+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: 5 Vegas serie A

  1. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    5 Vegas serie A

    Jest kilka cygar, które za każdym razem w trakcie palenia dostarczały mi podobną ilość przyjemnych doznań. I to od początku do końca. Do nich należy honduraskie 5 Vegas serie A. Przyjemność zaczyna się od momentu wyjęcia z humidora.


    Trochę konkretów:
    Size: Toro
    Brand: 5 Vegas
    Strength: Medium to Full
    Wrapper: Costa Rican Maduro
    Binder: Nicaraguan
    Filler: Dominican, Nicaraguan, Honduran

    Po zdjęciu cedrowej okrywy cygaro cieszy oko. Przed odpaleniem ma ono charakterystyczny zapach, trudny do określenia. Powoduje to pokrywa z kostarykańskiego maduro, o specyficznej estetyce. Ono pachnie po prostu jak 5 Vegas serie A. To połączenie tytoniu i cedru i czegoś jeszcze, czego nie umiem określić.
    Ciemna okrywa, lekko oleista i charakterystyczne żyłki, jaśniejsze niż całość. Ciąg „na sucho” dość ciasny, ale niebudzący niepokoju.
    Po otwarciu wyrzynarką, odpaliłem bez problemu, równo rozgrzewając stopę. Już pierwsze puffy zapowiadają aromatyczne cygaro o dużej mocy. Jednak w praktyce, w zależności od okoliczności palenia moc można określić jako średnią do pełnej. To cygaro nie zmęczyło mnie nigdy

    Co czułem? Tytoń, czekolada i kawa oraz lekki aromat skóry. Wiedziałem, czego się spodziewać. Przecież to nie pierwszy raz mam w ustach to cygaro. Za każdym razem to samo zadowolenie.
    Poza opisanymi wyżej wyczuwanymi smakami jest w nim coś charakterystycznego, coś, co je wyróżnia. To cygaro ma swoją specyfikę i mimo, iż trochę doświadczeń cygarowych za mną nie umiem tego nazwać. Jedno można powiedzieć: jest niepowtarzalne. W przypadku recki w ciemno rozpoznałbym je bez problemu.
    W trakcie palenia nie dostrzegam gwałtownych zmian. W drugiej tercji tytoń i aromaty drzewne nasilają się, w tercji trzeciej głównie tytoń.
    Z przykrością odkładam ostatecznie na 1 cm przed końcem, aby nie poparzyć palców.
    PODSUMOWANIE:
    Cygaro nazwałbym specyficznym maduro. Jeśli jednak komuś to odpowiada, będzie wracał do 5 Vegas serie A.
    Czy mam ochotę zapalić je jeszcze? TAK, TAK i jeszcze raz YES.
    Jednym słowem polecam.

    Ostatnio edytowane przez Bruno ; 05-10-2009 o 20:20

  2. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    239

    Odp: 5 Vegas serie A

    jasna, treściwa recka. super Bruno!!

    ja jednak nie jestem przekonany do tego cygara. wypaliłem 2 w formacie corona (bodajże). z całą pewnością jedno dostałem od Maćka (proformy). od osób które szanuję, a które paliły to cygaro i rozmawiałem z nimi (Radek, Maciek - teraz Ty Bruno;-) słyszałem, ze to dobre cygaro..smkowało im (Wam;-)...mnie niestety nie zdobyło jeszcze. chętnie dam mu jeszcze jedną szansę - ale najpierw muszę je nabyć;-)

    gdyby ktoś robił zakupy tego to właśnei - to ja pooproszę!!

    tymczasem gratuluję Bruno "pewniaka" i spokojności ducha gdy po niego sięgasz!!;-)

    hej
    Rafał

  3. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Odp: 5 Vegas serie A

    hmmm ja miałem okazję spalić bodajże 3 sztuki tego cygara dzięki uprzejmości Mariusza. Jest to takie maduro jak lubię, kawa, karmel, przyjemna wytrawna goryczka. Moc średnia.

    pozdrawiam

  4. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: 5 Vegas serie A

    Po ostatni paleniu 5 Vegas serie A Toro, stwierdzam, że nic a nic się nie zmieniło w moim odbiorze tego doskonałego cygara. Tyle, że było "ostatnie" niestety :-(. Gdzie je można kupić?

  5. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    315

    Odp: 5 Vegas serie A

    Cytat Zamieszczone przez rafhof Zobacz posta
    ...wypaliłem 2 w formacie corona (bodajże). z całą pewnością jedno dostałem od Maćka (proformy)...
    z całą pewnością ode mnie nie mogłeś dostać korony... mogłeś dostać Apex czyli box-press toro 6,5x52 lub Apocalypse czyli mas gordo 6,0x58
    oba spore i bardzo smaczne... innych formatów nigdy nie miałem
    ...życie jest za krótkie, by żyć byle jak...

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Vegas Robaina Maestros OCT 07
    Przez Jacek Uchryń w dziale Galeria cygar
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2023, 14:01
  2. Vegas Robaina Famosos
    Przez dymek w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-12-2011, 03:12
  3. 5 Vegas Cask Strength - cigar fatale
    Przez guest w dziale Nikaragua
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-12-2009, 22:23
  4. Edición Limitada 2001 Vegas Robaina Prominentes.
    Przez Jacek Uchryń w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-09-2009, 18:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów