich wielkościach - bo od tego zależy "ładność" szaty graficznej.

    jak dl amnei to litery w środku (AF) są kompletnie nieczytelne..i nie wiem z czym się wiążą (?!-niby qmam;-)..rozumiem jakby, że nie mogą być CA...ale "aficionado" nie determinuje bezwzględnie "cygarowca"... litery te zajmują centralne miejsce w tym projekcie - a nie przekazują głównej treści..

    jestem za liściem tytoniu...nie koniecznie cygarem..forma pierścienia cygarowego mi pasuje - ale przełamuje ją "oddzielny" napis na dole (adres forum)... jestem za subtelnością i brakiem "rococo"...

    niestety nie potrafię rysować - i ni emogę zaproponować mojego wzoru. na prawdę nie neguję tego, co zrobił Jacek z Lechem. ale najpier trzeba odpowiedzieć sobei na pytania - wyżej zadane przeze mnie...potem skupić sie na tym co jest "cetralne" i co ma dodatkowo zawierać się w tym projekcie...a potem: jakie ma on nieść przesłanie (dodać piruny, tribale, gołe cy...-oj zagalopowałęm się...;-) trochę tak jak się dziary robi..może być czacha - al ejak jest w słoneczku - to ...rozumiecie?;-)
    kolory też trza dobrać do przesłania - ale pamiętać o tym, żeby projekt dobrze wyglądał w sepii..

    sorrki za "teoretyzowanie"..a nie podanie własnego projektu, który by to zawierał..ale ja jestem "artysta teoretyk"...rękami - to tylko przywalić mogę..;-)
    ewentualnie manetkę gazu odkręcać..;-)

    proponuję wyjść od wytycznych teoretycznych - a potem, pod ten draft literowy, podjąć się "malunków"...

    tak "mie we" szkole óczyli...;-)

    otwarcie jednak mówię - że jeśli zostanie przyjęty symbol forum z powyższych - to ja się "podporządkuję" i nie będę marudził ani dyskutował!!

    ale moją opinię już znacie!!

    hej
    Rafał

  9. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Symbol forum.

    Rafale ma być wszystkim tym co wymieniłeś.
    Eksponowany może być na wiele sposobów,ma prawo być pinsem jak i "flagą" na lancy.
    Litery AF wzbudzały i moje wątpliwości,dlatego były kolejne propozycje,już bez AF.
    Barwy Biało-Czerwone,to wynik mieszkanie kilka lat w kraju gdzie ludzie celebrują przywiązanie do flagi,hymnu,narodu etc.
    Oczywiście nie będę się upierał.
    ... nic na siłę i tak widzę,że projekt choć najbardziej zwarty i jasny w przekazie przepada z kretesem ...
    Projekt ,który zaproponował Maro jest przyjęty przez kilka osób,więc warto go dopracować.
    Trzeba wymyślić na co zamienić AF, podnieść adres forum nad nowy napis(obawiam się że ze względu na rozmiar czcionki będzie mało czytelny)
    Integrates People i chyba załatwione...

  10. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Symbol forum.

    Litery AF zamieńcie na:

    CA - cigaraficionado - mimo różnych możliwych skojarzeń i konotacji jest to w istocie określenie uniwersalne i odnoszące sie do pasjonatów cygarowych z różnych for i zakątków świata,

    lub

    CP - cigar passion.

    Oczywiście to tylko propozycja do rozważenia przez Was.

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Rozruszać forum.
    Przez Bruno w dziale Regulamin aficionado.pl i inne...
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 30-11-2014, 20:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów