+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Trinidad Robusto T

  1. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Trinidad Robusto T

    Robustos T box MSO MAy 09
    Factory Name: Del Valle
    Ring gauge: 50
    Długość: 12.40 CM / 4.8 in

    Pierwsze wrażenia.

    Pomimo wszystkich teorii przeciw,chciałem spróbować to Robusto.
    Kilka dni w podróży pomogło im lekko podeschnąć,co też jest czynnikiem za tym aby je zapalić .
    Cygaro jak na kubański produkt, prezentuje się bardzo dobrze.
    To prawie dzieło sztuki, ponieważ większość Trinidadów cechuje jedwabiście gładkie owijacze koloru jasnego latte,tym razem owijacz jest ciemniejszy z minimalnymi żyłami i doskonale wykonanym kapturkiem zakończonym warkoczem.
    Zapachy przed odpaleniem,przyjemny słodki zapach tytoniu.
    Cygaro otwarłem wyrzynarką,świński ogonek poszedł w niepamięć,zastąpił go otwór.
    Początek cygara jest nadzwyczaj, rewelacyjnie delikatny,gładki i słodki.
    Dobry ciąg,równe spalanie zapowiada całkiem dobre i przyjemne palenie.



    Palone drzewo owocowe,słodycz miodu,sucha ziemia,krótki finisz to cechy pierwszej tercji.



    Środkowa część cygara tak przyjemnie delikatna nie jest,wzrasta intensywność dymu,aromat drzewno-ziemisty troszkę się uwypukla,
    smak słodycz pozostaje w tyle,ale na języku czuję taki specyficzny posmak młodego tytoniu,za którym nie przepadam zbytnio.
    Popiół w tym cygarze jest zaskakująco pozytywnie dobrze zwarty z cygarem.
    Można palić to cygaro, pisać na klawiaturze i nie zwracać uwagi na nie.




    Końcówka wyraźnie treściwsza,wciąż słodko-owocowa z domieszką lekkiej ostrości pieprzu.



    Godzinka może nie rewelacyjnego,ale przyjemnego palenia.
    Pozostałe cygara można odłożyć na czas przyszły i pomyśleć o nastepnych .

  2. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Odp: Trinidad Robusto T

    właśnie skończyłem Trinidada, pierwsza tercja rewelacja, później cygaro robi się ostre, czuć, że jest zdecydowanie zbyt świeże. szybko drugiej szansy nie dostanie

    pozdrawiam

  3. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Reda
    Posty
    387

    Odp: Trinidad Robusto T

    Do tych Trinidadów zabieram się mniej więcej raz na miesiąc. Uczucie świeżości miałem tylko przy tym pierwszym prosto z dostawy. Po 2 miesiącach odpoczynku smakowały dużo delikatniej i jakakolwiek ostrość się nie pojawiła, a samo w sobie cygaro było bardzo dobre. Trudno mi jednak porównać jak wypada w stosunku do Robusto Extra, są po prostu za świeże. Obydwa to łagodne cygara i różnica blendów jest raczej niewielka.
    Ach te nowe humidory Radka i Rafała...

  4. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Trinidad Robusto T

    Trochę trudno uwierzyć,że już prawie 2,5 roku minęło od dnia kiedy zapaliłem pierwsze robusto T...
    Wiele wydarzyło się w tym czasie:
    -nie doczekaliśmy się wersji z tubą
    -doczekaliśmy się informacji o zaprzestaniu produkcji tych cygar
    -a ja osobiście nie paliłem kolejnego robusto T aż do teraz.
    W sumie palenie nastąpiło bardzo spontanicznie.
    Nie planowany 100 milowy rajd do kolejnego lekarza, spowodował szybkie zabranie z domu podróżnego humidora...
    Znajdowało się w nim cztery różne cygara,wypadło na Robusto T.
    Hm,patrząc przez pryzmat ostatnio spalonych cygar,to spalone robusto T,mogę określić w dwóch słowach...cygaro było prawie fenomenalne.

    Dlaczego prawie?
    Dlatego,że ponieważ...
    Smak dymu,momentami, nie był zły,lecz nie smakował, tak jakbym sobie tego życzył.
    W sposób bardzo ulotny,ale jednak wyczuwalny.
    Przez krótkie chwile- pomiędzy bardzo smacznymi haustami dymu z niuansami orzechów ziemnych,cynamonu,tytoniu,pojawiał się posmak mieszanki kropli waleriana z żołądkowymi...taki lekko mdły herbapol z kubańskich pól tytoniowych.
    Były to, takie drobne wrzutki,które troszkę zaniżają moją ocenę tego cygara do 9,5/10 pkt.
    Prawda jest taka,że musiałem użyć wykałaczki do skończenia ostatnich centymetrów tego cygara...były momenty,druga i trzecia tercja w całości,że cygaro smakowało wybornie...co kilka minut w dość łagodnym smaku pojawiało się delikatne mrowienie ust jakby były posypywane minimalną ilością pieprzu i pieprzu kajeńskiego-wyborne uczucie.
    Fenomenalne,ponieważ już dawno nie widziałem,tak doskonale równego spalania.
    Ciąg,był bardzo ułatwiający delektowanie się dymem.
    Co do aromatu ...nawet przy zamkniętych oknach samochodu, nie był uciążliwy,wręcz przeciwnie.
    Aromat nadawał przyjemnego uczucia relaksu,niestety,co kilka minut trzeba było lekko uchylać okno,ponieważ tworzyła się mgła przed szybą.
    Czas palenia,ok 50 min,po dojechaniu na miejsce pozostało jeszcze 10-15 min delektowania się już prawie ogryzkiem,niefortunnie przesadziłem troszkę z spalaniem,ponieważ lekko poparzyłem język trochę za gorącym dymem
    Zostało mi jeszcze trzy sztuki tych cygar i ...gdyby nie za wysoka cena w porównaniu do innych cygar,to pewnie pokusiłbym się o zakup większej ilości tych cygar,ale cena skutecznie blokuje moje zapędy do poziomu jednego mniejszego pudełka...jedno cygaro na 2,5 roku to i tak wychodzi ok 30 lat palenia...

  5. Odp: Trinidad Robusto T

    Ja nie jestem fanem Trinidadów z czego miałeś Jacku okazję skorzystać

    Adam

  6. Dołączył
    Jun 2023
    Posty
    2

    Odp: Trinidad Robusto T

    Cześć chłopaki,
    Trinidad Robusto T to prawdziwe arcydzieło, oferujące wspaniałe wrażenia podczas palenia. Jego rozmiar robusto zapewnia idealną równowagę między smakiem a czasem palenia. Konstrukcja jest nienaganna, zapewniająca płynne wyciąganie i równomierne spalanie. Bogate, złożone smaki ziemi, przypraw i subtelnej słodyczy są naprawdę urzekające. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym miłośnikiem, czy nowicjuszem, to cygaro jest koniecznością dla każdego, kto szuka luksusu i doskonałości w swoim paleniu.
    youtube vanced download

  7. Odp: Trinidad Robusto T

    Czy możesz mi powiedzieć, gdzie mogę to kupić i ile kosztuje. Potrzebuję więcej informacji na temat tego produktu. jestem biznesmenem.

  8. Dołączył
    Aug 2023
    Posty
    1

    Odp: Trinidad Robusto T

    Trinidad Robusto T to wyjątkowe cygaro o bogatym smaku i gładkim przebiegu. Jego fachowo wykonana mieszanka zapewnia wspaniałe doznania, idealne dla każdego miłośnika, który szuka dobrze wyważonego dymu. Konstrukcja jest nienaganna, zapewniając równomierne spalanie i spójny smak od początku do końca. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym koneserem, czy nowicjuszem w świecie cygar, Robusto T z pewnością zrobi wrażenie i pozostawi niezatarte wrażenie. Ciesz się chwilą luksusu i rozkoszuj się tym wyjątkowym dziełem.

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Trinidad Short Robusto T EL 2010
    Przez bles w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 00:24
  2. Trinidad 40 lat minęło.
    Przez Jacek Uchryń w dziale O cygarach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2010, 13:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów