+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Don Rosa robusto L.F.

  1. Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Ruda Śląska
    Posty
    366

    Don Rosa robusto L.F.

    DON ROSA robusto L.F.

    Cygara Don Rosa to nowość na polskim rynku.
    Produkowane są w trzech pokrywach : Habano, connecticut, Maduro.
    Opisywane cygaro nosi pokrywę Habano i jest w rozmiarze 5x50 czyli klasyczne robusto. Wprowadzane na nasz rynek w tej pokrywie sa także: Magnus 54x6 1/2, Toro 52x6 i Torpedo 54x6 1/8

    dane techniczne:

    Cygaro zwijane jest całkowicie ręcznie w honduraskiej fabryce Meros, dystybuowane jest w Polsce przez naszą firmę czyli DON LECHO

    Format:
    Robusto 5x50
    Pokrywa; Habano- Jalapa, Nikaragua
    Zwijacz: Habano seco - Jamastran, Honduras
    Wkładka długa: Seco -Jamastran, Honduras; Viso -Esteli, Nikaragua; Ligero- Jalapa, Nikaragua

    Wyglad i zapach cygara:

    cygaro charakteryzuje się bardzo dobrą budową ,wydaje sie jakby miał wystąpić problem z ciągiem. Pokrywa oleista bardzo miła w dotyku z delikatnymi żyłkami w odcieniu colorado , zapach bardzo ale to bardzo przyjemny przywodzący na myśl łuski ziaren kakaowca i gdyby nie fakt ze jest to cygaro to z zamkniętymni oczami można by pomyslec ze to batonik. Od stopy zapach przywodzący jakby "masala chaj" z nutką kakao i ziół. Brak typowego zapachu tytoniowego.

    Pierscień troche lichy na granatowym tle, co oznacza ze jest to long filler wytłoczony napis Don Rosa- mianowicie chodzi o wspólnika tabacalery pana Angelo Rosa. ( medium fillery mają pierścien zilono-morski)

    Otwarcie cygara:

    Cygaro zostało zdekapitowane dwu ostrzowym obcinaczem Xikar , Bez uszczerbku dla reszty "ciała" . Ciąg na sucho rozwiał moje obawy, dobry z lekkim oporem co zapowiada powolne spalanie - tak jak lubię.

    Odpalanie: Dwoma zapałkami z pożądnym rozgrzaniem stopy, co zapewniło równe odpalenie.

    Pierwsze pyknięcia lekko wytrawnepo czym od razu wysunęła się na pierwszy plan dośc mocna nuta słodkiego kakao -mniam. Do tego doszła lekka nuta kwiatowa.
    Spalanie równe z nieznacznymi nierównościami, w 2/3 cygara bez zarzutu. Popiół dość zbity, jasnoszary
    Do połowy cygaro nie zmieniało smaku, w 2/3 cygara moc sie trochę bardziej spotęgowała a nuta słodkiego kakao przeobraziła się w aromat czarnego (czytaj gorzkiego) kakao. i tak pozostało do końca gdy cygaro miało około 3,5 cm zrobiło się bardzo wytrawne, zaczęła pękać lekko pokrywa i doszedł lekki kwas,wtedy zakończyłem degustację.
    Generalnie cygaro bardzo mi smakowało. Określam je jako średnio zbudowane Czas palenia - 1:10

    Mam nadzieje że to cygaro znajdzie wielu zwolenników

    Sugerowana cena detaliczna 12-13 zł

    P.S. Brak fotek ze środkowej cześci palenia (zagadał mnie via skype Marek - Entelm) - Sorki
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	recka dr.JPG
Wyświetleń:	684
Rozmiar:	23.0 KB
ID:	331   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 036.JPG
Wyświetleń:	654
Rozmiar:	17.7 KB
ID:	332   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 038.JPG
Wyświetleń:	650
Rozmiar:	16.8 KB
ID:	333   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 028.JPG
Wyświetleń:	641
Rozmiar:	20.5 KB
ID:	334   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 029.JPG
Wyświetleń:	651
Rozmiar:	17.3 KB
ID:	335   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 030.JPG
Wyświetleń:	644
Rozmiar:	17.8 KB
ID:	336  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 031.JPG
Wyświetleń:	646
Rozmiar:	19.3 KB
ID:	337   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 035.JPG
Wyświetleń:	633
Rozmiar:	18.9 KB
ID:	338  
    Ostatnio edytowane przez AdamLuczak ; 04-10-2009 o 09:53 Powód: dodałem link :)

  2. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Don Rosa robusto L.F.

    Czy da się porównać to cygaro do czegoś co znamy? Bo opis z lekka przywołał we mnie skojarzenie z Onyx Belicioso. Ten batonik

  3. Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Ruda Śląska
    Posty
    366

    Odp: Don Rosa robusto L.F.

    Cytat Zamieszczone przez Bruno Zobacz posta
    Czy da się porównać to cygaro do czegoś co znamy? Bo opis z lekka przywołał we mnie skojarzenie z Onyx Belicioso. Ten batonik
    Onyxa jak do tej pory nie paliłem żadnego, więc nie powiem czy ma coś z nim wspólnego. Ma w sobie coś (przynajmniej mi tak się wydaje) z House of Signature Blend - Lekkość dobrego aromatu bezpretensjonalne spalanie i obfitość dymu i z Artist Line HBPR Danemana to kakao z tym ze A.L. jest jakby bardziej gorzki i nikotynowo mocniejszy, ale oczywiście każdy może mieć inne spostrzeżenia .

  4. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Don Rosa robusto L.F.

    Leszek ,jesteś importerem tych cygar,dlatego polecam Ci lekturę opisu cygar i fotografii do nich dołączonych w sklepach ,które sprzedają te cygara.
    Z twojego opisu,zamieszczonego w pierwszym poście wynika,że m-f to cygara z zielono morskim pierścieniem, a sklepy piszą o m-f przy cygarach z czerwonym pierścieniem,więc
    Wiem tylko tyle,że wczoraj paliłem robusto
    Don Rosa

    I mocno jestem zniesmaczony,że na podstawie strony importera oraz sklepów nie mogłem w 100% ustalić co wypaliłem...

    I dziwie się,że taki stan jest wciąż,i to już od kilku miesięcy .


    Opis z jednego z sklepów:Charakteryzujące się liściem pokrywowym typu "Shade" ten fragment opisu, to albo kpina z ludzi, którzy mają choć elementarne pojęcie o cygarach i uprawie tytoniu,albo kolejna droga na skróty...tylko po co?

    Chyba żeby wkurzyć klienta

    Dobra .
    Co do cygara,które dostałem w prezencie.
    Dzięki darczyńcy,za nowe doświadczenia.



    Myślę,że cygaro jest owinięte owijaczem z tytoniu Connecticut Shade, czyli tytoń uprawiany w cieniu pod przykryciem.
    Jeśli wziąć pod uwagę najważniejsze cechy cygara podczas palenia,czyli:

    1.Wygląd cygara-to swobodnie można przyznać mu 8/10pkt
    Ładny jasny kolor, bardziej kawa z mlekiem niż słoma, na całej powierzchni owijacza brak większych przebarwień,kapturek troszkę niestarannie wykończony,widoczne żyłki.
    Dla wielu,pierścień może wydawać się bidny...mi on nie przeszkadza,wręcz wg.mnie, jest świetnie wkomponowany w pozycję cygara.

    2.Konstrukcja-nie mam do czego się mocno przyczepić-9/10pkt
    choć nie wiem,czy to Long czy medium filler,przypuszczam,że long...

    3.Ciąg
    Ciąg cygara,zarówno przed, jak i po odpaleniu, bardzo dobry więc 10/10pkt.

    4.Spalanie
    Co do spalania, widać wszystko na fotkach, początkowo zaskakująco pozytywnie dobre wrażenie,popiół mocno zwarty,oprócz jednego kawałka nie łuszczył się,potem już nie było tak dobrze,ale...to bardziej moja wina i okoliczności palenia
    Kolor popiołu jasno szary.
    Dym szary,rzadki, ulotny nie wisi w powietrzu zbyt długo.
    7/10pkt





    5.Spójność/budowa
    Cygaro zaczyna się dosyć lekko i buduje się do średniego,
    troszkę brakuje płynności,cygaro miało momenty przestoju,jakby robiło krok wstecz...kiedy nabierało krzepy i powinno iść dalej to nagle słabło
    w sumie 6/10pkt

    Nie jest tak,że narzekam na brak cygar i muszę je spalać do końca,czyli do poparzenia palców.





    Taki ogryzek, w mojej popielnicy osiągają cygara,które mi po prostu z jakiś powodów smakują...



    6.Smak
    Kompozycja liści wkładki, daje całkiem przyjemne lecz ulotne niuanse smaku,suchej ziemi,odrobinę słodyczy, przeważa smak tytoniu a nie siana, jak to można gdzieniegdzie przeczytać, z wielka przyjemnością dałbym takim klientom zawinięte siano do spalenia zdziwiliby się jaka jest różnica.
    Don Rosa jak na pozycję cenową to całkiem nieźle radzi sobie z tolerancją na jej walory smakowe.
    To co w gardle, kremowe to, nie jest,ale nie drapie zbyt mocno.
    Czasami lekką ostrość można było poczuć na języku.
    7/10pkt.

    7.Aromat bardzo delikatny i przyjemny,troszkę jednostajny, ale może być 7/10

    Od strony technicznej cygaro jest dość mocne, smaki i aromaty, no tu trzeba być otwartym,nie można mieć klapek na oczach.
    Można to cygaro wypalić bez uduszenia się,nadaje się w miejsce gdzie są ludzie niepalący, aromat jest delikatny co potwierdzili ludzie, którzy byli skazani na obcowanie ze mną, podczas palenia tego cygara.
    Tak ludzie bardzo potrafią się zdziwić, po co robi się zdjęcia cygarom

    Dla kogo jest przeznaczone to cygaro?
    Moim zdaniem dla każdej osoby,która zdaje sobie sprawę z tego, że cygaro to kawałki zwiniętego tytoniu, a nie delikatesy z warzywniakiem...
    I sięgając po cygaro, wie, że sięga po tytoń a nie mieszankę wedlowską.
    Czy wypaliłbym to cygaro jeszcze raz?
    Tak i nawet nie raz ,ale z 20razy...

  5. Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Ruda Śląska
    Posty
    366

    Odp: Don Rosa robusto L.F.

    Jacku, dzięki za rzeczową reckę.
    Co do opisów znalezionych przez ciebie w sieci to może sie tak zdarzyć że będą dwie sprzeczne informacje- Dlaczego? a no właśnie dlatego że producent zmienił kolory ringów na poszczególnych "fillerach" sam się o tym przekonałem jak dotarła do nas druga dostawa : W pierwszej recenzowane przez ciebie cygaro miało ring czarny, a teraz sam widzisz. W medium filerach także nastąpiła roszada ringów, a także opakowanie bundla się zmieniło i logo na boxach (które teraz jest mojego projektu)

    Opisywane przez ciebie cygaro to :
    Don Rosa Robusto Conerico -Long filler
    -Conerico to hiszpańska nazwa na Connect. Shade

    Skład mieszanki:
    Wrapper: Conneticut - Ecuador shade grown
    Binder: Habano Seco- Jamastran, Honduras
    Filler: Seco-jalapa, Nicaragua; Viso- Esteli, Nicaragua; Ligero- Jamastran, Honduras
    -Są to informacje bezpośrednio z fabryki od samego Pana Rosy i jak gdzieś w sieci podają inaczej to podają nieprawdę.

    Co do naszej strony Jacek, to wszystko w swoim czasie - niestety na razie mamy inne priorytety

    Cieszę się że cygaro "z jakiegoś powodu smakowało" tobie Jacek
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0417.jpg
Wyświetleń:	589
Rozmiar:	85.3 KB
ID:	922  
    Saludos Amigos!

  6. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Don Rosa robusto L.F.

    Cytat Zamieszczone przez Don Lecho Zobacz posta

    Co do naszej strony Jacek, to wszystko w swoim czasie - niestety na razie
    mamy inne priorytety
    Szokujące.
    Z twojego pierwszego postu oraz ostatniego,dla mnie jasno wynika,
    że cygara z czerwonym pierścieniem nie były i nie są medium filler.
    Czy ja się mylę?
    Patrząc na strony sklepów ,które sprzedają Don Rosa, wynika zupełnie co innego.
    Osobiście uważam,że dla importera cygar,jak również dla sprzedawcy
    rzetelna informacja wizualna i pisemna podana klientowi, to elementarz i podstawa.
    Jeśli nie na własnej stronie to przynajmniej można to zrobić, na forach cygarowych...

    Ty nie patrz na stronę Premium Cigars , tam dział nowości to 2007 rok, wiesz Kuba sama się sprzedaje i można olać,tyle tylko,że ludzie oglądają strony importerów i widzą,kto co reprezentuje i jakie ma podejście.
    Natomiast Don Rosa, musi walczyć o klienta, ale jeśli, jest podejście jakie jest do tematu to też dlatego, sprzedaż cygar w Polsce jest taka jak podejście przez importerów,do tematu.
    Proste.
    Szacunek dla klienta poprzez aktualne informacje to podstawa, a nie zbytek łaski.

    Cytat Zamieszczone przez Don Lecho Zobacz posta
    Cieszę się że cygaro "z jakiegoś powodu smakowało" tobie Jacek
    Smakowało nie z jakiegoś powodu,lecz dlatego,że z jakiegoś powodu cygara prezentujące smaki jakie wyczułem, co opisałem konkretniej,trafiają w mój profil smaku.

    Ciekaw jestem jak będzie z następnymi, ale z tą ciekawością to już troszkę poczekam.

  7. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Don Rosa robusto L.F.

    Cytat Zamieszczone przez Don Lecho Zobacz posta
    DON ROSA robusto L.F.

    Cygara Don Rosa to nowość na polskim rynku.
    Produkowane są w trzech pokrywach : Habano, connecticut, Maduro.

    Pierścień trochę lichy na granatowym tle, co oznacza ze jest to long filler (medium fillery mają pierścień zielono-morski)
    PS
    Dla jasności,fragment twojego postu,który napisałeś 4.10.2009r czyli jak rozumiem po pierwszym transporcie.
    Tak,więc spójrz w sklepach, czy fotki cygar zgadzają się z opisami.
    To nie jest czepialstwo ,to ważne szczegóły z punktu widzenia klienta,kupić,zapłacić i dostać to co się widziało na witrynie sklepu...

  8. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Don Rosa robusto L.F.

    Mała wstawka,żeby nie było,że bredzę
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Don Rosa.jpg
Wyświetleń:	592
Rozmiar:	33.2 KB
ID:	923  

  9. Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Ruda Śląska
    Posty
    366

    Odp: Don Rosa robusto L.F.

    Jacku i owszem masz rację , ale zrozum że kiedy przyszła pierwsza dostawa nie miałem pojęcia że producent będzie zmieniał kolory ringów.
    Dlatego wstawiam tabelę z kolorami ringów według dostaw.
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kolory ringów.jpg
Wyświetleń:	609
Rozmiar:	92.9 KB
ID:	925  
    Saludos Amigos!

  10. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Don Rosa robusto L.F.

    Ja rozumiem.
    Ta tabela wiele wyjaśnia.
    Jednym słowem,to producent świetnie się bawi żonglując kolorami...można się pogubić i chyba o to tu chodzi.

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Niemieckie zakupy Don Leczo :)
    Przez Bruno w dziale Kupię, Sprzedam, Zamienię
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-12-2010, 18:49
  2. Don Lecho
    Przez Jacek Uchryń w dziale Prezentacje cygar
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 14:55
  3. DON ROSA Habano Torpedo M.F.
    Przez Don Lecho w dziale Honduras
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 19:32
  4. Don Rosa Magnus Habano
    Przez Konto usunięte. w dziale Honduras
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów