+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3
1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Wilgotność sezonowo

  1. ex member. Guest

    Wilgotność sezonowo

    Od kilku miesięcy (powiedzmy, że od czerwca) nie mogłem obniżyć wilgotności w humidorze - pomimo, że mam wyjęty nawilżacz - gdyż w domu bywało czesto pow. 70 % a i niekiedy jeszcze więcej. Musiałbym bardzo długo wietrzyć humidor w dniach, kiedy wilgotność w pokoju spadała do jakiś 65%.
    Dopiero teraz zaczyna sie ona bardziej obniżać, jak już zacząłem ogrzewać (nawet nie chcę myśleć co będzie gdy się ociepli i śnieg zacznie topnieć) W humidorze mam jeszcze dziś aż 69%. Ubiegłego lata, pamietam, było to samo - wiosna, jakieś pierwsze deszcze, koniec z ogrzewaniem i wilgotnosć rośnie nie do opanowania ... Jak latem utrzymać wilgotność na poziomie 65 % to naprawdę nie mam pojęcia.
    Ratowałem sie tak, że wyjmowałem cygaro, które chciałem wypalić już na dzień wcześniej, no ale tylko wtedy gdy, akurat, wilgotność w domu się obniżała - irytujące nieco zajęcie, jednak palenie 70 % kuby (co tu już było jak widzę, przez Radka, poruszane) jest dalekie od tego o co chodzi.
    Macie jakieś patenty na zbicie, lub utrzymanie niższej, wilgotności w sezonie letnim? Nie muszą być super efektywne – dla mnie dobre i 2-3%.

    Pozdrawiam.

  2. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    315

    Odp: Wilgotność sezonowo

    anhydron czyli bezwodny nadchloran manezowy wiąże do 35% wagowych wody - i o ile pamiętam jest bezwonny... ale to trzebaby było sprawdzić. no i poeksperymentować ile go wsadzić do humidora by Ci go za bardzo nie osuszył...
    ...życie jest za krótkie, by żyć byle jak...

  3. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Wilgotność sezonowo

    jaka jest pojemność humidora i ile jest tam cygar?

  4. ex member. Guest

    Odp: Wilgotność sezonowo

    Humidor na jakieś 100 cygar. Jest w nim ze 60, raczej dużych - ring 50 i więcej.

  5. guest Guest

    Odp: Wilgotność sezonowo

    Suszarka do włosów?

  6. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Wilgotność sezonowo

    Wymień humidor.

  7. ex member. Guest

    Odp: Wilgotność sezonowo

    Ad. Proforma.
    Chemię nie bardzo chciałbym stosować, ale kto wie czy, przynajmniej doraźnie, nie jest to jakieś rozwiązanie. No zobaczymy.

    Ad Jacek.
    Wymienić? Na jaki? Chyba ... z „osuszaczem” – cokolwiek by to miało znaczyć - zamiast nawilżacza? Są takie w ogóle?
    Bo pprzecież w każdym humidorze wilgotność wzrośnie do średniej panującej w pomieszczniu. To jest jedynie kwestia czasu, a otwieranie humidora ten proces znacnie przyspiesza. Mój trzyma parametry ale nie przez pięć, dość wilgotnych, letnich, miesięcy. W sezonie grzewczym, gdy wilgotnośc w nim muszę podnosić, przez nawilżanie, to nie ma problemu z jej stabilizacją . Zresztą w innym humidorze, małym, też mam to samo. Lato +- 70 % a to, jak dla mnie, za dużo.

  8. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Katowice, PL
    Posty
    689

    Odp: Wilgotność sezonowo

    Alej,


    Moja rada:

    http://www.heartfeltindustries.com/products.asp?cat=14
    http://www.cigarmony.com/rhbeads16ou...eshholder.aspx

    Ewentualnie możesz wziąć nawet 60%.


    Pozdrawiam,


    r a d e k

  9. Odp: Wilgotność sezonowo

    A zwykła sól kuchenna w szklance by nie pomogła ?
    Jest całkiem higroskopijna...
    Możesz ją wcześniej wyprażyć w piekarniku.

    Adam

  10. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    315

    Odp: Wilgotność sezonowo

    poszukaj anhydronu... to naprawdę dobrze osusza...
    ...życie jest za krótkie, by żyć byle jak...

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów